Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Öner Hekim

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:57:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hekim Group - Hekim Holding - Öner Hekim

Hekim Holding Tarihçe

 Hekim Group Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim ve Yönetim Kurulu başkan yardımcısı Ünal Nafiz Hekim  1981 yılında çelik konstrüksiyon işleri yaparak iş hayatına başlamış, 1989 yılına kadar mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmişlerdir.

1989 yılında ilk olarak Prefabrik  Yapı  İnş.San. Ve  Tic. Ltd. Şti Hazır  Yapı  Sektörüne Girmiş ve Hekim Group ’un temelleri atılmıştır. Firma İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup,prefabrik şantiye Yapıları, Sosyal Tesisler, Konteynerler ve çelik konstrüksiyon yapılar üretmekte ve satışını yapmaktadır.  

1992 yılında Özge  Yapı  Sanayi ve  Tic. Ltd. Şti. kuruldu. Firma İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup hazır Konut, prefabrik şantiye yapıları, konteynerler, çelik konstrüksiyon yapılar üretmekte ve satışını yapmaktadır. Özge Yapı’ nın Bornova-İzmir, Giresun,  Hendek / Adapazarı’ nda Hazır  Yapı  Satış ve Tanıtım  Alanları Bulunmaktadır.

1996 yılında Hebo Yapı  San ve Tic. Ltd. Şti. kuruldu. Firma İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup, Modüler Kabin Sistemleri, konteynerler üretmekte ve satışını yapmaktadır.

1999 yılında Hekim  Süt  Endüstrisi Gıda ve Yapı San. Tic. A.Ş. kuruldu. Firma Giresun’ da faaliyet göstermekte olup, süt ürünleri üretimi ve satışını yapmaktadır.

2001 yılında Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. kuruldu. Türkiye’nin ilk ve tek fibercement levha (doğal çimento levha) üreticisidir. Firma Sakarya’ da üretim yapmakta ve  ürün satışını bayilik ağı ile yapmaktadır. Satış bölümü  İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup, yurtdışında 11 adet, yurtiçinde 89 adet olmak üzere toplam 100 adet  bayisi bulunmaktadır.

2002 yılında Hekim Boya İnşaat ve Kimyevi  Mad. San. Tic. Ltd. Şti. kuruldu.

Firma İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup, piyasada bir çok sektöre inşaat boyaları üretimini ve bayilik ağıyla satışını  yapmaktadır.

2004 yılında Hekim Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. kuruldu. Firma İstanbul’ da faaliyet göstermekte olup, PVC profil üretmekte ve satışını yapmaktadır.

2004 yılında Hekim  Madencilik kuruldu. Firma Hendek / Sakarya’ da faaliyet göstermekte olup, Silika madenini çıkarmakta ve fibercement levha (doğal çimento levha) üretiminde kullanmak üzere işlem yapmaktadır.

 

2000 yılında Hekim  Import  Export  Ood  kuruldu. Firmanın Bulgaristan da hazır Yapı Tanıtım Alanı bulunmakta ve ihracat yapmaktadır.

2001 yılında Hebo Rom  International Srl. Firmanın Romanya’da Hazır Yapı Tanıtım Alanı bulunmakta ve ihracat yapmaktadır.

Prefabrik Yapı Ltd. Şti. , Özge Yapı Ltd. Şti, Hebo Yapı Ltd.Şti. 2007 yılında Anonim Şirkete dönüştürülerek, yurt içi ve yurt dışındaki hedeflerini daha da büyütmüşlerdir.

Hekim Group

Hekim grup şirketleri 23 Ocak 2006 tarihinde hekim HOLDİNG bünyesinde toplanmıştır. Hekim Holding ’in ülkemizdeki ve yurt dışındaki yatırımları bundan sonra da artarak devam edecektir. Ülkemize yeni teknolojiler kazandıran Hekim Holding, ülkemizin ilk ve tek fibercement levha (doğal  çimento levha)  üreticisidir. Ayrıca Hekim Holding şirketlerinden olan Prefabrik Yapı A.Ş. ülkemize kaynaksız yapı üretim teknolojisini getirmiştir. Hekim Holding hazır yapı sektöründe birçok entegre tesisiyle kendi malzemesini üreten, teknoloji, tesis, üretim ,yüksek kapasite ve geniş ürün yelpazesine sahip dünyanın sayılı kuruluşlarından birisidir. 

Hekim Group Yönetim Kurulu Başkanı Öner hekim

Öner hekim Giresun' un şirin ilçelerinden biri olan Piraziz' in Şeyhli mahallesinde 1958 yılında dünyaya gelmiştir. Geçim sıkıntısı nedeniyle 1974 yılında ailesi ile birlikte İstanbul' a göç etmiştir. Öner Hekim 1981 yılında çelik konstrüksiyon işleri yapan bir kuruluşta işe başlamış ve 1989 yılına kadar mesleki bilgi ve becerisini geliştirmiştir. 1989 yılında çelik konstrüksiyon işlerine atılarak, yurt ekonomisine katkı sağlamaya ve insanlarımıza iş alanları açmaya başlamışlardır.

Öner hekim, kardeşi Nafiz hekim ile birlikte 1989 yılında Hazır Yapı Sektörü' ne girerek Prefabrik Yapı İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. ile Hekim Group' un temellerini atmıştır. Sırayla;

• Prefabrik Yapı İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. ( Şantiye Yapıları, Sosyal Tesisler, Yaşam Konteyneri Grubu Pendik - İstanbul

• Özge Yapı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. ( Hazır Konut Grubu, Güzelyalı - İstanbul )

• Hebo Yapı San ve Tic. Ltd. Şti. ( Modüler Kabin

• Hekim Süt Endüstrisi Gıda ve Yapı San. Tic. A.Ş. ( Gıda Grubu, Giresun ),

• Hekim Boya İnşaat ve Kimyevi Mad. San. Tic. Ltd. Şti. ( Boya Grubu, Tepeören - İstanbul )

• Hebo Rom International Srl. ( Hazır Yapı Tanıtım Alanı - İhracat, Romanya ),

• Hekim Import Export Ood ( Hazır Yapı Tanıtım Alanı - İhracat, Bulgaristan ),

• Hekim Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti. ( PVC Profil Grubu, Kaynarca - İstanbul ),

• Hekim Yapı Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. ( Fibercement - Doğal Çimento Levha Grubu, Hendek - Sakarya ),

• Hekim Madencilik ( Silika İşletmesi Hendek - Sakarya ),

• Bornova - İzmir, Giresun ve Hendek Adapazarı'nda bulunan Özge Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti.' ne ait hazır yapı satış ve tanıtım alanları bulunmaktadır.

• Prefabrik Yapı Ltd. Şti., Özge Yapı Ltd. Şti., Hebo Yapı Ltd.Şti. 2007 yılında Anonim Şirkete dönüştürülerek, yurt içi ve yurt dışındaki hedeflerini daha da büyütmüşlerdir.

Hekim Group şirketleri 23 Ocak 2006 tarihinde Öner HEKİM ve Nafiz HEKİM tarafından kurulan HEKİM HOLDİNG bünyesinde toplanmıştır. Ülkemize yeni teknolojiler kazandıran Öner HEKİM başkanlığındaki Hekim Holding, ülkemizin ilk fibercement ( doğal çimento levha ) üretim tesislerini Hendek - Sakarya' da işletmeye almıştır. Ayrıca Hekim Holding şirketlerinden olan Prefabrik Yapı A.Ş. ülkemize kaynaksız yapı teknolojisini getirmiştir. Hekim Holding hazır yapı sektöründe birçok entegre tesisiyle kendi malzemesini üreten, teknoloji, tesis, üretim, yüksek kapasite ve geniş ürün yelpazesine sahip dünyanın sayılı kuruluşlarından birisidir. HEKİM HOLDİNG' in ülkemizdeki ve yurt dışındaki yatırımları bundan sonra da devam edecektir.

Giresun ve Karadeniz bölgesine ekonomik katkı sağlamak amacıyla 1998 yılında özelleştirme idaresinden Giresun Süt Fabrikası' nı satın almıştır. Çevresiyle, teknolojisiyle, alt yapısıyla mükemmel bir hale gelen Giresun Süt Fabrikası, Hekim Süt A.Ş. olarak işletmeye alınmıştır. Giresun' a il dışından gelen ilk ciddi yatırım Hekim Süt A.Ş. olmuştur. Hekim Süt A.Ş.' nin amacı insanlarımıza iş sağlamak, Giresun' da ve bölgemizde süt hayvancılığını geliştirerek Giresun ve bölge ekonomisine katkı sağlamaktadır. Hekim Süt A.Ş.' nin kurulduğu günden günümüze ilimize ve bölgemize sosyal ve ekonomik olarak katkıları artarak devam etmektedir.

Ülkemizde ve yurtdışında birçok yatırımları bulunan fabrikalarında binlerce insanımıza iş imkanı sağlayan ülkemizin tanınmış sanayicilerinden olan Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Öner HEKİM' in İstanbul ve Giresun' daki birçok kurum ve kuruluşlara değerli katkıları bulunmaktadır.

• Giresun' da ve İstanbul' da birçok kültürel etkinliklere destek verip spora, eğitime, sağlığa, turizme, okula, suya, yola ve daha birçok alanda insanlara hizmet vermenin gururunu taşımaktadır.

• Giresunspor , Bulancakspor, Pirazizspor'un fahri başkanlığını, Pendikspor'un yönetim kurulu üyeliğini yapmış ,Pendik Peksav ve Giresun Vakfı ile beraber birçok Giresun derneğinin yönetiminde bulunmuş olup birçok katkılar sağlamıştır.

• Giresun festivalinde Bektaş Kümbet ve birçok yayla şenliğinde de katkıları vardır.

• Öner Hekim İstanbul ve Giresun' da birçok kalıcı eserler de bırakmıştır. 1995 yılından itibaren her yıl geleneksel hale getirdiği Piraziz' in 19 köyünde ve Bulancak' ın bazı köylerinde yaptırdığı sünnet şölenleri ile binlerce çocuğumuzun sünnetini sağlamıştır.

• Doğduğu yöre Piraziz, Şeyhli Mahallesi' nden arsa satın alarak 2000 yılında sağlık ocağı yaptırmış ve Sağlık Bakanlığı' na devretmiştir. ( Gülizar - Nasuh HEKiM Sağlık Ocağı ) Bu kurum insanlarımıza şifa dağıtır hale gelmiştir.

• 2005 yılında Piraziz ilçesinde oğlu Ömer HEKiM adına merkezde yeni bir sağlık ocağı yaptırmış ve Sağlık Bakanlığı' na devretmiştir.

• Ayrıca Piraziz ilçesi Bozat beldesinde de üçüncü sağlık ocağını 2006 yılında yapmış ve Sağlık Bakanlığı' na devretmiştir. ( Süriye - Cemal HEKiM Sağlık Ocağı ).

• Piraziz İlçesi, Şeyhli Mahallesi' nde bulunan bölge yatılı okulunda tadilat yaparak 100 kız öğrencinin yatılı okumasına imkan sağlamıştır.

• 2006 yılında oğlu Ömer HEKiM adına 8 derslikli Piraziz Ömer Hekim İlköğretim Okulu' nu Piraziz İlçesi Maden Mahallesi' nde yaptırarak çocuklarımızın hizmetine sunmuştur.

• Ayrıca 2006 yılında Piraziz, Şeyhli Mahallesi' nde Şehit Öner Güner Bölge Yatılı Okulu' na ilave 4 derslik ve toplantı salonu yaptırarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alması sağlanmıştır.

• Ayrıca birçok okulumuzun ve kurumlarımızın bilgisayar ve iş makinası gibi ihtiyaçlarını karşılamıştır.

• Ayrıca Giresun Kale Devlet Hastanesi' nde hasta yakınlarının dinlenmesi için sosyal tesis yaptırarak Kale Devlet Hastanesi' ne hibe etmiştir.

• Her yıl düzenli olarak yüzlerce öğrencimize burs vermektedir.

• Hayır kurumları aracılığıyla da birçok insanımızın konut ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Sayın Öner HEKiM Giresun' a yaptığı hizmetler nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet SEZER tarafından takdirname ile ödüllendirilmiştir. Ayrıca Giresun ve İstanbul' da insanlara kurum ve kuruluşlara olan hizmetlerinden dolayı 100' den fazla plaket ve teşekkür belgesine layık görülmüştür. Öner HEKiM' in tek amacı devletine ve milletine elinden geldiğince en iyi şekilde hizmet etmek ve Allah' ın ona verdiği nimetleri karınca kararınca insanlarla paylaşmaktır.

'' Ülkemiz ve insanlarımız adına ilkleri gerçekleştirmek, gelişmiş ülkeler arasında yer alacak Türkiye' mizde iyi şeylere öncü olmak önemli ve değerlidir. Çünkü bu ülke ve bu ülkenin insanları buna fazlasıyla layıktır. ''

Öner HEKİM

Hekim Group
Linkback: Öner Hekim


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,389 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (1)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler