23 Eylül 2021, 20:08:39

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.Alkol Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:24:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alkol çok keyifli birşey(!).. Ama  tabiki fazla abartmadan hatta bazen abartıp ama sonra kontrol altına  alarak. Bu şekilde olduğu sürece sıkıntı yok. Burada size alkolün nasıl  zararları olduğu değil. Burada alkolle ilgili bilinmeyen gerçekler var.İşte alkol hakkında bilmediğiniz 10 şey!

 

 

 

10- İçtiğiniz alkolün sadece %5′ni vücudunuzdan atabilirsiniz.

 

  

 

 

Alkolun vücuda alınan bir zehir gibi  olduğunu düşünürsek, vücudumuz içine aldığı bu zehir ile en kısa  zamanda savaşmaya ve vücudumuzdan bu zehiri atmaya yardımcı olmak ister.  Bu bakımdan kana geçen alkolün bir kısmı direkt olarak akciğerlerden,  böbreklerden ve deriden atılacaktır. Bu yolla sarhoş şahsın içtiği  alkolün ancak %5’i vücuttan atılır. Bu yüzdendir ki içkili insanların  nefesleri son derece kötü kokar ve çok miktarda idrara çıkma ihtiyacı  hissederler. Geriye kalan %95′i mi? Onlarda karaciğerde kendine yer  edinir.

 

 [/url]

 9- İçki içmeye başlamadan önce ne yapmanız gerektiğini öğrenin

 

  

 

Temel kural;  Eğer geceden kalma olmak istemiyorsanız içki içmeden önce mutlaka yemek  yiyin. Bu şekilde hem daha az içersiniz hem daha az sarhoş olursunuz  hem de geceden kalma haliniz daha az sancılı olur.

 

 [/url]

 

 

 8-Alkol vücut ısısını düşürür

 

  

 

 

Alkol kan damarlarınızı genişletip ,  deri yüzeyinin daha fazla kanlanmasına neden olduğu için geçici bir  sıcaklık hissine neden olur. Kıl damarlarda artan kan, iç organlardan  çekilir ve bedenin yüzeyine yakın yerlerde ısı artışına sebep olur.  Bunun sonucunda da deri yoluyla ısı kaybetmeye başlarsınız ve beden  ısınız düşer. Yani alkol aldığınızda aslında beden ısınızda ciddi  düşüşler görünür.

 

[/url]

 7- Alkol beslenme bozukluğuna yol açar

 

  

 

 

Alkol kullanımı tek başına ciddi bir  beslenme bozukluğu ortaya çıkartır.Çünkü 1 gram alkolde 12 gram kalori  enerji bulursunuz. Bu nedenle günde 300 cc civarında bir alkol içen kişi  4000 kalori civarında beslenme gücü kazanır. Bu nedemektir? Yani bir  içki kullanan kişinin burdan hesaplanınca ne kadar ciddi bir beslenme  bozukluğu gösterdiğini,fazla kalori aldığını ve bunu harcayamadığını  varsayarsanız ciddi bir biçimde metabolik sorunlara yol açar.

 

[/url]

 6- Geceden kalma olayını nasıl halledebilirsiniz?

 

  

 

 

En iyi arkadaşınız bu durumda dinlenmektir ama size küçük bir tavsiye :  1 bardak bira veya BloodyMarry (domates suyuyla yapılan içecek) için.  Bu sizi geceden kaldığınız bir gecenin sabahında kendinize getirecektir.

 

 

[/url]

  5- Karıncalar alkol üretir

 

  

 

 

Bazı karıncaların alkol  üretebildiklerini ve kış boyunca yiyeceklerine bu alkolü banarak  yediklerini biliyor muydunuz? Karıncalar,yuvalarında alkol salgılayan  mantar yetiştirirler. Bu mantar yetişince de alkol üretimine  başlarlar.Alkol üretimi yetersiz kalınca da AFİT isimli böcekleri  yuvalarına taşırlar ki alkol üretimi durmasın. Şu karıncalara bakın !  Alkol salgılayan bu böcekler sayesinde karıncalar bütün kış kafayı  buluyor. Karıncalar da bizden !!! 

[/url]

 4- Alkol kadınların beyinlerine daha fazla zarar verir

 

  

 

 

Amerikan “Clinical and Experimental Research”  dergisinde yayımlanan haberde, alkolün kadınların kalp ve karaciğerine  erkeklerde olduğundan daha hızlı zarar verdiğinin belirlendiği  açıklandı.

 

 

 [/url]

 3-Günde 1-2 kadeh içki içmek bazı hastalıkların riskinin azaltabilir..

 

  

 

 

Günde içmeniz gereken içki örneğin 1  şişe bira, erkeklerde 2 kadeh kadınlarda 1 kadeh şarap ya da 1 bardak  viskidir. Bu ideal içki içme sınırıdır. Hatta bu kadar içki kalp  hastalıkları riskini bile azaltır.

 

 

 [/url]

 2-Koyu kahve içkinin etkisini azaltmaz

   

  

 

 

Eğer alkol olayını çok abartmışsanız  kafein uyuşukluk halini azaltıp, ayılmakta yardımcı olabilir. Ancak  kahve ne karaciğerin alkolü parçalama hızını arttırabilir ne de kandaki  alkol seviyesini düşürebilir. Kahvenin yarattığı rahatlamayla siz  ayıldığınızı sanırsınız gerçekte ise bu bir yanılgıdır.

 

 

 [/url]

 1-Alkol içince gerçek kişiliğin ortaya çıkmaz

 

  

 

 

Sarhoş olunca genelde işte gerçek  kişiliğin ortaya çıktı, gerçek düşüncelerin demek buymuş gibi replikler  duymak gayet normal ama tamamen yanlış. Hatta dozu aşılmış alkol kişilik  bozukluklarına yol açabiliyor.

 Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linkback: Alkol Hakkında Bilmediğiniz 10 Şey


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,299 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.