Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


ÖTV siz sıfır akıllı telefon satışı için bakanlık açıklama yaptı

Başlatan Tekyürek, 08 Ocak 2023, 08:53:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Son dönemde özellikle sosyal medyada hayli ses getiren ÖTV'siz sıfır akıllı telefon satışına ilişkin bir açıklama geldi. İşte konunun detayları.Oldukça uzun bir süredir akıllı telefonda ve sıfır otomobilde ÖTV'siz satışların gerçekleşeceğine dair söylentiler var. Özellikle son birkaç haftadır, herkesin 3 yılda bir ÖTV'siz sıfır akıllı telefon alabileceği ile ilgili bazı haberler çıkıyor.
Bu haberlerin sosyal medyada hızla yayılması üzerine Maliye Bakanlığı konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, akıllı telefon satışlarında ÖTV indirimine ilişkin bir çalışmanın olmadığı belirtildi. Peki bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım. Bakanlık yakın zamanda akıllı telefonlardan alınan ÖTV ile ilgili bir çalışma yapmayacak.
ÖTV'siz sıfır akıllı telefon satışı için bakanlık açıklama yaptı!
Elbette önümüzde bir seçim dönemi var. Muhalefet tarafında da gençlere ÖTV'siz telefon ve tablet verileceğine ilişkin bir takım vaatler gelmişti. Dolayısıyla çıkmaz denilen EYT'nin çıktığı, yüzde 25 olarak açıklanan memur maaşlarının yüzde 30'a yükseltildiği, asgari ücrete tarihi bir zam yapılarak 8506 TL'ye yükseltildiği bir ortamda, ÖTV'siz akıllı telefon satışına ilişkin bir tasarı gelirse bu da bizi şaşırtmayacaktır.
Muhtemelen böyle bir yasanın yürürlüğe girmesi en çok Apple'a yarayacaktır. Zira ÖTV oranının en yüksek olduğu modeller iPhone modelleri. Dolayısıyla düşen ÖTV en büyük indirimi güncel iPhone modellerine karşımıza çıkaracaktır.

Linkback: ÖTV siz sıfır akıllı telefon satışı için bakanlık açıklama yaptı


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 291 
  • Portal Haberleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler