22 Ocak 2022, 09:25:14

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap"=" İşareti

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:31:48

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.Eşittir işareti günümüzdekine benzer şekli ile ilk kez 1557 yılında Galli matematikçi Robert Recorde (1510â€"1558) tarafından kullanılmış olan işaretttir.

16. yüzyıla kadar bütün  matematikçiler kendilerine has eşittir işaretleri kullanırlardı ve ortak  bir gösterim biçimi olmaması birbirlerini anlamalarını  zorlaştırmaktaydı. Emre Robert Recorde 1557 tarihli The Whetstone of  Witte adlı yapıtında : "Eşittir  sözcüğünü bıktırıcı bir biçimde tekrar tekrar kullanmaktansa genelde  çalışırken yaptığım gibi paralel iki çizgi koyacağım, çünkü paralel iki  çizgiden daha eşit bir şey olamaz"

diyerek ilk kez kullanmıştır.Linkback: "=" İşareti


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,462 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.