22 Ocak 2022, 08:38:43

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapKız kıza seyredilecek harika filmler!

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 03:11:03

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kız kıza seyredilecek harika filmler!

 

 

Kız arkadaşlar biraraya geldiniz, hangi filmi izleyeceğine karar veremiyorsanız bu liste tam size göre. Aşk, çoşku, hüzün, evlilik, ihanet... Hepsi bu filmlerde...

 

Kız kıza izlemesi, hakkında konuşması keyifli filmleri seçmek kolay olmadı... Klasiklerden, yakın döneme kadar pek çok sevdiğimiz film oldu. Saatler, Frida, Amelie, Erkek Severse, Küçük Kadınlar, Denizkızları, Sense and Sensibility, Kadınlar, Aşkta Herşey Mümkün ve Stepmom.

 

Konulara gelince, romantik aşk filmlerinden üvey anne konusuna, kadın sanatçı olmaktan, kardeşliğe ve aileye, aşk acısından ve aşkın peşinde koşmaya kadar her konu var bu filmlerde.

 

 

 

 

 Saatler - The Hours

 

1923 yılında yaşayan Virginia Woolf (Nicole Kidman) bunalımın eşiğindeki  bir yazardır. Daha sonra birçok insanı etkileyecek ünlü romanı Mrs.  Dalloway'i yazmaya başlamak üzeredir.

 

Laura Brown (Julianne Moore), 1951'in Los Angeles'ında yaşayan bunalım içindeki bir ev kadınıdır. Kocasının doğumgünü için bir pasta yapmayı düşünürken, aslında aklında çok farklı planlar vardır.

 

Üçüncü kadın olan Clarissa Vaughn (Meryl Streep) ise 2001 yılının New  York'unda yaşayan bir kadındır. AIDS'den ölümü bekleyen eski eşi Richard  Brown (Ed Harris) için parti hazırlıkları yapar.

 

Değişik zamanlarda yaşayan bu üç kadının hayatları aynı romandan etkilenir. Dram tarzı film sevenlere hitap eden başarılı bir kadın filmi…

 

 

 

 Erkek Severse - When a Man Loves a Woman

 

Micheal (Andy Garcia) ve Alice (Meg Ryan) sevişerek evlenmiş çok mutlu bir çifttir. Ancak Alice'in alkol sorunu bir süre  sonra hem çocuklarıyla hem de kocasıyla olan ilişkisini zedelemeye  başlar. Michael'in bir uçak pilotu olması çift için her şeyi daha da  zorlaştırır.

 

Meg Ryan ve Andy Garcia hayranları için, onların performansları eşliğinde muhteşem bir film şöleni…

 

 

 

 Kadınlar â€" The Women

 

Hayatını rayına oturttuğuna inandığı için artık pek bir şey için çaba  göstermez hale gelen Mary Haines, günün birinde neredeyse elindeki her  şeyi kaybettiğini anlar ve yaşam  mücadelesine girişir. Mary gibi onun çevresindeki farklı yaş  gruplarından kadınların, tek başlarına ayakta kalma mücadelelerinin  anlatıldığı, Meg Ryan ve Annette Bening’in başını çektiği kalabalık oyuncu kadrosunun yer aldığı filmin en dikkat çekici özelliği, içinde tek bir erkek bile olmaması. Tamamen bir kadın filmi olan “Kadınlar”ı mutlaka izleyin!

 

 

 

 Not Defteri (The Notebook)

 

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesini anlatıyor bu film. Zengin bir genç  kız (Rachel McAdams ) ailesiyle sakin bir yaz geçirmek için geldiği  şehirde genç ve tutkulu bir adama (Ryan Gosling) aşık olur. Adam kızı  gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar.  Geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve büyük  bir aşk yaşarlar. Yazın sonunda ise bu büyük aşkın önüne çıkan engeller  bir bir kendini göstermeye başlayacak ve iki aşığın yolları  ayrılacaktır... Ta ki yeniden kavuşana kadar.

 

 

 

 Aşkta Her Şey Mümkün - Somethings Gotta Give

 

Erica, kızının kendisinden epey yaşlı Harry Langer ile  birlikte olmasına karşı çıksa da duruma katlamaktan başka çare bulamaz.  Harry, bir akşam kalbinden rahatsızlanınca bütün bir haftayı, hiç  anlaşamadığı Erica ile birlikte geçirmek zorunda kalır. Sürekli didişen  ve çok farklı yaşam tarzları olan iki insan olmalarına rağmen birlikte  geçirmek zorunda kaldıkları bu süre, hiç beklemedikleri şekilde  yakınlaşmalarına neden olacaktır.

 

Jack Nicholson ve Diane Keaton'ın keyifli oyunculukları ile oldukça eğlenceli zaman geçirten bu film, komedi tutkunları için.

 

 

 

 Frida

 

Meksikalı ressam Frida Kahlo'un yaşamından yola çıkan film, Kahlo’nun  sıra dışı yaşamı, hocası ve aynı zamanda yaşamını paylaştığı Diego  Rivera'yla olan norm dışı birlikteliği, Leon Trotsky'yle olan  sansasyonel ilişkisi ve kadınlarla yaptığı romantik kaçamakları merkeze  alıyor. Marksist bir bohem olan Frida Kahlo'nun yaşamını, beyazperdeye  hakkıyla yansıtan bu film, Frida Kahlo gibi farklı bir kadını tanımak  isteyenler için şaşırtıcı ve keyifli.

 

 

 

 Aşk Engel Tanımaz (The Notting Hill)

 

Dünyaca ünlü bir kadın oyuncu, sıradan bir adama âşık olabilir mi? Bir  kitabevi sahibinin başına birçok erkeğin yalnızca rüyasında görebileceği  bir şey gelir: Dükkânını dünyaca ünlü bir kadın oyuncu ziyaret eder.  Zaman içinde aralarında romantik bir ilişki gelişir fakat adam dünyanın  en aranılan kadın oyuncusu ile birlikte olmanın hiç de o kadar kolay bir  şey olmadığını anlayacaktır... Londra manzaraları eşliğinde Julia Roberts ve Hugh Grant ikilisinin uyumunu izlemek ve en güzel aşk şarkılarını dinlemek için birebir…

 

 

 

 Küçük Kadınlar - Little Women

 

Başrollerinde Susan Sarandon ve Claire Danes’in yer aldığı filmde,  babaları iç savaşta çarpışırken anneleri tarafından zor şartlarda  büyütülen Joe, Meg, Beth ve Amy March'ın öyküsü, aynı zamanda kimsenin  bozamayacağı güçlü bir bağın duygu dolu hikayesi anlatılıyor. Film izlerken gözyaşı dökmekten hoşlanan duygusal film hayranları için kaçırılmaması gereken bir dram.

 

 

 

 

 Amelie

 

Paris'te garsonluk yaparak, kendine özgü  bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin  beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence  yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son  derece yalnız hisseder. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir  kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda  kesilir. Amelie aşık olmuştur.

 

Audrey Tautou’nun başrolde olduğu, modern Paris hayatının idealize edilmiş, alaycı bir yorumu olan bu film, romantik komdediden hoşlananlar için.

 

 

 

 Denizkızları - Mermaids

 

Denizkızları, 1960'ların Amerika'sında alışılmışın dışında bir aile olan  Flax'ların öyküsünü anlatıyor. Filmin kahramanları kendine has özgür  ruhlu bir kadın olan anne Rachel, Yahudi olmasına aldırmadan rahibe  olmayı kafaya koymuş abla Charlotte ve 9 yaşındaki yüzme şampiyonu Kate.  Anneyi Cher’in, ablayı Winona Rider’ın ve küçük kardeşi Christina  Ricci’nin canlandırdığı bu film, aynı anda güldüren, düşündüren ve  ağlatabilen hareketli hikayelerden hoşlananlara hitap ediyor.

 

 

 

 Sense and Sensibility

 


Jane Austen’ın aynı adlı romanından uyarlanan filmde, Mr. Dashwood  yasalar gereği mirasını ilk karısından olan oğluna bırakmak zorundadır.  Oğlundan ikinci karısı ve ondan olan kızlarına destek olmasını rica  eder. Fakat oğlunun karısı bunun gerçekleşmesini engellemek için elinden  geleni yapar. Biri tamamen duygularıyla, diğeri de sadece mantığıyla hareket eden iki kızkardeş, 19. yüzyılın erkek egemen ve ahlakçı dünyasında bir de ekonomik  sorunlarla baş etmek zorunda kalırlar. Toplumsal ve ekonomik baskılara  rağmen mantık ve duygu aşkla birleştiğinde, bu iki kızkardeşe mutluluğun  kapılarını açacaktır. Hüzün ve aşkı

 

 

 

 Stepmom â€" Omuz Omuza

 


Isabel (Julia Roberts), annelik konusunda oldukça başarısız  sayılabilecek genç bir üvey annedir. Birlikte olduğu adam Luke (Ed  Harris), Jackie'nin (Susan Sarandon) eski kocasıdır. Jackie, nasıl anne  olunması gerektiğini iyi bilen, anaç bir kadındır. Babalarının  anneleriyle yeniden birleşmesini isteyen çocuklar, Isabel'in hayatını  mahvetmek için ellerinden geleni yaparlar. Jackie ve Isabel  birbirlerinden nefret etmelerine rağmen kanser olduğunu öğrenen Jackie,  çocuklarının ortada kalmasını önlemek için Isabel'le arasını düzeltmeye  çalışır.

 

Türkiye’de “Omuz Omuza” adıyla gösterime giren Stepmom (Üvey Anne), romantik komedi tutkunları için…

 

 

 

 Harry Sally ile Tanışınca (When Harry Met Sally)

 

Meg Ryan’ın rol aldığı bu romantik komedide de oyuncuya Billy Crystal  eşlik etti. Film, yıllar boyunca sık sık değişik ortamlarda karşılaşan  ve dost olan Harry ile Sally’nin sonunda birbirleri için “ruh eşi”  olduklarını anlamalarının hikayesi.

 

 

 Özel Bir Kadın (Pretty Woman)

 

Gişe rekortmeni 1990 yapımı film, Julia Roberts’ı üne kavuşturdu.  Milyoner Edward Lewis (Richard Gere) ile hayat kadını Vivian Ward’un  aşkını anlatan modern “külkedisi” filmi, aşkın statü farkı tanımadığının  altını çizdi. Julia Roberts’ın yüzünden eksik olmayan kocaman, sempatik  gülüşü ile polo, opera ve alışveriş sahneleriyle zihinlerde yer eden  film, Roy Orbison’ın ölümsüz “Pretty Woman” şarkısıyla süsleniyordu.
Linkback: Kız kıza seyredilecek harika filmler!


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,787 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.