Navigasyon ve Diğer Cihazlarda Altyazılı Film Seyredebilmek için alt yazı ekleme

Başlatan Tekyürek, 23 Haziran 2014, 21:09:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Video seyredebilme imkanı olan navigasyon cihazlarında, seyredemediğiniz, birçok cihazınız için de uygulabileceğiniz, kullanımı kolay, lisans ve kurulum gerektirmeyen, Türkçe olarak da kullanma imkanı sunan bir program ile bunu yapabilirsiniz.

Yeni navigasyonlarda alt yazı seçeneği ekli olanlar vardır belki ama eski sistemlerde izleyebilmek için biraz uzun bir anlatım lakin alışınca basit bir şekilde filmleriniz seyrede bilirsiniz.
İlk yapmanız gereken, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap  linkinin Download bölümünden "Stable version (0.3.96 - 2008.06.16)" sürümünü indirip çalıştırmak.
Daha sonra bir klasör oluşturup, film ve altyazısını, bu klasöre kopyalayın. (Video ve altyazı dosya isminin aynı olması, çoklu görevlerde karışıklıkları engelleyecektir.LÜTFEN ! ARAÇ KULLANIRKEN FİLM SEYRETMEYİNİZ.

1- Programın daha sonraki kullanımlarında, bu ekranları görmek istemiyorsanız, kutucuğu işaretlemeniz yeterlidir.
2- Bu örnek açıklamada, ekran tipini "Archos" olarak seçtim. Siz cihazınızın ekran tipine uygun olanını seçin.
3- 480x272 çözünürlükdeki cihaz için, "Archos'un 604 seri" cihazını seçin.

Programı Türkçe kullanmak isteyenler:

4- "Help" alanına tıklayın.5- Açılan pencereden porgramın dilini değiştirip, pencereyi kapatın.6- Dönüştürülecek dosya için "Gözat" alanına basın.
7- Dönüştürülecek dosyanın Bilgisayarınızdaki konumunu seçin.
8- Dönüştürülecek dosyayı seçin.
10- Alt yazı için "Select a subtitle file" alanını seçin.
11- "Gözat" alanına basarak, altyazı eklenmiş video dosyasının, kayıt edilecek olan bölümünü belirleyebilirsiniz. Bu bölümü belirlemezseniz, dönüştürülecek dosyanın olduğu klasöre kayıt edilir.
12- Eklenecek altyazı dosyasının Bilgisayarınızdaki konumunu seçin. Altyazı ile video dosyası, aynı klasörde ise bu alana dokunmanıza gerek yok. !
13- Uygun olan Altyazı dosyasını seçin. İlk başta Altyazı ile video dosyasını aynı isim ile kayıt ederseniz, çoklu dönüşüm işlemlerinizde karışıklık yaşamazsınız.
14- Seçtiğiniz altyazı dosyasını açın.
15- Ekran büyüklüğüne göre yazı boyutunu ayarlayabilirsiniz. 480x272 çözünürlük için 3 değeri ideal ama yazıları daha büyük görmek isterseniz, değeri arttırın. Arka koltukta oturanlar, altyazıları göremeyebilir

9- Seçtiğiniz video dosyasını açın.16- "Çıkış seçenekleri" ile dönüştürülecek video dosyasının, Görüntü Kalitesi, Ses Kalitesi, Parlaklık, Renk, Ses, Contrast ayarlarını isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
Bu değerleri değiştirmeniz durumunda, yeni oluşacak video dosyanızın Nihai Boyutu artacaktır. (Artışı aynı alandan takip edebilirsiniz.) Örneğin: Karanlık filmlerin, ışığını açabilirsiniz
yada sesi kısık video dosyasının ses değerini arttırabilirsiniz. Kullanıcı isteğine bağlı.
17- "Değiştir" alanına basarak, açılan pencereden ayar tuşlarının yardımı ile, yeni oluşturulacak video dosyasının çıkış boyutlarını, cihazınıza göre ayarlayabilirsiniz.
18- Video içinden, belirlediğiniz süre aralıklarından fragman yapabilirsiniz.
19- Altyazı eklenmiş video dosyanızı oluşturmadan önce, önizleme yapabilirsiniz. (Çoklu video dönüştürme işlemi yapmayacaksanız, 24.Maddeye geçin.)
20- Birden fazla video dosyası dönüştürmek için, görev listesine ekleyin. 6 ile 17.Maddeler arası işlemleri, ekleyeceğiniz görev kadar tekrarlayın.
21- Görev listesine eklediğiniz video dosyalarınız.
22- Görev listesine eklediğiniz video dosyaları ile ilgili işlemler. (Görev Listesi Dosyasını Aç, Görev Listesini Dosyaya Kaydet, Seçili Satırı Sil, Tüm Listeyi Temizle)
23- Görev listesine eklediğiniz video dosyalarınızı sırası ile dönüştürür.
24- Tek video dosyasını dönüştürür.
25- "Dönüştürme Sonrası Seçenekler" ile Ses/Görüntü Senkronizasyonunu düzeltebilir, dönüştürülmüş dosyayı oynatabilirsiniz.
26- Yeni hazırlanacak video dosyasının ses ve görüntü değerleri. 16 Numaralı alandan değiştirebilirsiniz.
32- Gelişmiş görevlerin anlatımını 33.Madde sonrası görebilirsiniz.
27- Dönüştürmenin bitmesine kalan tahmini süre.
28- Bu alanı işaretlerseniz, görev listenizdeki yada dönüştülen dosya işlemi bittiğinde, bilgisayarınız otomatik kapanır.
29- "Bu Görevi Durdur" alanına basarak işlemi yarıda kesebilirsiniz. Dönüştürülen kısım kadarı, bilgisayarınızın ilgili klasörüne kayıt edilir. Deneme amaçlı
% 2 gibi bir değerde işlemi durdurup, dönüşmüş dosyayı cihazınıza yükleyip test edebilirsiniz.
30- Dönüştürme raporunu incelebilirsiniz.
31- Tamamlanmış görevi yada görevleri kapatın.

33- Ekran tipini değiştirebilirsiniz.
34- Ekran çözünme değerlerini değiştirebilirsiniz.
35- Gelişmiş ses ve video değerlerini değiştirebilirsiniz.


Not: Next navigasyon cihazında seyredebilmeniz için oluşan video dosyasını, SD kartın "PND-MP4" klasörüne kopyalanıp, video listesine dahil edilmesi yeterlidir.

Linkback: Navigasyon ve Diğer Cihazlarda Altyazılı Film Seyredebilmek için alt yazı ekleme
  • Gösterim 3,145 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz