Windows Üzerinde Android Çalıştırma 6-Android Running on Windows 6

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 17 Mayıs 2014, 11:16:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Son makalemizde sizlere Sdk Manager ile Windows üzerinde nasıl Android çalıştıracağınızı anlatacağız. Öncelikle aşağıdan Sdk Development Tool araçlarını indirmeniz gerekiyor.

Download the SDK ya tıkladıktan sonra açılan sayfada sözleşmeyi kabul edip, 32 yada 64 bit olanından hangisini indirecekseniz seçip download diyoruz ve inmeye başlıyor.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Boyutu biraz fazla olan Sdkyı indirdikten sonra masaüstüne arşivi çıkarıyoruz ve SDK Manager uygulamasını çalıştırıyoruz. Biz 4.2.2 JelyBean sürümünü kullanacağız. Burada anlatacağımız tüm aşamalar buna göre, siz isterseniz bilgisayarınızın donanım özelliklerine göre daha yüksek yada daha düşük bir Android sürümü çalıştırabilirsiniz.


Sdk Manager açıldığında sizi böyle bir ekran karşılayacak;

Android 4.2.2 yanındaki çentiğe tıklayıp devam ediyoruz.

Android 4.2.2 yanındaki ok işaretine tıklayıp ağacı açıyoruz bize burada lazım olanlar;SDK Platform
ARM EABI v7a System Image
Google APIs.


Ağacı açtığımızda bunların yanındaki çentikleri işaretleyip sağ alt köşeden Install Packages deyip açılan sayfada  Accep License işaretleyip Install dedikten sonra paketlerin indirilip kurulmasını bekleyeceğiz. Paketler kurulduktan sonra hemen üstteki TOOLS menüsüne tıklıyoruz ve Manage ADVs tıklıyoruz.

Açılan pencerede sağ taraftan New diyoruz ve ayarları aşağıdaki gibi yapıyoruz.AVD Name: Kendinize göre bir isim verin.
Device:   Galaxy Nexus (4.65", 720 x 1280: xhdpi)
Target:   Android 4.2.2 – API Level 17
CPU/ABI:   ARM (armeabi-v7a)
Keyboard:   İşaretleyin
Skin:    Skin with dynamic hardware controls seçin
Front Camera:   Seçmeyin
Back Camera:   Seçmeyin
Memory Options – RAM:   768
Memory Options – VM Heap:   32
Internal Storage:   200 MiB
SD Card – Size:   500 MiB
Emulation Options- Snapshot:   Dokunmayın
Emulation Options – Use Host GPU:    Dokunmayın
OK dediğinizde seçmiş olduğunuz özelliklere göre sanal Android sürücümüz oluşmuş oluyor. Şimdi artık Androidimizi çalıştırabiliriz. Tekrar OK tıkladıktan sonra kendi ismimiz ile oluşturduğumuz sanal sürücüyü seçiyoruz.

Sağ taraftan Starta tıklıyoruz.

Açılan pencerede Launch diyoruz.
ve yükleme başlıyor. Ardından Android sürücümüz açılıyor artık kullanabilirsiniz.Linkback: Windows Üzerinde Android Çalıştırma 6-Android Running on Windows 6
  • Gösterim 3,241 
  • MTK Root Geliştirme ve sorunları
  • 0 Yanıtlar
Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz