20 Ekim 2021, 06:54:51

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapSüLeyMan BağLan

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 17:57:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1947'de Samsun'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Şarkiyat-Türkiyat ve Tarih bölümlerinde okudu. Rumeli üzerine doktora çalışması yaptı. Kültür tarihçisi Süleyman Zeki Bağlan; İstanbul'daki tarihi yapılar uzmanı. Özellikle Boğazdaki saraylar, hisarlar, camiler, yalılar, köşkler, konaklar, ağaçlar, burunlar, mesire yerleri, semt isimleri ve daha birçok konuda engin bilgi birikimi ve eşsiz anlatımıyla Boğaz turlarının vazgeçilmez rehberidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm projesınde tarih danışmanlığı yapmaktadır. Kültür çevrelerinde 0smanlı`ya ve İstanbul'a hayranlığı ile ünlenen tarih hocasının Hırka-i Şerif Semt Tarihi, Yakın Tarih ve istanbul üzerine ceşitli makalaleri yayınlanmıştır.
Linkback: SüLeyMan BağLan


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,210 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.