Teoman'dan Hayranlarını Üzücü Açıklama: "Müziği bırakıyorum."

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 19:08:14

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. Teoman, resmi internet sitesinde hayranlarını üzücü bir açıklamayla müziği bırakacağını söyledi.

   Sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. Ya çok çok uzun bir süre ya da  büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül Berlin son konserimdir. Anlatayım nedenini;

 Önce  küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir  sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme  yoluna giden kişidir. Benim durumumda gitar çalmak, şarkı söylemek vs.  oluyor bu saçma iş. Ama ben şarkı yazma işini hep çok önemsedim, onu hep  kolladım. hayallerimdeki kahramanlarımla yarıştım, bu dünyaya inmedim  bile. Çok sevdiğim şarkılarımı yazdım.

 hep  olduğum kişi kalayım diye de çok uğraştım, çok çalıştım. bir kaç  prensibim oldu, onları da kollamaya çalıştım. Her zaman istediğim kadar  iyi bir insan olamadım. Ama çalıştım.

  Küçücükken bu ülkede rock müziğe dair bir hayal kurdum, nerede ne varsa  takip ettim, ardına düştüm, her şeyini gözledim, inandım. hayal olduğunu  bile bile...

 Neyse,  işte bu hayal artık beni tatmin etmiyor. kendimi, arkadaşlarımı  hayalkırıklığı içinde görüyorum. bir özgürlük ve gerçeklik duygusu  peşine düşmüştüm, pozisyonum meğer onu temsil etmiyormuş. sadece sahnede  yaşayabildiğim bir hayal bu çünkü. bir çok arkadaşımdaki hayal  kırıklığı bende de var.

 Bu  hayal beni tatmin etmeyince, önemli olmadığını bildiğim diğer bazı  hayallerimi sembolik olarak şu önümüzdeki 1,5 senede gerçekleştirip  müziği bırakayım bari dedim, daha da çok çalışmaya karar verdim. Gizli  tuttum kararımı, kimseye de söylemedim. Hatta yalan bile söyledim  çalışanlarıma.

 Ama bir  süredir kendime bakıyorum ve çok yorgunum. o yüzden pes diyorum.  Böylece düzelmesi aslında çok uzun yıllar sürecek problemleri 1,5  senelik bir intihar saldırısına dönüştürmeyeceğim. Gerçekte bir önemleri  yoktu, hayatın gerçekleriyle uğraşmamak için hayal edilmiş şeylerdi.  İnanması her zaman kolay olmuyor.

  Böylece, boşu boşuna kendimi de, çalışan dostlarımı da yormamaya karar  verdim. Kendimi yorarken, onları da çok yordum, üzdüm. Çok teşekkür  ederim hepsine....

 Sizlere de. Bu bir hüzün yazısı değil, bir rahatlama yazısıdır. Teoman

Linkback: Teoman'dan Hayranlarını Üzücü Açıklama: "Müziği bırakıyorum."


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,112 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.