14 Haziran 2021, 07:50:15

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapmtk 6575 s4 i9500 root ve cwm atmak

Başlatan Tekyürek, 12 Ekim 2013, 02:24:41

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evet arkadaşlar, cihazım (mtk6575 işlemcili s4 i9500, kernel 3.0.13 1313) download moda giremiyordu. Denemediğim üç tuş kombinasyonu kalmamıştır. Dolayısı ile cihazıma ne root atabiliyordum, ne clockworkmod yükleyebiliyordum, ne de rom atabiliyordum. Ancak yoğun uğraşlarım ve araştırmalarım sonucunda cihazıma root yapmayı ve clockworkmod yüklemeyi başardım ve benim sorunumu yaşayan arkadaşlar için paylaşmak istedim.

Öncelikle cihazımıza root atma olayını anlatayım, root atacağımız programımızın adı Framaroot v1.6Uygulamayı indirip kurup, çalıştırdığınızda "Your device seems not vulnerable to exploit included in Framaroot" uyarısı alıyorsanız bu iş sizin telefon modeliniz için mümkün olmadığını gösterir. Uygulamayı kaldırınız.

Çalıştırdığınızda sizden superuser yada supersu seçeneklerinden birini seçmenizi isteyecek, herhangi birini seçtikten sonra root işlemi başarılı oldu ise aşağıdaki mesajı alacaksınız;

Success : İşlem başarılı. Superuser ve su binary başarı ile yüklendi.

Framaroot v1.6 indirmek için : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Eğer işlem sonucunda başarılı olupta root atabildiysek cihazımıza ikinci kısıma geçiyoruz, clockworkmod yükleyeceğiz. Bu işlemi MTK Droid Tools ile yapacağız. Telefonunuzun rootlu ve sürücülerin bilgisayarınıza tanıtıldığından emin olunuz aksi halde bu işlemleri yapamazsınız.

MTK Droid Tools indirmek için : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Dosyayı açıp rardan çıkarınız. MTKdroidTools tıklayıp uygulamayı açınız.Telefonumuzu açık bir şekilde bilgisayarımıza bağlıyoruz.Eğer MTK Droid Tools yukarıdaki resimde görüldüğü gibi root yapmanıza karşın sol altta sarı veya mavi renkli ise ROOT düğmesine basarak Droid Rootunu da yapmanız gerekiyor. Eğer yeşil renkli ise hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. MTK Droid Toolsun root işlemi bittikten sonra aşağıda resimde görüldüğü gibi yeşil renk gözükecektir.Resimde görüldüğü gibi "To use boot from phone" bölümünü işaretliyoruz. "Recovery and Boot" butonuna tıklayıp işlemi başlatıyoruz. Eğer sizden recovery dosyası isterse indirdiğiniz MtkDroidTools dosyasının içerisindeki recovery.img dosyasını gösterin. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi karşımıza işlem bitinceye dek küçük ileti pencereleri gelecek. Bunların hepsine Evet/Tamam diyelim.İşlem yapılırken Doriod Tooun sağ tarafında yapılan işlemler yazacaktır. Burayı takip edebilirsiniz. Eğer burada Error yazmadan geçerse Telefon en son kapanacak ve otomatik cvm modda açılacaktır.


Linkback: mtk 6575 s4 i9500 root ve cwm atmak


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 4,285 
  • Replika MTK Clon Samsung s3 ( Rom )
  • 1 Yanıt
Frama da vulnerable falan diyor
diğer mtkdroid de ise sarı yer yeşil olmuyor nasıl olacak
  • Android version: 4.2.1
  • LCD Driver IC: bilmiyorum


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.