Yüzlerce Kişinin Rüyasında Gördüğü Adam..

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:30:08

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

                               



Bu yüzü tanıyor musunuz? Bu adam yüzlerce kişinin birbirinden habersiz şekilde rüyasında gördüğü bir yüz...



Rüyalara giren gizemli yüzün hikayesi


2006 yılında New York'ta tanınmış bir psikiyatr, kabul ettiği hastasının  garip bir rüyasını dinledi. Bu rüyada hasta, bir adamın kendisine  hayatıyla ilgili tavsiyeler verdiğini görmüştü. Üstelik bu yüzü  rüyasında ilk kez görmüyordu. Aynı adam daha önce de sıklıkla  rüyalarında ortaya çıkıyordu.











Kadın  hasta, bu adamı hayatı boyunca hiç görmediğine ve kesinlikle  tanımadığına yemin ediyordu. Haliyle neden sürekli rüyasında gördüğünü  de bilmiyordu. Psikiyatristin isteği üzerine hastanın rüyasında gördüğü  bu adamın bir robot resmi çizildi.











Ancak  resmin kime ait olduğu elbette bir sır olarak kaldı. Birkaç gün sonra  bir başka hasta, psikiyatristin masasında duran bu resmi gördü ve  psikiyatriste şu soruyu sordu: Bu adamı tanıyor musunuz? Ve devam etti  "Onu sürekli rüyamda görüyorum ama kim olduğunu bilmiyorum!"











Doktor bu olay üzerine başka doktor arkadaşlarına da bu resmi gönderdi ve hastalarına bu resimdeki adamı rüyalarında görüp görmediklerini sormalarını istedi.



Birkaç ay için arkadaşlarından  cevap geldi. Dört hasta daha, resimdeki adamı rüyalarında gördüklerine  dair yemin ediyordu. Robot resimden "Bu adam!" diye ürkerek  bahsediyorlardı!



Bu iddiaların ortaya atıldığı tarih olan 2006'dan günümüze kadar  birbirini daha önce görmemiş tam 2000 farklı kişi bu adamı rüyasında  gördüğünü iddia etti.





                                                                   



Üstelik bu  insanlar aynı ülkede bile değildi. Los Angeles, Berlin, San Paulo,  Tehran, Beijing, Rome, Barcelona, Stockholm, Paris, Yeni Delhi, Moskova gibi birçok ülke merkezinden insan bu adamı arıyordu!





                                                                   



Üstelik bu  adamı hayatı boyunca bir kere bile gören bir insana rastlanmamıştı.  Ortalıkta bu adamla ilgili bir efsane dolandı. Bu ilgili sokaklara kadar  taştı.







                                                                   



Birbirini  tanımayan insanların rüyasına giren bu adamla ilgili ortaya bazı  teoriler atıldı. Rüyalarında bu adamı gördüğünü iddia edenlerin en çok  rağbet ettiği teoriler ise şöyle sıralandı:







Arkatip Teorisi: Jung'un psikoanalitik teorisine yaslanan bir görüşe göre bu adam kolektif bilincin yarattığı bir arketipti.

Toplumda birbirine benzer travmalar ve dramlar yaşayan insanların birbirine benzeyen rüyalar görmesi mümkün olabilirdi.







Dini Teori: Dindar kişilerin  olaya getirdiği yaklaşımsa daha fakrlıydı. Onlara göre bu resim, kişinin  büyük yaratıcı yerine kafasında konumlandırdığı imajdı.

Bu görüşe göre tanrı kendisini insanlara bu şekilde gösteriyordu. Bu nedenle onun rüya görenlerin zihninde yer ettiğine inananlar vardı.





Bu son derece enteresan vakayla ilgili teoriler bunlarla sınırlı değildi.







Rüya Sörfü Teorisi: Bu  konudaki en ilginç teori! En çok ilgi gören görüş de yine bu. Ama  elbette bilimsel açıdan en az doğruluk payı taşıyan teori de yine rüya  sörfü teorisi...

Teoriye göre bu adam, insanların rüyalarına görmeyi başaran, gerçek hayattan bir insan. Psikolojik özel yetenekleri sayesinde buna muktedir biri!



Bu teorilerin harcinde. Bazıları da bunun gerçek hayattam bir sima olduğunu sadece birçok insana benzediğini söylüyor.



Bazılarıysa insanların rüyalarında benzer birini gördüğünü ama aslıdna  bu adama pek benzemediğini, buna rağmen insanların bu resmi kafalarında  canlandırdığını iddia ediyor.



Meselenin haddinden fazla büyüyüp kıtalara yayıldığını ve viral kampanyalarda bile kullanıldığını, ayrıca bu adamın resminin bir popüler kültür figürü haline geldiğini de söylemek mümkün.



Öyle ki meseleye vakıf olmayanlar bile adamın suratını ezberledi!



Rüyalara giren bu adamla ilgili en müthiş teoriyi ise sona sakladık.  Bazıları bu adamla ilgili bir komplo teorisi geliştirmiş bile.



İnternetteki forumlarda epey ağır basan bu fikre göre bu adam, büyük bir şirketin, insanları akıl hastasına dönüştürmek için planladığı bir oyunun parçası!



Kısacası adamın kim olduğu meçhul ama olayın bu denli büyümesine sebep  olan kalabalık kitlenin acil psikolojik müdahaleye ihtiyacı olduğu  kesin!

 sabah
Linkback: Yüzlerce Kişinin Rüyasında Gördüğü Adam..


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,596 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.