Windows In Android-Android Üzerinde Windows Çalıştırma

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 17 Mayıs 2014, 07:41:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Android telefon yada tabletimiz içerisinde Windows işletim sistemi kurup çalıştıracağız. Bunun için öncelikle aşağıdaki programları indirmeniz ve en önemlisi kuracağınız Windows sürümüne ait iso formatında ya imaj dosyanız yada Windows Cdmiz olması gerekiyor. Win95,WinXp,Win7 hangisini kurmak isterseniz buna göre tedariğinizi yapınız.Bochs for PC
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Qemu Manager for PC
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Bochs for Android Apk
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


SDL Klasörümüz 
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Yukarıdaki uygulamaları indirip Bochs ve Qemu uygulamalarını bilgisayarınıza kurduktan sonra, SDL klasörünü burası önemli hafıza kartına değil telefonun dahili hafızasına atıyoruz ve Bochs.apk dosyasınıda telefonumuza kuruyoruz ve aşağıdaki anlatılanları uyguluyoruz.
Nasıl Kurulur ?
- İlk indirdiğimiz dosyadaki Bochs adlı uygulamanın modülünü çalıştırın.
Bunun için; Başlat > Tüm Programlar > Bochs > Disk Image Creation Tool yolunu izleyerek imaj oluşturmak için gerekli olan yazılımı çalıştırıyoruz. (Windows Vista/7/8 kullanıcısı iseniz lütfen sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin.)
- Açılan komut penceresine sırasıyla şunları gireceğiz;


hd yazıp ENTER'a basın
flat yazıp ENTER'a basın
1500 yazıp ENTER'a basın (burada istediğimiz işletim sistemini kurmak için ayıracağımız bölümün boyutumu MB cinsinden gireceğiz. Tabi ben Windows 98 kuracağım için 1500 MB'yi yeterli gördüm. Windows 95/98 için 1000, Me/2000/XP/Ubuntu için 1500, Vista/7 için 20000, 8 için 30000 girin. Tabi telefonunuzun SD kartında bu dosyayı atmak için boş yerde gerekiyor.)
c.img yazıp ENTER'a iki kere basın.Uygulama kurulu olduğu konumda bulunan "c.img" adlı dosyayı masaüstüne kes-yapıştır yapın.(kurarken kurulum klasörünü değiştirmediyseniz; 32-bit sistemler için "C:\Program Files\Bochs-2.6\c.img" yolunda, 64-bit sistemler için "C:\Program Files (x86)\Bochs-2.6\c.img" adresindeki dosya.)


İşletim sistemini kurma


- İlk indirdiğiniz dosyadan çıkan Qemu adlı yazılımı çalıştırın.
- Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" ye tıkladıktan sonra "New Virtual Machine"seçeneğine tıklayın.


- Üstünde "Please enter a name for your virtual machine" yazan boşluğa (yukarıdaki ilk boşluğa) oluşturacağınız sanal makine için bir ad girin. Ne olduğu farketmez, ben Win98 girdim. Ardından "Next" butununa basıp devam edin.


- "Memory Size" kısmına, yani sağa sola hareket eden sürgünün (üzerinde "Please specify the required amount of RAM memory for the virtual machine" yazan şey) bulunduğu kısmın yanındaki boşluğa oluşturacağınız sanal makinenin kullanacağı RAM miktarını MB cinsinden girin. Kısaca, eğer PC'nizin RAM'i; 1 GB ise 380 yazın - 2 veya 3 GB ise ve Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın - 4 GB veya üstü ise ve Windows Vista/7/8 kuracaksanız en az 2048, Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın vede "Next" diyerek devam edin.


- "Finish" diyerek sihirbazı sonlandırın.


- Mutlaka "Hardware", "Drivers", "Advanced", "Console", "Monitor" adlı sekmeleri görmüşsünüzdür. "Finish" dediğiniz zaman sihirbaz sizi otomatik olarak "Hardware" adlı sekmeye yönlendirecektir. Burada "Virtual Machine Name", "QEMU Versiyon" gibi bolca seçenek var. Şimdi, yapacağımız şey kurulumu biraz daha hızlandırmak olacak. Eğer PC'niz çift çekirdekse diğer maddeye geçin, eğer 4 yada 8 çekirdek ise, "No of CPUs" adlı seçeneğe çift tıklayın. PC'niz 4 çekirdek ise 2 yazıp "OK" diyin, eğer PC'niz 8 çekirdekli ise 4 yazıp "OK" diyin.


- "Drivers" sekmesine geçin. En yukarıdaki "Hard Disk 0" adlı seçeneğe çift tıklatın, ardından üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp açılan dosya seçme penceresinin altında bulunan ve "Disk Images" adlı seçeneğin seçili olduğu çubuğa tıklayıp, "All Files" adlı seçeneği seçin. Şimdi tüm dosyaları göreceksiniz. Ardından masaüstünüze gidip daha evvelden oluşturduğumuz c.img adlı dosyayı seçin ve ardından "OK" diyip tamamlayın.


- Yine "Drivers" sekmesinde bulunan "CD-ROM" adlı seçeneğe çift tıklayın. Kuracağınız sistemin iso dosyası mevcutsa üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp gerekli iso dosyasını seçin vede "OK" butonuna basıp diğer adıma geçin. Eğer iso dosyası elinizde yoksa kuracağınız sistemin CD/DVD'sini takın, "Use Physical Drive" butonuna tıklayın, kullanmak istediğiniz CD-ROM sürücünüzü seçip "OK" butonuna basın, sonra tekrar "OK" butonuna basın vede pencereyi kapatın.


- Şimdi geldik en önemli kısma.. Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" seçeneğine tıklayın vede "Start Selected Virtual Machine" seçeneğine tıklatın vede bir bilgisayara o sistemi kurarmış gibi kurun (bu işlem PC'nize zarar vermez). Ayrıca CD/DVD'nin biçimlendireceği yer sizin harddiskiniz değil, c.img dosyası olacak yani PC'nize vede dosyalarınıza bir zarar gelmeyecek, heyecanlanmayın Ayrıca aklınızda bulunsun; kuracağınız sistem çalışırken seçenekleri seçmek için onun bulunduğu konsol ekranında sistemin çalışıyor olduğu bir alana tıklamanız gerekecek vede mouse'unuz o alandan çıkamayacak. Mausunuzu o alandan çıkarmak için CTRL + ALT yapın. Kurulum sırasında antivirüsünüz dahil çalışan tüm yazılımları kapatın vede çok önemli değilse PC'nizde birşeyler yapmayın!
- Sistem kurulduğu zaman, sistemi normal olarak kapatın (yani başlat'a tıklayıp PC'yi kapat diyin). Kapanmasını bekleyin, tamamen kapandığından emin olduktan sonra, QEMU'yu kapatın..


Telefonu hazırlayalım


- İkinci indirdiğimiz apk dosyasını cihaza kuralım. Çalıştıralım, çalıştırdıktan hemen sonra uygulama kapanacak.


- Cihazı PC'ye bağlayın. Cihazın hafızasında oluşmuş olan SDL klasörünü açın, içindeki bochsrc.txt dosyasını açın. Alttaki komutları içine yapıştırın kaydedin:


megs: 256
cpu: count=1, ips=6000000, reset_on_triple_fault=1, ignore_bad_msrs=1
# filename of ROM images
romimage: file=BIOS-bochs-latest
vgaromimage: file=VGABIOS-lgpl-latest
vga: extension=cirrus, update_freq=25
pci: enabled=1, chipset=i440fx, slot1=cirrus
ata0: enabled=1, ioaddr1=0x1f0, ioaddr2=0x3f0, irq=14
ata1: enabled=1, ioaddr1=0x170, ioaddr2=0x370, irq=15
ata0-master: type=disk, path="c.img"
#ata0-slave: type=disk, path="d.img"
#ata1-master: type=disk, mode=vvfat, path=/sdcard/HDD, journal=vvfat.redolog
#type=cdrom, path="CD.ISO", status=inserted
boot: c
config_interface: textconfig
#display_library: x
# other choices: win32 sdl wx carbon amigaos beos macintosh nogui rfb term svga
log: bochsout.txt
sb16: enabled=1
mouse: enabled=1
sb16: wavemode=1, dmatimer=500000
clock: sync=none, time0=1


Not: Yukarıda megs yazısının yanında 256 yazıyor, bu sayıyı silip sisteme ne kadar RAM ayırmak istiyorsanız o rakamı yazın. 4'ün katı olmasına dikkat edin. Ben 512 yazdım.


- SDL klasörüne c.img dosyasını kopyalayın. sdcard/SDL/c.img şeklinde yani sistemi kurduğumuz c.img dosyasını olduğu gibi klasörün içine atın.


- Cihazınızın PC ile bağlantısını kesin.


İşte Bitti!


Cihazınızda kurulu olan Bochs uygulamasını çalıştırın ve keyfini çıkarın !Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş YapLinkback: Windows In Android-Android Üzerinde Windows Çalıştırma
  • Gösterim 4,004 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 0 Yanıtlar
Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz