MTK6575-MTK6577 540x960 için TWRP recovery ile ROM kurma talimatı.

Başlatan Tekyürek, 12 Ekim 2013, 00:50:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

  Sitede son zamanlarda 540x960 çözünürlükteki telefonların rom kurma sıkıntıları var.

Daha önceki iletilerimde CWM'yi tahtan indirecek recovery ile denemelerim olduğunu ve tamamlanınca paylaşacağımı iletmiştim, Ara ara denemeler sonucu artık rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu recovery sayesinde artık (çok zaruri durumlar dışında) Flash tool ile alakamızı koparıyoruz. CWM'den çok çok üstün özellikli olan bu recovery tam anlamıyla hayat kurtarıcı.

Başlıca özellikleri: Cwm komutları barındırır, EFS'li backup alır. Dosyalarınızı gezinebilir. USB ile depolama birimi olarak PC'de gösterebilir. Kolay ara yüzü sayesinde Rom kurabilir. Daha dile getirmediğim bir çok özelliği barındırır. Yani kısaca bu recovery ile karada ölüm yok.  ;D

Kurulumu: TWPR klasör içindeki recovery.img dosyasını Root'lu telefonunuzun sdkartına atın. Mobileucle tool ile recovery update, recovery.img dosyasını seçip kurun. Recovery modunda açılsın mı sorununa OK deyip recovery modun açılmasına izin verin. Hepsi bu.

ROM Nasıl yüklenir : zip'li rom dosyasını sdkartınıza atın. TWRP modu açın. install tuşlayıp, zip'li dosyayı seçin. Swipe ile tuş kilidi açar gibi yaptığınızda rom kurulumu başlar. Tamamlanınca 2 seçenek çıkar karşınıza, Wipe dalvik cache / reboot sytem,  önce wipe dalvik cache sonra reboot tıklayıp sistemin yeniden açılmasını bekleyin.

Gerekli dosyalar.

Team Win Recovery Project: TWRP 2.3 :
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Mobileuncletool: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap (Google Play'den de indirilebilir.)

Önemli uyarı: Bu recovery sadece 540x960 ekran çözünürlüğündeki telefonlar içindir. 480x800-854'ler kesinlikle denemesinler. Meraktan denemeyede kalkmasınlar. Telefonunuzun kitlenmesine neden olur.

Bu recovery yanlızca 540x960 telefonlar içindir.

Arkadaşlar öncelikle paylaşım için emeğe saygı duyalım. Sonra telefonu ile ilgili sorununu çözenler,tecrübe yaşayanlar, farklı açıklamalarda bulunmak isteyenler burada dile getirsinler.

Bu recovery mode 2 hafta süre ile denenmiş ve hiçbir sorun ile karşılaşılmamıştır. Sitedeki rom kısmında ilgili 540x960 romları rahatlıkla kurabilirsiniz.

Deneme yapılan telefon bilgileri

Model numarası : GT-I9300
Android Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Ana bant sürümü: MAUI.11AMD.W11.50.SP.V12,2012/09/20 18:56
Kernel Sürümü: 3.0.13 root@liyunpen-desktop#1 fri Nov 16 12 :16:28 CST 2012
Üretim numarası: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.V2.6


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı Paylaş

whatsappta paylaş

  • Android version: 4.2.2
  • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapPaylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter