Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Mither Tarabich

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:45:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kremna adındaki bir Sırp köyünde okuma yazma bilmeyen bir köylü olan  Tarabich, 19. yy’ın sonlarında, ülkesinin geleceği hakkında bazı  öngörülerde bulunmuştur. İlk olarak Kral ve Kraliçe’nin öldürüleceğini,  onların yerine gelen Karageorgeviç’lerin de Türklere savaş açacağını, bu  savaşa üç tane daha Hristiyan devletin dahil olacağını ve sınırların  Lim nehrine kadar uzanacağını ifade etmiştir. Gerçekten de, 1903’de  Alexandar ve Draga Obrenoviç suikaste kurban gitmiş, Petar  Karageorgevich Sırbistan’ın yönetimini ele almıştır. 1912’de Osmanlı’ya  açtığı savaşta, üç tane daha Hristiyan devletin (Yunanistan,  Bulgaristan, Karadağ) desteği ile sınırlarını Lim nehrine kadar  ilerletmiştir.  

Bu savaştan sonra, çok fazla kan dökülecek Büyük Savaşâ€™ın başlayacağını  öngörmüştür. Nehrin ötesinden bir ordu geleceğini ama siyah bir ata  binmiş zeki bir adamın idareyi ele alıp Sırbistan’ı düzlüğe çıkaracağını  anlatmıştır. Bahsettiği büyük savaş 1. Dünya Savaşı’dır. Prens  Ferdinand’ı öldüren Sırp milliyetçileri, Avusturya-Macaristan  İmparatorluğu’nun gazabını Sırbistan üzerine çekmişlerdir.  Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ilk başta Sırplara karşı büyük  üstünlük sağlamışsa da, siyah at üzerindeki zeki adam olan General  Alexandar Mishich tarafından Drina Nehri’nin ötesine atılmışlardır.  Almanya’nın Avusturya Macaristan İmparatorluğu’na verdiği destek  nedeniyle tekrar yenilmişlerse de, çekildikleri yerlerde tekrar  gruplaşıp, müttefiklerinin desteği ile ülkelerini ele geçirmişlerdir.

Tarabich, Büyük Savaşâ€™tan sonra Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun  dağılacağını ve Sırplar’ın “kuzeydeki kardeşleriyle” birlikte  yaşayacağını, Sırbistan’ın da bir krallık kadar büyük olacağını, bir  süre huzur içinde yaşadıktan sonra aralarına nifak ve kin gireceğini  söylemiştir. Gerçekten de, 1918 yılında Avusturya-Macaristan İmp.  Dağılmış ve Yugoslavya Krallığı kurulmuştur. Ancak, 1928’de, Sırp bir  parlamenter, 3 Hırvat parlamenteri silahıyla öldürünce karışıklık çımış,  askeri diktatörlük rejimi başlamıştır.

   Diğer kehanetleri ise şöyledir:  

“İlk başta Ruslar savaşa girmeyecek ama kötülük saçan ordunun  saldırısına uğradıklarında karşılık verecekler. Rusya’nın yönetimi, bir  kızıl çarın elinde olacak. Düşman, bu sırada birbirini yiyen Sırplar’a  bakıp gülecek. Daha sonra alnında yıldız olan mavi gözlü bir adam  çıkacak. Düşman onu her yerde arayacak ama bulamayacak. Her yerde  alınlarında yıldız olan insanlar görülecek. Uzice’yi 73 gün ellerinde  tutacaklar ama tutunamayacaklar. Ancak sonunda büyük bir ordu toplanacak  ve Belgrad kurtarılacak. O [mavi gözlü adam], düşmanı Sırbistan’dan  çıkaracak ve topraklarımız da her zamankinden daha geniş olacak. Rusya,  denizlerin ötesindeki ülkelerle anlaşmalar yapacak ve bunlar kötülük  saçan orduyu yenecekler. Köleleştirilen Avrupa halkları tekrar özgür  kalacak.”

Tarabich’in bu kehanetleri de aynen gerçekleşmiştir. Mavi gözlü adam da,  Alman ve İtalyanlar’a direnişi başlatan Komünist Parti’nin lideri Josip  Broz Tito’dur. Uzice’yi 73 gün ellerinde tutan, alınlarında yıldız olan  insanlar ise Partizanlardır.Tarabich, Tito’nun Rusya’nın kukla devletlerinden birinin yöneticisi  olmak istemediği için Stalin’le bağlarını koparacağını, Stalin’in  ölümünden sonra Rusya’yla eskisi kadar sağlam olmayan yeni bağlantıların  kurulacağını, Tito’nun ölümünü ve bundan sonra da Yugoslavya’nın  dağılıncaya kadar bir “ortak başkanlık” sistemi ile idare edileceğini de  öngörmüştür.        
Linkback: Mither Tarabich


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,346 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler