30 Kasım 2021, 00:25:38

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.jBART Master kullanımı

Başlatan Tekyürek, 16 Aralık 2016, 00:10:43

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jBART Master romlar ve apklar için içerisinde çeşitli araçlar bulunduran bir programdır.Geliştiriciler için olmazsa olmazlardandır.Rom deodexleme, apk açıp kapama, roma dil ekleme, ota verme gibi çok yararlı özellikleri vardır.

İndirme Linki:  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapİndirdiğiniz zipi bir klasöre çıkartın.Çıkardığınız klasördeki jbart3h.jar dosyasını açarsanız jbartı açmış olursunuz.Programı açtığınıza göre gelin bazı bölümleri inceleyelim.

DEODEXER

Romları deodexlemeye yarayan bölümdür.Deodex romlar odex romlara göre çok daha kolay bir şekilde düzenlenebilir.Ayrıca deodex romlar art runtime ile daha uyumludur.1- Rom zipini seçin
2- Romun android sürümünü seçin.
3- Deodexlenecek klasörleri seçin.Tümünün işaretli olmasını tavsiye ederim.
4- Romunuz mediatek işlemcili bir telefona aitse bunuda tikleyin.
5- Herşey hazırsa d butonuna basın.İşlem bittiğinde romunuz output klasöründe hazır olacaktır.

ROM FILE

Romlara dil eklemeye yarayan bir bölümdür.Özellikle miui gibi içerisinde Türkçe dil olmayan OS romlar için yararlı bir bölümdür.1- Rom tipini seçin.Genelde miui geliştiricileri tarafından kullanıldığı için varsayılan olarak MIUI seçilidir.
2- Rom zipini seçin
3- Eklemek istediğiniz dili seçin.
4- Dil eklemek istediğiniz zaman internetten dil için dosyalar indirilir.Her ekleyişinizde bu dosyaların bir daha indirilmesini istiyorsanız tikleyin.
5- Romunuzun otomatik olarak deodexlenmesi için "Auto Deodex ROM" seçeneğini tikleyin.Romunuzun zip haline getirilmesi için "Auto Compile ROM" seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ediyorum.Yoksa romu output klasörüne atmaz, sizde amele gibi ararsınız romu :artist:
6- Herşey hazır ise P butonuna basarak işleme başlayabilirsiniz.İşlem bittiğinde romunuz output klasöründe olacaktır.


SINGLE FILE

Bu bölümde apk açma/kapama gibi işlemleri yapabilirsiniz.[Compile/Decompile]1- Kullanmak istediğiniz apk dosyasını seçin.
2- Smalilerinde decompile edilmesini istiyorsanız tikleyin.
3- Eğer framework gerektiren bir apk ile işlem yapıyorsanız bunu tikleyin.Gerekli frameworkleri "data/frameworks_single" klasörüne atın.
4- APKnın içindeki androidmanifest.xml dosyasını düzenlemeyecekseniz bunu tikleyin.
5- Eğer 3. parti normal yoldan kurulabilen bir market uygulamasını düzenleyecekseniz bunu tikleyin.Bunu tiklerseniz apkyı compile ederken otomatik olarak imzalar.Bu seçeneği sistem apklarında kullanmayın.
6- Herşey hazır ise D butonuna basarak apkyı decompile edebilirsiniz.
7- APKdaki düzenlemeleri bitirdiyseniz C butonuna basarak apkyı compile edebilirsiniz.Ready! yazısı kırmızı ise bir hata oluşmuş olabilir.Logs bölümün inceleyip hatalara bakabilirsiniz.Kırmızı olmayan ready! yazıyorsa apk ismiyle olan klasöre girip compiled klasöründe apknızı bulabilirsiniz.


OTA CREATOR

Romunuza ota dosyasıyla güncelleme verecekseniz bu bölüm işinize yarayacaktır.1- Eski romunuzu seçin
2- Yeni romunuzu seçin.
3- OTA dosyasının çıkacağı konumu seçin
4- Herşey tamam ise O butonuna basın.İşlem başladığında program iki rom arasındaki farkları bulup ota dosyasına ekleyecek.Böylece olabildiğince küçük boyutlardaki ziplerle romlarınıza update verebileceksiniz.


LOGS

Loglara bu bölümden bakabilirsiniz.İşlem yaparken kırmızı ready yazısı çıkarsa bakıp hatanız varsa görebileceğiniz bölümdür.


Linkback: jBART Master kullanımı


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,094 
  • MTK Ortak Konu Paylaşımları
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.