Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Hasan Akay

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:49:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

1957 yılında İzmit’te doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini bu şehirde gördü.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde iki  yıl okuduktan (1975-76) sonra aynı fakültenin Yeni Türk Edebiyatı bölümüne geçti  (1977). Buradan mezun olduktan (1981) sonra bir müddet özel bir lisede edebiyat  öğretmenliği yaptı (1981-83). İ.Ü. Orman Fakültesi’nde Türk Dili öğretim  görevlisi olarak çalıştı. Bir yıl sonra İ.Ü. Edebiyat Fakültesi’nde Türk Dili  okutmanı oldu. 1990 yılında Yeni Türk Edebiyatı bölümünden Doktora derecesi  aldı.Akay, orta öğrenim yıllarında arkadaşlarıyla birlikte çıkardığı  Dönüş dergisiyle yazı hayatına atıldı. Sedir dergisinin yazı işleri görevini  üstlendi (1980). 1983 yılında Suffe Şiir Ödülü’nü M. Özçelik ile paylaştı. Bazı  gazetelerde Sanat-Edebiyat sayfaları düzenledi. Sedir, Milli Gençlik, Türk  Edebiyatı, Hisar, Cemre, İlim ve Sanat, Diriliş, Dergah, Yedi İklim gibi  dergilerde, şiir, inceleme, çeviri, deneme, hikaye, tahlil çalışmaları  yayımlandı.ESERLERİ:Gökkuşağı Alnım, Ay Dervişleri, Savaş Görmüş  Çocukların Şiiri adlı kitapları yayımlanmıştır.
Linkback: Hasan Akay


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,464 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (1)

6168

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1467


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler