Windows Üzerinde Android Çalıştırma 1-Android Running on Windows 1

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 17 Mayıs 2014, 08:27:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Windows İşletim sistemi üzerinde Android çalıştırmak ister misiniz. Bunu mümkün kılan 6 parçalık makalemizin ilk yazısında Vm Virtual Box ile Windows üzerinden Android nasıl çalıştıracağız bunu anlatacağız.Öncelikle aşağodan gerekli program ve paketleri indirmemiz gerekiyor, başımıza gelebilecek sıkıntıları ve hataları engellemek için konuyu dikkatlice okuyup uygulamanızda fayda var.


VirtualBox 4.3.12 for Windows
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Android v4 Ice Cream Sandwich
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


VirtualBox 4.2.24 Extensions Pack
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


İlk önce indirdiğimiz VmVirtual Box kurulum dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz. Kurulum esnasında çıkan tüm yükleme adımlarına Devam Et diyerek devam ediyoruz. Ardından Oracle VM VirtualBox simgesine tıklayıp programı çalıştırıyoruz.
1-Programın Türkçe dil desteği mevcut öncelikle bunu yapalım, Yukarıdaki menüden sırasıyla File-Preferencens-Language-Türkçe seçip OK diyoruz.
2-İndirmiş olduğumuz Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.3.10-93012 programa eklenmez ise Implementation of the USB 2.0 controller not found! hatası verip uygulama başlamayacaktır, bu yüzden şimdi yukarıdan Dosya Menüsü Tercihlere Tıklayın ve Soldan Uzantılar deyin. Açılan sayfada sağ taraftaki küçük mavi sarı simgeye tıklayın ve açılan pencerede indirdiğiniz Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-4.3.10-93012 seçin ve çıkan sorguya yükle deyin. Açılan sözleşmeyi aşağı kadar çekin ve Kabul Ediyorum deyin devam edin. Çıkan uyarıyada tamam dedikten sonra tamama tıklayın ve şimdi Android çalıştırmaya geldi.
3-Daha önce indirmiş olduğunuz VMLite-Android-v4.0.4.7z dosyasını masaüstüne çıkarın ve yukarıdaki menüden Makine deyin ve Ekleye tıklayın. Açılan pencerede masaüstüne çıkardığınız 7z dosyasının içindeki VMLite-Android-v4.0.4.vbox dosyasını seçin.
4-Son olarak VMLite-Android-v4.0.4 seçili haldeyken üstten BAŞLAT'a tıklayın ve Androidinizin yüklenmesini bekleyin ve keyfinize bakın.

Daha sonra Virtual Box ile Gerçek Android kullanımı ve kurulumunu anlatacağız.Linkback: Windows Üzerinde Android Çalıştırma 1-Android Running on Windows 1
  • Gösterim 3,110 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 0 Yanıtlar
Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz