Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


kültürüne sahip çık !..

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 15:20:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Türk Milleti sıradan bir millet değildir , Orta Asya'dan gelerek  Dünya'nın en büyük uygarlıklarından birini kurmuştur. Bu dönem içinde  kültürel açıdanda gelişmiş bunun yanında yüzyıllarca beraber yaşadığı  milletlerden de etkilenerek büyük bir kültürel yapıya sahip olmuştur.  Fakat ne yazıktır ki ; günümüzde sahip olduğumuz bu kültürel zenginlik  gerektiği gibi korunmamakta , geleceğimiz olan gençler , başka  milletlerin kültürel yapısına özenmektedir bu olayda Kültürümüzün  yozlaşmasına sebep olmaktadır .. Buna engel olmak ve kültürel yapımızı  korumak en temel görevlerimizden biridir.

Bu Konu Hakkında Acil Biçimde Bilinçlenmemiz Gerektiği Büyük Bir Gerçektir.  

Bakın Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Kültür Hakkında Ne Düşünüyor ?  

" Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür. Bu sözü burada ayrıca izaha  lüzum görmüyorum. Çünkü bu, Türkiye Cumhuriyetinin okullarında birçok  vesilelerle eser halinde tesbit edilmiştir. "  "Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mâna çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı terbiye etmektir. "  

Türkiye Cumhuriyeti çocukları, kültürel insanlardır. Yani hem kendileri  kültür sahibidirler, hem de bu özelliği muhitlerine ve bütün Türk  milletine yaymakta olduklarına kanidirler.  

Şimdiye kadar takibolunan tahsil ve terbiye usullerinin milletimizin  gerilemesinde en mühim etken olduğu kanaatindeyim. Onun için millî  terbiye programından bahsederken eski devrin hurafatından ve  yaradılışımızla hiç de münasebetli olmayan yabancı fikirlerden, Doğudan  ve Batıdan gelen tesirlerden tamamen uzak millî seciye ve tarihimizle  mütenasip bir kültür kastediyorum. Çünkü millî dâvamızın inkişafı ancak  böyle bir kültür ile temin olunabilir. Lâlettayin bir yabancı kültürü  şimdiye kadar izlenen yabancı kültürlerin neticelerini tekrar  ettirebilir. Kültür zeminle mütenasiptir. O zemin milletin seciyesidir.  Ve daha niceleri !  İşte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kültürümüz hakkında böyle düşünüyor  .. Peki ya siz ? Kültürünüze yeteri kadar sahip çıktığınızı  düşünüyormusunuz ?

Kültürüne sahip çıkmayan milletler zamanla yok olacaktır. Türk Milleti  içinde Kültürüne sahip çıkmak ve onu Tüm Dünya'ya tanıtmak bir görevdir  .."Türk Evladı'nın yapması gereken başka kültürlere özenmek değil , Türk Kültürü'nü özendirmektir "Şimdi Kültürümüzü koruma zamanıdır ..  Unutmayanız ki ; " Hiç bir milletin kültürel yapısı , Türk Milleti'ninkinden zengin değildir "


Linkback: kültürüne sahip çık !..


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,263 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler