Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Oya Oğuz

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:48:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.1958 yılında İstanbul'da doğdu.

Orta ve lise öğrenimini 1977'de Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı.

1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1983-1986 yılları arasında Hatay, Antakya'da ve Ümraniye APAÇ Sağlığı Merkezinde pratisyen hekim olarak çalıştı.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında ihtisasa başladı.

1988 yılında Paris Saint Louis Üniversite Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde ve Fondation Adolph de Rotschild Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde immünohistokimyasal tanı yöntemleri, melanom ve nevomelanositik lezyonlar konularında çalıştı.

1989'da "Nevositik pigmante lezyonların gelişiminde rol oynayan genetik ve fotobiyolojik etkenlerin incelenmesi ve malign melanom açısından risk faktörlerinin değerlendirilmesi" konulu tez ile ihtisasını tamamladı.

1993 yılında doçent oldu.

1999 yılında profesörlüğe atandı.

Çalışma ve araştırmaları nevomelanositik lezyonlar ve malign melanoma, deri lenfomaları, fotobiyoloji ve fototerapi ve saç hastalıkları konularında yoğunlaşmıştır.

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında Fototerapi Birimi sorumlu öğretim üyesi olup, Pigmentli Lezyonlar ve Deri Tümörleri ile Saç Hastalıkları birimlerinde görev almaktadır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Linkback: Oya Oğuz


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,574 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (3)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler