19 Ekim 2021, 17:43:10

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.Rakı Çeşitleri

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:24:57

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rakı ÇeşitleriYeni Rakı


Acımtırak sevenlere göre

 Yeni Rakı stili, rakıyı hemen hemen  her akşam ve tüm bir geceye yayılarak içenlere hitap ediyor. Anason  bakımından zengin olmayan Yeni Rakı'nın alkolden gelen tadında üzüm  çeşnisi algılanmıyor, hatta hafif bir acımtraklık da var.

Tekirdağ Rakısı

Hafif içimiyle kadınların tercihi

 Tekirdağ Rakısı'nın sırrı  Çorlu'daki özel artezyen kuyularından alınan suyunda saklı. Anason  kokusu yoğun olduğu için her yiyecekle uymuyor. Yumuşak içimi nedeniyle  kadınların tercihi oldu.

Tekirdağ Altın Serisi

Anason kokusu duyulmuyor

 Tamamen yaş üzümden sınırlı sayıda  üretiliyor, 1 ayı meşe fıçılarda olmak üzere 3 ay dinlendiriliyor. Meşe  fıçılar, anasonun bazı kişilere hoş gelmeyen aromasın alıyor.

Altınbaş ve Kulüp

Rakı sofrasının ağır topları

 Altınbaş ve Kulüp geleneksel olarak  üzümden üretilen göbek rakıları. Rakı sevenler arasında önemli bir  sadık kitleye sahip. Ağızda şekerli bir tat bırakıyor.

 Efe Rakı

Ağızda alkol tad bırakmıyor

 Ege ve Çeşme'nin anasonu ile en iyi  kalite Anadolu üzümleri nedeniyle yumuşak bir içime sahip. Burunda ve  ağızda kaba bir alkol kokusu ve tadı bırakmıyor. çimi yumuşak, rahat,  eskilerin deyimiyle "kaymak gibi" bir rakı.

Efe Yaş Üzüm Rakısı

Soğutarak sek içebilirsiniz

 Ege Bölgesi Sultaniye ve Razaki  üzümleri kullanılarak üretilen bu özel alkol, imbiklerde anason  tohumları ile uzun süre damıtılıyor ve diğer rakıların iki katı süre  dinlendiriliyor. Efe Yaş Üzüm'ü meze istemeden sek bile içebilirsiniz.

Çilingir Rakı

Sert rakıcılar için

 Özellikle içtiği rakıda sertlik  arayanlar tarafından tam not aldı. Damak yakan sert tadıyla kısa sürede  rakı severlerin vazgeçemeyeceği bir içki halini aldı.

Sarı Zeybek

Boğaz tırmalamıyor

 Meşe fıçılarda bekleyen Sarı Zeybek  diğer rakılardan farklı bir tat ve renge sahip. Yaş üzümün içinde daha  zengin anason aroması var. çimi son derece yumuşak.

Mercan Rakı

Anasonu bol, tok içimli rakı

 Yumuşak ve tatlı içimi nedeniyle  kadınların ve gençlerin tercihi. Mercan, anason kokusu zengin, damakta  yoğun, tok ve yoğun içimli bir rakı.

 

Fasıl Rakı

Mezelerle keyfine varın

 Yumuşak bir içime sahip olan Fasıl  Rakı üzüm ve anason açısından zengin. Midye pilaki, fava gibi narin  lezzetli mezelerle yudumlanmaya uygun bir tat.

Burgaz Rakı

Hem sek, hem suyla içilir

 Ayrıcalım Istranca Dağları'nın  sularından alıyor. Burgaz Rakı sek içilebileceği gibi, özellikle süt  rengi beyazlına ulaşıncaya kadar su ilavesiyle, ama mutlaka soğuk olarak  içilebiliyor.

İzmir Rakısı

Ege yemekleriyle deneyin

 Ege Bölgesi'nin özenle seçilmiş yaş  ve kuru üzümleri ile anason tohumlarından elde ediliyor. Ege mutfağına  özel mezelerin, zeytinyağlı yemeklerin yanı sıra balık ve deniz  mahsulleriyle de mükemmel bir uyum sağlıyor. İyice soğutmanız koşuluyla  sek olarak içmeniz bile mümkün.
Linkback: Rakı Çeşitleri


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 2,761 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.