Mutluluğun Resmi (Dianne Dengel's)

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:31:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

“Bana mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?” Diye sormuş Nazım. Abidin Dino da:  “…Gidebilseydik meserret kahvesine, ilk karşılaştığımız yere. Ve bir acı   kahvemi içseydin. Anlatsaydık o günlerden, geçmişten, gelecekten… Ne günler biterdi, ne de geceler… Dinerdi tüm  acılar seninle, bir düş  olurdu ayrılığımız anılarda kalan. Ve  dolaşsaydık Türkiye’yi bir  baştan, bir başa… Yattığımız yerler müze  olmuş, sürgün şehirler cennet.  İşte o zaman Nazım, yapardım mutluluğun  resmini. Buna da ne tual  yeterdi, ne de boya… ” şiirini yazmış. Sanıldığının  aksine bu şiiri yazmıştır Abidin Dino, yukarıdaki resimi  çizmemiştir.  Yukarıdaki resmin sanatçısı Abidin Dino’nun değil, Dianne Dengel’indir. Abidin Dino ve Nazım Hikmet arasında resim ve mutluluk  diyaloglarının geçtiği bilinir;   Hatta; â€œMutluluk =  Sevgi + Güven  Duygusu + Korunmak + Güvende Hissetmek + Çocuğunu  emzirmek” gibi kavramlar da  bu diyalogun konusu olmuştur.

 
Linkback: Mutluluğun Resmi (Dianne Dengel's)


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,289 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.