Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Tecumseh

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:45:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tecumseh, Ohio vadisindeki kızılderililerin mistik geleneğini büyük  ölçüde oluşturan öğretilerin sahibi, kızılderililer arasında “elçi”  olarak bilinen bir bilginin kardeşidir. Kendisi Sahwnee kızılderililerin  şefiydi ve güçlü bir konuşmacı, önemli bir askeri strateji uzmanı,  başarılı bir müzakereci ve coşkulu bir lider olma özellikleri ile  tanınmıştı. Tüm kızılderililerin büyük bir birlik olduğuna inanıyordu ve  tüm birliğin onayı olmadan hiçbir topluluğun belli bir toprak üzerinde  hak iddia edemeyeceğini veya onu elden çıkaramayacağını iddia ediyordu.  

Onun bu birlik düşüncesi ve getirdiği diğer ilkeler Birleşik Devletler  tarafından kabul edilmeyince, çeşitli kabileleri toplayarak kızılderili  topraklarını silahla savunmaya başladı. Yine de kurduğu planlar,  ağabeyinin 1811’deki Tippecanoe Savaşı’nda ölmesiyle birlikte suya  düştü. Tarihi kaynaklar, Tippecanoe Savaşı’nda iki tarafın da üstünlük  sağlayamadığını yazsa da, kızılderililerin askeri direnişinin çözülmeye  başladığına işaret eden ilk olay olarak tanımlarlar.

Tecumseh, Tippecanoe Savaşı’ndan sonra esirleri serbest bırakırken,  General Harrison ve Birleşik Devletler başkanları hakkında, daha sonra  Tecumseh’in Laneti olarak anılmaya başlayacak bir kehanette bulunur. Der  ki:

   "Harrison, önümüzdeki yıl Büyük Şef seçilecek ama görevinin başında  ölecek. Ondan sonra her 20 yılda bir seçilen Şef de aynı şekilde  ölecektir. Onların herbiri öldüğünde, herkes bizim insanlarımızın da  ölümünü hatırlasın.”  

Gerçekten de Başkan seçilen William Henry Harrison, 1841 yılında, görevi  başında zatüreeden ölür. Onun arkasından, 140 yıl boyunca her 20 yılda  bir seçilen başkanlar da yine görevlerinin başında çeşitli sebeplerden  hayatlarını kaybederler. Bu başkanların tek istisnası, Alzheimer  hastalığına yakalanan, toplum önüne çıkacağı zamanları da bir Astrolog’a  danışarak seçmesiyle bilinen, ciddi bir suikast girişiminden kıl payı  kurtulan Ronald Reagan’dır. Ronald Reagan’dan sonra Tecumseh’in  Laneti’nin üzerinde olduğu kişi bir önceki ABD Başkanı George Bush’tur.

Astrologlar binlerce yıldır, 20 yıllık Jüpiter â€" Satürn döngüsü ile  büyük sosyo-kültürel-politik olaylar arasındaki bağı araştırmaktadırlar.  Jüpiter ve Satürn, çıplak gözle görülebilen en uzak iki gezegendir.  Eskiler, Satürn’ü, Güneş sistemi ile evrenin geri kalanı arasındaki  sınır olarak tanımlamışlar ve bu gezegeni zaman zaman insanlık tarihinin  önemli dönemlerini zamanlayan kozmik saat olarak görmüşlerdir. Nispeten  daha hızlı olan Jüpiter, her 19.8 yılda bir Satürn’ün yanından  geçtiğinde yeni bir döngü, çoğunlukla da büyük felaketler veya  değişimlerle başlamaktadır.

İki gezegenin bu kavuşumu, 1840 yılından beri başkanların ilk dönem için  seçildikleri seçimlerle aynı zamana denk gelmektedir. Jüpiter  politikacıları, Satürn de ölümü yönetir ve politik arketiplerin en  yüksekte olanı da Devlet Başkanı’dır. 1960 yılına gelene kadar, 120 yıl  boyunca hiç değişmeden sürekli Toprak burçlarında tekrar eden bu  kavuşum, 1960’da bir Hava burcunda gerçekleşmiştir. Bu değişiklik,  birçok Astrolog’a göre Reagan suikastinin başarısız olmasını  sağlamıştır. George W. Bush’un seçildiği 2000 yılında ise bu kavuşum  tekrar bir Toprak burcunda gerçekleşmiş ancak Tecumseh'in Laneti  kendisine dokunmamıştır.        
Linkback: Tecumseh


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,433 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler