19 Ekim 2021, 17:57:22

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.Necmettin Erbakan Üniversitesi

Başlatan Tekyürek, 01 Ağustos 2014, 05:11:35

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Necmettin Erbakan Üniversitesi, 2010 yılında Konya'da bir devlet üniversitesi olarak 14.7.2010 tarih ve 6005 sayılı kanun ile "Konya Üniversitesi" adı ile kurulmuş ve kuruluşu 21.7.2010 tarih ve 27648 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır.

Konya Üniversitesi Rektörlüğüne, Cumhurbaşkanlığınca Anayasa'nın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca 10.12.2010 tarihinde Prof. Dr. Muzaffer Şeker atanmıştır. Üniversite; Sosyal ve Beşeri Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık, Fen, Turizm, Eğitim Bilimleri, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Meram Tıp, Ahmet Keleşoğlu Eğitim,Diş Hekimliği, Ereğli Eğitim, Ereğli Mühendislik, Seydişehir Mühendislik, Güzel Sanatlar ve İlahiyat Fakülteleri ile Devlet Konervatuarı, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri olmak üzere on dört Fakülte, bir Konservatuar, dört Enstitü ve iki Yüksekokul'dan oluşmaktadır.

11 Nisan 2012 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlan "İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" ile "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu'nda yapılan değişiklikle", "Konya Üniversitesi"nin adı, "Necmettin Erbakan Üniversitesi" olarak değiştirilmiştir.


Akademik birimler

Fakülteler

    Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi
    Diş Hekimliği Fakültesi
    Fen Fakültesi
    Güzel Sanatlar Fakültesi
    Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi
    İlahiyat Fakültesi
    Mühendislik - Mimarlık Fakültesi
    Sağlık Bilimleri Fakültesi
    Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi
    Tıp Fakültesi
    Turizm Fakültesi
    Ereğli Eğitim Fakültesi
    Ereğli Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
    Seydişehir / Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi

Enstitüler

    Eğitim Bilimleri Enstitüsü
    Fen Bilimleri Enstitüsü
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü
    Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokullar

    Konservatuvar
    Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
    Yabancı Diller Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulları

    Ereğli - Kemal Akman Meslek Yüksekokulu
    Seydişehir Meslek Yüksekokulu
    Seydişehir Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluLinkback: Necmettin Erbakan Üniversitesi


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,900 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.