Penisilin'i Kim Keşfetti?

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:32:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Penicillium Notatum

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap  "Bedoin" kabilesinin üyeleri 1000 yıldan fazla bir süredir eşek  koşumlarının üzerindeki küfleri merhem yapımında kullanmaktadırlar. 1897  de Ernest Douchesne adında genç bir Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap  doktor, arap çocukların rutubetten küflenmiş semerleri , semer  sıyrıklarını tedavi etmek için nasıl kullandıklarını gözlemleyerek bunu  yeniden keşfetti. Küfün Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapGlaucum olduğunu saptadığı eksiksiz bir araştırma yaptı, Bunu tez olarak sundu ve daha derin  araştırmanın gerekliliğini ileri sürdü. Fakat İnstitut Pasteur tezin  teslimini bile kabul etmedi. 1912 de Doychesne kimse bilmeden, sonraları  kendi buluşunun tedavi edebileceği bir hastalıktan, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap öldü.Küfü kobaylardaki tifo tedavisinde kullandı ve e.coli bakterisi  üzerindeki yıkıcı etkisini farketti. Bu sonradan penisilin olarak  adlandırılan şeyin neye yaradığının klinik olarak ilk test edilişiydi. 

Sir Alexander Fleming    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 Kıymeti ölümünden çok sonra Sir Alexander Fleming'in Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Antibiyotik etkisini yeniden keşfiyle aldığı nobel ödülünün beş yıl ardından 1949 da anlaşıldı. Fleming "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap" kelimesini 1929 da icad etti.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap  Rubrum olarak tanımladığı bir tür küfün antibiotik özellikle  gösterdiğini şans eseri fark etti. Aslında türleri karıştırdı. Bu küf  seneler sonra Charles Thom tarafından Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap notatum olarak doğru tanımlandı.
Linkback: Penisilin'i Kim Keşfetti?


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,408 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.