MTK Cihazlara Telefon Üzerinden Custom Recovery Yükleme (CWM & TWRP)

Başlatan Tekyürek, 28 Temmuz 2015, 22:51:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere telefonunuza CUSTOM yani özelleştirilmiş Recovery telefon üzerinden bilgisayara ihtiyaç duymadan nasıl yüklenir anlatacağım, aslında basit bir mantığı var eminim çok kolay kavrayacaksınızdır.

1 - Okuyun !

Öncelikle bu anlatımı okuyun adım adım ilerleyin atlama yapmayın.

2 - Root Olduğunuzdan Emin Olun

Telefonunuza marketten Root Checker uygulamasını indirin eğer Root izinlerniz var ise uygulamaya ilk girişinizde sizden izin isteyecektir izin vermeniz doğrultusunda program rootlu olduğunuzu gösterecek. Eğer Root izinleriniz yoksa linkteki konudan cihazınızı Root edin.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

3 - Recovery Dosyasını İndirelim

Telefonunuza uygun ve yüklemek stediğiniz recovery dosyasını forumun ilgili bölümünden bulun ve indirin.[/align]
[align=center]

4 - Recovery Dosyanızı Telefonunuza Atın

İndirdiğiniz ".img" uzantılı dosyayı telefonunuzun hafızasına atın.

5 - Mobileuncle Tools Uygulamasını İndirelim

Marketten veya aşağıdaki linkten Mobileuncle Tools uygulamasını indirin ardından uygulamayı açın açarken Root izni isteyecektir izin verin. Uygulama açılırken sol üst köşede YEŞİL olarak Root yazması gerekiyor eğer yazmıyorsa 2. adıma tekrar dönün.

6 - Recovery Dosyasını Yükleyelim

Program menüsünden "Recovery Update" seçeneğine tıklayın ardından telefona attığınız ".img" uzantılı dosya en üstte görünecektir ona tıklayın. Emin misiniz gibisinden bir uyarı mesajı çıkacak tamam diyerek devam edin yükleme başarılı olunca en sonda Recovery Mod'da başlatayım mı diye soru soracaktır evet diyerek Recovery'nin yüklenip yüklenmediğini kontrol edebilirsiniz
Linkback: MTK Cihazlara Telefon Üzerinden Custom Recovery Yükleme (CWM & TWRP)
  • Gösterim 3,684 
  • Mediatek -İşlemciler- Anlatımlar
  • 1 Yanıtlar

NVRAM hatasını buradaki paylaşımdan düzelttim..ama fix dosyasını başka yerden indirdim ve kopyaladım..oldu teşekkürler..

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious