Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Samsung Galaxy S3 Mini (i8190) Nasıl Root Yapılır?

Başlatan konedo06, 04 Ağustos 2015, 17:05:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Samsung Galaxy S3 Mini modeli root yapmak için şu adımları takip ediniz. Bu root yöntemi hazır root edilmiş orijinal 4.1.2 ROM dosyası (XXAMG1 sürüm) içermektedir. Yaklaşık 571MB bir ROM dosyası indirilerek yapılır.

Adım 1:
Samsung telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows'un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Telefonunuzun en az %60 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap tıklayarak gerekli olacak ODIN 3.10.6 uygulamasını indirin
İNDİR BUTONU REKLAMIN ALTINDA .

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

tıklayarak gerekli olacak firmware yazılımı indirin (530MB)  (I8190XXAMG1_I8190OXXAMG1_HOME_rooted_by_avicohh)
İndirdiğiniz ODIN ve firmware dosyalarını aynı kılasöre koyup içeriklerini aynı yere açın.


Adım 3:
Telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.;


[IMG]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap[/img]


Adım 4:
Telefonunuzu kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

[IMG]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap[/img]

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. Aşağıdaki gibi Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

[IMG]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap[/img]

Adım 5:
Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6'ya geçiniz.

Adım 6:
ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 v3.07  uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.


[IMG]Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap[/img]

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

Daha sonra AP butona basıp aynı kılasör içindeki .tar dosyasını seçin. Bir süre bekleyecektir dosyanın kontrolünü yapmak için.

Options bölümünden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Seçili ayarlar aynen yukarıdaki gibi olacaktır.

Son olarak "Start" butonuna basın ve PASS! yazısını görünceye kadar root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde telefonunuz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır. Artık telefonunuz root edilmiş olacaktır.

Açıldığında SuperSU uygulamasının yüklü olup olmadığını kontrol edin. Bazı nedenlerden dolayı SuperSU uygulaması yüklü değilse Play Store'dan indirip yükleyin. SuperSU uygulamasını çalıştırın. Bir güncelleme yapmak için sizden onay isteyecektir.


Linkback: Samsung Galaxy S3 Mini (i8190) Nasıl Root Yapılır?


  • Gösterim 2,743 
  • Orjinal Samsung Diger Modeller Rom Bölümü
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler