Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


ilk işyeri kura ve arsa kurası ne zaman 2023

Başlatan Tekyürek, 14 Ocak 2023, 10:15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TOKİ ARSA KURA ÇEKİMİ (81 İL) YAKLAŞIYOR! 2023 TOKİ arsa kura çekilişi ne zaman yapılacak? TOKİ arsa ve işyeri kura takviminde mart ayı detayı

TOKİ Arsa kura çekimi tarihi için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından eylül ayında müjdesi verilen TOKİ kura çekimi tarihleri TOKİ Arsa başvurusunda bulunan binlerce kişinin gündemine geldi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından koordine edilen, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde konut kurası mart ayına kadar sürecek. Konut kuralarının ardından şimdi de arsa ve iş yeri kura çekimleri gündemde. İşte, TOKİ arsa ve iş yeri kuralarında son durum...

TOKİ tarafından belirlenen tarihlerde arsa ve iş yeri kura çekimi yapılacak. 1 milyon altyapısı ve imar planları hazırlanmış konut arsası ve 50 bin iş yeri noter kurası ile sahibini bulacak. TOKİ iş yeri ve arsa kura çekimi tarihi için geri sayım ise devam ediyor. Peki, TOKİ arsa ve işyeri kurası ne zaman?

TOKİ ARSA VE İŞ YERİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?TOKİ arsa başvuruları için 7 Kasım'da sona eren süreç 15 Kasım'a kadar uzatılmıştı. Başvurular geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı.
TOKİ arsa kura çekiliş tarihi ise henüz açıklanmadı. Kura takviminin yakın zamanda netlik kazanması bekleniyor.
Öte yandan Bakan Kurum TOKİ projesine başvuru yapan vatandaşlara yayınladığı teşekkür mektubunda şu ifadelere yer vermişti;
" Noter huzurunda ve şeffaf bir şekilde yaptığımız kura çekimlerimizi 2023 Mart ayına kadar tamamlayacak ve 2 yıl içerisinde ilk 250 bin konutumuzu vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. 20 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin, sizlerin her an yanınızda olmaya devam edeceğiz. Her şart ve durumda devletimizin tüm imkanlarını seferber ederek sizlere yeni yuvalar kazandıracak, yavrularımıza huzurlu bir gelecek sunacağız. Sizlerin bu yoğun desteği ve talebini karşılamak için yeni projeler hazırlayacak, 85 milyon vatandaşımızın sağlıklı ve güvenli evlerde oturmalarını sağlayana kadar çalışmalarımızı gece gündüz kararlılıkla sürdüreceğiz. Devletimize duyduğunuz güven, sosyal konut projemize gösterdiğiniz teveccüh için sizlere tekrar şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum."
Bu bilgilere göre kura çekiminin mart ayına kadar yapılması bekleniyor.


TOKİ ARSA ÖDEME PLANILinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Arsa tahsis bedelinin 1/10'u peşin geriye kalanı 9 yılda tercihe göre aylık veya yıllık eşit taksitlerle ve faizsiz olarak ödenecek.
Taksit ödeme tarihi; peşinat bedeli ödendikten sonra, borçlanma tarihi, sözleşme imza tarihinden itibaren 1 yıl sonraki tarihtir.
Taksitler, peşinat tutarı yatırıldıktan 1 yıl sonra başlamak üzere, yıllık taksitler halinde 9 yılda 9 eşit taksitle veya aylık taksitler halinde 108 ayda ödenebilir.
Ancak sözleşme aşamasında aylık ya da yıllık sözleşme tiplerinden sadece biri tercih edilecektir.

Linkback: ilk işyeri kura ve arsa kurası ne zaman 2023


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 283 
  • Portal Haberleri
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (5)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler