20 Ocak 2020, 01:18:23

Haberler:

           Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Son İletiler

Sayfa1 2 3 ... 10
1
Xiaomi  Akıllı Telefonlar Cihazlar / Ynt: mi note 5 puro
Son İleti Gönderen faraday59 - Dün, 21:53:52
merhaba bu cihazlar için repair oluyor ama öle gelişi güzel bu  deyişimi yapamazsınız 

konu ücretli hydra tool programı tarafından desteklenmekdedir  video  olarak göre bilirsin

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
2
Xiaomi  Akıllı Telefonlar Cihazlar / mi note 5 puro
Son İleti Gönderen yavuz celenk - Dün, 20:37:40
mi note 5 puro  ime sorunu var nasıl yapılır saygılar arkadaşlar
şimdiden teşekürler
3
merhaba kaliteli paylaşımlar için teşekürler  root ihtiyacım vardı  hakkını vermek lazım  tşk ve üye oldum

bundan sonraki sıkıntılarımı bu site üzerinden çözerim tşk faraday59 tşk Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
4
Sabahtan beri root arıyorum Cok iyi başarılarınızın.sursun.tsk faraday59
5
Android Eğitim / Ynt: Android: Telefonda USB Ha...
Son İleti Gönderen enes - 18 Ocak 2020, 23:37:18
Güzel paylaşım teşekkürler super
6
Android Genel Bölümü / Ynt: OEM Kilit Açma Nedir?
Son İleti Gönderen enes - 18 Ocak 2020, 23:35:04
Paylaşım için teşekürler aradığım konuyu buldum tşk

7
Android Eğitim / android telefonlarda çökmüş ci...
Son İleti Gönderen faraday59 - 18 Ocak 2020, 20:48:23
çökmüş dönüşen Android'i kurtarma rehberi!


Android'li telefonunuz, Custom ROM yüklerken veya sistem dosyalarını değiştirdikten sonra açılmaz hale geldiyse, onu nasıl kurtarabilirsiniz?
Android'li telefonunuzu kurcalarken, ROM yüklerken veya sistem dosyalarını karıştırırken bir şeyler yolunda gitmedi ve artık telefonunuzu açamıyorsunuz. Bir başka deyişle telefonunuz "tuğlaya" dönüştü, ancak panik yapmanıza gerek yok. Duruma göre değişse de, telefonunuzu kurtarma olasılığınız yüksek.

- Soft brick: Telefoununuz Android açılış ekranında sıkışıyorsa veya direkt olarak recovery ekranına geliyorsa, cihazınızın "soft brick" olduğu söylenebilir. Telefonunuzu açtığınızda bir hareket varsa, onu onarmanız kolay olacaktır.

- Hard brick: Güç düğmesine bastığınızda hiçbir şey olmuyorsa, yazılımsal çözümlerle telefonunuzu onarmanız genellikle mümkün olmayacaktır. Telefonunuz uyumsuz ROM veya kernel yükleme sonucunda hard brick'e dönüşebilir ancak bu duruma oldukça nadir rastlanır.

Telefonunuzda yaşadıklarınız "soft brick" tanımına uyuyorsa, genellikle şu yöntemlerden biriyle onu kurtarabilirsiniz:

Verileri temizleyip bir Custom ROM'u tekrar yükleyerek.
Xposed mod'larını recovery'den kapatarak.
Nandroid yedeğinize geri dönerek.
Fabrika imajını flash'layarak.
İhtiyacınız olanlar

Gerekli olan araçların hepsine muhtemelen halihazırda sahipsiniz, çünkü ROM yüklemek için kullandığınız araçlar size genellikle yetecektir. Burada en önemlisi, telefonunuzu root'larken yüklemiş olabileceğiniz custom recovery. Custom recovery'yi baştan yüklemeniz gerektiğinde TWRP'yi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Kapsamlı bir recovery aracı olan TWRP, popüler cihazların çoğunu destekliyor.

Recovery'nin ardından, root'lamak ve sistem mod'larını yüklemek için kullanılan Fastboot ve ADB'ye ihtiyacınız var. Her ikisini de Android Developers sitesinden yükleyebilirsiniz.

Son olarak, bazı üreticilerin kullandığı özel imaj yükleme yazılımına ihtiyacınız olabilir. Bunu yapmanız şart ise Samsung için Odin'i, LG cihazları için LG Flash Tool'u, HTC için HTC Sync Manager'ı indirebilirsiniz.

1. Verileri temizleyin ve ROM'u tekrar yükleyin

Bu yöntemi bir ROM flash'ladıktan sonra telefonunuz açılmamaya başladıysa deneyin.

Soft brick ile karşı karşıya kalmanın nedenlerinden biri, ROM yüklemeden önce veri temizleme (data wipe) işlemini yapmamanızdır. Neyse ki bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz (ancak verilerinizi yedeklemediyseniz canınız biraz yanacak).

1. Telefonunuzu Custom recovery ile açın.

2. Wipe seçeneğini bulun ve Advanced Wipe'ı seçin.

3. Data kutusunu seçin (sistem, ART cache ve cache kutularını da seçebilirsiniz) ve onaylayın.

4. Custom ROM'u tekrar flash'layın.

Verileri temizleme işlemi cihazınızı fabrika ayarlarına döndürse de, normalde dahili depolamaya ve SD karta dokunmaz. Ancak yine de verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Telefonunuzu baştan başlattığınızda Android kurulum ekranını göreceksiniz. Google hesap bilgilerinizi girdikten sonra uygulamalarınız otomatik olarak tekrar yüklenmeye başlayacak.

Burada isterseniz, android yedeğinizden verileri geri yükleyebilirsiniz

Xposed kaynaklı sorunları çözmeLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

2. Xposed modüllerini devre dışı bırakın

Bu yöntemi yeni bir Xposed modülü yükledikten sonra ön yükleme döngüsüyle karşılaştıysanız kullanın.

Xposed Framework, telefonunu modifiye etmek isteyenler için en iyi araçlardan biri, ancak aynı zamanda oldukça tehlikeli. Yüklemesi oldukça kolay olan modüller, bazen telefonunuzu tuğlaya çevirebiliyor.

Xposed Uninstaller'ı yüklemek için ADB Push'u kullanın: Sorunun en iyi çözümü genellikle Xposed Uninstaller'ı kullanmaktan geçiyor. Flash'layabileceğiniz bir zip dosyası sayesinde Xposed'u cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

Xposed Uninstaller'ı indirdikten sonra komut satırında

adb push [xposed Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap konumu] [hedef tam yol]

komutunu girin. Kopyalama işlemi tamamlandığında recovery'yi kullanarak dosyayı flash'layın.

Xposed modüllerini Recovery üzerinden devre dışı bırakma: ADB'yi kullanamıyorsanız, cihazınızı recovery modunda açın ve Advanced > Terminal yolunu izleyin. Şimdi /data/data/Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.xposed.installer/conf/disabled adında bir dosya oluşturun ve cihazınızı baştan başlatın. Artık Xposed'u devre dışı kalacak.

Bu yöntem, Xposed modüllerinin başlamasını engelleyecektir: Recovery modunda telefonunuzu açın ve File Manager'ı seçin. /data/data/Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.xposed.installer/conf/ klasörüne gidin ve modules.lst dosyasını silin. Şimdi cihazınızı baştan başlatın.

Bu çözümlerin hiçbiri modüllerin sisteminiz üzerinde yaptığı değişiklikleri geri almayacağından, sorunun kaynağı bu ise, bir Nandroid yedeğinden geri dönmeniz gerekecektir.

3. Nandroid yedeğinden geri dönme

Nandroid yedeğinden geri dönmek için Recovery'yi açın ve Restore seçeneğini kullanarak yedeği seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Dilerseniz Nandroid yedeğinden sadece uygulamaları ve verileri de geri yükleyebilirsiniz. Bunun için Titanium Backup'ı kullanın

4. Fabrika imajını flash'lama

Şimdiye kadarki seçeneklerin hiçbiri işe yaramadıysa, telefonunuzun modeline göre fabrika imajını geri yükleme yöntemini araştırıp bulmanız gerekiyor. Bazı üreticiler imajları yayınlamadığı için, dosyaları resmi olmayan kaynaklardan bulmanız gerekebilir.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
8
Android Eğitim / Android: Telefonda USB Hata Ay...
Son İleti Gönderen faraday59 - 18 Ocak 2020, 20:37:19
Android'in geliştirici seçeneklerine erişmek için Android USB hata ayıklama modunu etkinleştirmeniz gerekir. Geliştiricilerin en çok kullandığı popüler Android özelliklerinden biri de budur. USB hata ayıklamayı açmak için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.
Android: Telefonda USB Hata Ayıklamayı Açmak
USB hata ayıklamayı açmak ortalama bir kullanıcı için bu oldukça basittir. Bunun için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Telefonunuzdan Ayarlar Uygulamasını açın.
Cihaz Hakkında'ya basın.
Daha sonra, "Şimdi bir geliştiricisiniz" diyene kadar, yapı numarası başlığına 7 kez dokunun.
Ayarlar sekmesine dönün ve Geliştirici Seçenekleri'ne dokunun.
Aşağı kaydırın ve USB Hata Ayıklama seçeneğini etkinleştirin.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
USB hata ayıklama ne işe yarar?
Kısa vadede, tüm USB hata ayıklama işlemleri Android telefon ile başka bir gelişmiş işletim sistemi arasında köprü kurar. ABD özelliği telefon ile PC arasında dosya, uygulama ve medya paylaşmanıza izin verir. Aynı zamanda hata ayıklamaları yapmanızı sağlar. USB Debugging açma ile ilgili tüm bilmeniz gerekenler bunlardı.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Please enable usb debugging mode ne demek sorusuna artık yanıt bulmuş durumdasınız. USB hata ayıklama modu açılmıyor ise bu kullandığınız ROM ya da işletim sistemi ile ilgili olabilir. Telefonunuzda herhangi bir zararlı bulunmadığından emin olarak işe başlayabilirsiniz.


9
Android Genel Bölümü / OEM Kilit Açma Nedir?
Son İleti Gönderen faraday59 - 18 Ocak 2020, 20:29:58
Android 5.0 veya daha sonraki sürümlere eklenen Oem Kilit özelliği ile birlikte Telefonunuz çalındığı zaman telefonunuza format atarak 3. kişilerin kullanmasının önüne geçen bir sistemdir. Sistem telefona girdiğiniz Google hesabı ile birlikte çalışmakta olup formatlama işleminden sonra telefon kurulum ekranında Google Hesabınızı girmenizi istemektedir. Bazı yöntemler ile bu özellik bypass edilerek telefon kullanıma şifre girmeden açılabilmektedir. Bu yöntemler sistemin daha çok açıklarının tespit edilmesi veya şaşırtma mantığına dayalıdır.

Bu sistem telefonun asıl kullanıcısının Google Hesabının şifresini unutması sonucunda başına bela olabilmektedir. Şifreyi yenileme yöntemine gitmeniz durumunda 3 gün (72 Saat) gibi bir bekleme süresini doldurmanız gerekecektir. Bu sebeple bu özellikten faydalanmak istemeyenler olabilir. Bu özelliğin mağduru iseniz bu makale size yardımcı olmaz bu makaleyi mağduru olmadan önce uygulamanız gerekmekteydi.

Bu telefon Sıfırlandı Sorununu aşmak için şu yazımdan faydalanın!

Android Oem Kilit Açma Nasıl Yapılır?
Telefonunuzda Ayarlar Kısmına giriş yapın ve alt kısımlarda bulunan Telefon Hakkında, Yazılım Bilgileri gibi bir kısmı tespit edelim ve girelim.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Ardından yine alt kısımlarda Android Yapım Numarası veya Derleme Numarası gibi bir ifade göreceksiniz. Bunun üzerine 7 defa basalım.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Bunu yaptıktan sonra telefonunuz Artık geliştiricisiniz diye bir uyarı verecektir.

Ardından Ayarlar Menüsünün Ana Ekranına dönelim ve en altta bulunan Geliştirici Seçeneklerine Giriş Yaparak Oem Kilit Açmayı Açabilirsiniz bu şekilde Önyükleyicinin Kilidi açılır ve artık Koruma Ortadan Kalkar.

Önemli: Ancak Unutmadan Telefonunuzda Oem Kilidini açarsanız Bazı telefon modelleri telefonun komple resetleneceğini ve güvenlik önlemlerinin azalacağını belirtir. Dikkatli olunda verileriniz kaybolmasın. Örn: S9, S9 PLus modellerinde böyle bir uyarı çıkmaktadır.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Diğer Yöntemler
Telefonunuzda açılışta bu türde bir şifre isteme ekranı ile karşılaşmak istemiyorsanız diğer bir yöntem olarak Sıfırlama yapmadan önce Google Hesabını Kaldırmanız gerekmektedir.

Ayarlar ekranında Hesaplar Kısmına girelim Buradan Google'ı seçelim ve e-posta adresiniz üzerine basın. Ardından sağ üstte bulunan 3 noktaya basın ve Hesabı Kaldır diyin. Bu işlemden sonra telefonunuzu sıfırlarsanız hesap şifresini istemeyecektir.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
10
Samsung Galaxy J-Serisi / Samsung J320F Galaxy J3 2016 T...
Son İleti Gönderen faraday59 - 18 Ocak 2020, 19:54:50
Root işlemi cihazdaki Android işletim sistemini modifiye edebilmek için yapılır. Root yetkisini elde ettiğinizde işletim sisteminde kod veya uygulama aracılığı ile sistemde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin sistemin kaldırılmasına izin vermediği bir uygulamayı kaldırabilirsiniz. Root hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz "Root Nedir?" konusuna bakabilirsiniz.

Samsung J320F modelini rootlamak için modifiye Recovery mod yüklemesi yapacağız. Bu yükleme cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkaracaktır.  Farklı bir modele sahipseniz işlemi uygulamayın. Cihazınız ciddi yazılımsal zararlar görebilir.

Bu işlem cihazınızdaki tüm kişisel bilgi ve verilerinizi silebilir. Önemli bilgilerinizin yedeğini almanızı öneririm. Yükleme esnasında telefonun kapanmasını engellemek içinde batarya şarj seviyesini %50 civarında tutmaya çalışın.

Telefonun bilgisayara ilk kez bağlıyorsanız sürücü sorunları yaşayabilirsiniz. Sürücülerin otomatik yüklenebilmesi için Kies 3 veya Smart Switch  programını yüklemenizi öneririz. Kies programını kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kies kapalı durmalı. Eğer otomaik açılırsa siz programı kapatın.

ÖNEMLİ NOT: İşlemlere başlamadan önce lütfen eğer varsa cihazın OEM kilidini açın. OEM kilidini Geliştirici Seçeneklerinden açabilirsiniz.

İhtiyacınız olan dosyalar:

2: J320F TWRP Root

Her iki dosyayı indirip winrar yardımıyla bir klasöre çıkarın. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap dosyasını telefon hafızasına atın.

Yazılım yükleme işlemine başlamak için telefonu Download Mode'a almalısınız. Telefonu kapatın ve ses kısma, ana ekran(orta tuş) ile güç(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Download moda geçiş için bir teyit ekranı ile karşılaşacaksınız. Bir kez ses açma tuşuna bastığınızda telefon Odin mode diye de adlandırılan moda geçecek ve işleme hazır hale gelecektir.

Download Moda alınmış telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın ve sürücülerin yüklenmesini bekleyin.
Sürücüler yüklendiyse ilk indirdiğiniz Odin programını açın ve ID:COM bölümünde cihazın gösterildiğinden emin olun. Program Odin tarafından görülmezse ID:COM bölümü boş olur. USB kablosunu çıkarıp, takarak programın cihazı görmesini sağlayabilirsiniz.
Buraya kadar her şey tamamsa yazılım yükleme işlemine başlayabiliriz. Görselde mavi kutu içerisine aldığımız gibi indirmiş olduğunuz recovery dosyasını (sm-j320fn_twrp_recovery_3.0.2-1.tar) 'AP' kısmında seçmelisiniz.
Yüklemeyi başlatmak için Start butonuna tıklayın. Yükleme işlemi bittiğinde telefon kendini yeniden başlatır.

Telefon kapatın. Telefon kapalıyken ses açma + home(orta tuş) + güç tuşlarına beraber basın. Ekrana Samsung yazısı geldiğinde güç tuşunu bırakın diğerlerine basmaya devam edin. Karşınıza TWRP ekranı gelecektir. Bu ekran dokunmatik bir ekrandır. aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapın.

TWRP ekranı gelmezse işlemleri baştan yapıp Odin penceresinde Options sekmesinde Auto Reboot tikini kaldırıp yükleme yapın. İşlem sonunda telefon kendini yeniden başlatmayacaktır. Bu durumda kabloyu çıkarıp  ses kısma + home + güç tuşuna basın telefon ekranı karardığında ses kısmayı bırakıp ses açmaya basın. TWRP ekranı gelecektir.

İlk resimde en altta bulunan Swipe to Allow Modifications çubuğunu soldan sağa kaydırın. İkince resimdeki ekrana geçeceksiniz.
Install butonuna tıklayın.
Telefon hafıza attığınız Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap (resimde farklı gözüküyor olabilir) dosyasını bulun.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap(resimde farklı gözüküyor olabilir) dosyasının üzerine dokunun.
Ekranın altında bulunan Swipe to confirm Flash çubuğunu soldan sağa çekin.
Yükleme işlemi başlayacaktır. Done mesajını aldıktan sonra Reboot System butonu ile telefonu yeniden başlatın.
Telefon açıldığında menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap[/url]
Sayfa1 2 3 ... 10