Zayıflama'nın en iğrenç yolu

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:29:55

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DUDAK UÇUKLATAN MİDE BULANDIRAN ZAYIFLIK SIRRI Hollywood özellikle son yıllarda korkunç bir 'zayıflık' hastalığının  perçesinde. Bugün artık iş 'sıfır bedenlere' kadar ulaşmış durumda. Ama  geçmişte de yani tıpkı Marilyn Monroe gibi balık etli kadınların gözde  olduğu dönemde de durum pek farklı değildi. Yine sahneye çıkan ya da  kamera karşısına geçen kadın yıldızların daha çok beğenilmek için hep  zayıf hatta daha zayıf olması gerekiyordu. Üstelik spor ya da diyet gibi  klasik yöntemlerin işe yaramadığı durumlarda uygulanan daha 'garantili'  bir yol da vardı. Kulağa biraz tuhaf gelse de hatta mide bulandırsa da  bazı ünlülerin tercih ettiği bir yöntem: Tenya yumurtası yutmak. Böylece  istediğin herşeyi yiyip yine de zayıflamak İtalyan gazeteci Alfonso Signorini'nin ülkemizde Çok Gururlu Çok  Kırılgan adıyla yayınlanan ve efsane diva Maria Callas'ın yaşamını  anlatan romanında da bu konuya değiniliyor. Küçüklüğünden beri fazla  kilolarıyla başı dertte olan Callas sadece ilahi sesiyle değil  görüntüsüyle de kusursuz olabilmek için zayıflamaya karar veriyor. Bunun  için başvurduğu doktor da ona iki yöntem öneriyor: Yemek sırasında  iştahının kesilmesi için kokain kullanmak ya da tenya yumurtası yutmak.  Callas her ne kadar zor olsa da ikinci yolu seçiyor. Ve 3 ay boyunca  bedeninde yaşayacak olan tenya yumurtalarını şampanyayla birlikte  yutuyor. Sonuç: Callas, 1 ayda 16 kilo kaybedip yepyeni bir çehreye  bürünüyor. Üstelik kitapta anlatıldığına göre 1950'li yıllarda bu yöntemi uygulayan  tek ünlü Maria Callas da değil. Bir doktor gözetiminde tenya yumurtası  yutarak kilo kaybetmeyi deneyen ünlüler arasında Greta Garbo, Marilyn  Monroe, Rita Hayworth ve Jayne Mansfield gibi bir dönemin efsane  yıldızları da bulunuyor.
Linkback: Zayıflama'nın en iğrenç yolu


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,514 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.