Moderator nedir ? ne işe yarar ve görevleri nelerdir

Başlatan Tekyürek, 22 Mart 2014, 02:42:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba arkadaşlar,

Moderatör Nedir ?

Moderatör, Türkçede tam karşılığı yönlendirici, konu yöneticisidir. İnternette sıkça karşılaştığımız bu mevki standart olarak User/Kullanıcıdan 1 kademe üsttedir. En çok kullanım alanı forumlar ve IRC kanallarıdır. Forumlarda konu silme, düzenleme, kilitleme vs yetkileri bulunur.

Moderatörlerin görevi nedir?
Görevli olduğu bölümdeki tüm konuları istisnasız okumak ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek ve içerisinde küfür, polemik, reklam vs. gibi durumlarda konuya anında müdahale etmek gerektiğinde konuyu kapatmak, taşımak veya silmektir.

Kullanıcılar forumlarda maaşlı moderatör veya editör olarak çalışmıyor ise; moderatörlere  forum yöneticileri tarafından başka forumlarda görevli olamazsınız gibi şartlar sunularak kullanıcılar zorda bırakılmamalıdır.


Unutulmamalıdır ki ; Tüm üyelerimize formumuz ücretsiz, hiçbir maddi beklenti düşüncesi olmadan hizmet vermektedir.
Üyelerimiz moderatör ve daha üst yetkiye sahip kullanıcılarımız,
forumumuzdan istediği bilgiyi alıyor ise bu bizim hizmetimizin kalitesinin göstergesi ve mutluluğumuzdur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap ailesi olarak tüm üyelerimize saygı ve sevgi ile yaklaşmaktayız ve asla hiçbir siteyi kıskanma duygusu gütmemektedir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap forum sitesi güncel çalışmaları ile siz değerli kullanıcılarına en kaliteli hizmeti vermekten gurur duyar.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap ailesi tüm üyelerimize,ziyaretçilerimize, moderatör ve diğer yetkili kullanıcılarımıza saygılar ve sevgiler sunar.

Linkback: Moderator nedir ? ne işe yarar ve görevleri nelerdir


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 12,741 
  • Tartışma, Karşılaştırma ve Öneriler
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.