22 Ocak 2022, 08:41:21

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.Hapis Yatan Ünlüler & Suçları

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:30:19

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suçları[/b][/i]İşte sürekli eğlenceli hayatlarıyla görmeye alıştığımız ünlülerin pek bilinmeyen cezaevi hikayelerini merak ediyor musunuz?

Kimi uyuşturucudan, kimi  dolandırıcılıktan, kimi de askerden kaçtığı için hapse girmişti. Peki  siz kader kurbanı ünlülerin neden bu duruma düştüğünü biliyor musunuz?

İŞTE HAPSE GİREN ÜNLÜLER VE HİKAYELERİ:Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirErsoy, daha sonra  Kuşadası'nda bir gazeteciye saldırıp, makinesini kırdığı iddiasıyla Söke  Cezaevi'ndeki kadınlar koğuşuna konuldu. Ersoy orada da 2 ay yattı.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirBuna çok sinirlenen Tatlıses  ile polisler tartıştı. İbo, emniyet görevlilerine hakaret ettiği için  tutuklanıp, Buca Cezaevi'nde 16 gün hapis yattı.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldir4 ay kaldığı cezaevinde, tecavüz ettiği Pınar Cankır ile evlenince tahliye edildi.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirEbru Şallı

1999 yılıda kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı. Ardından  tutuklanarak Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi'nde 15 gün kaldı.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirSonunda mahkeme Özen'i, suçu  teşvik ettiği ve eylemi gerçekleştiren kişilere cipini verdiği  gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak tahrik ve iyi hal  indirimi uygulanarak ceza 10 aya düşürüldü.

Şarkıcının ilk suçu olması nedeniyle bu cezası da 5 yıl süreyle ertelendi.

Cengiz İmren

Şarkıcı Cengiz İmren, 2003 yılında bir çeteye yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla tutuklanmıştı.

Burhan Çaçan

1991 yılında Hafta Sonu dergisinde yayımlanan 'Dobra Dobra' köşesi için  yapılan röportajında İbrahim Tatlıses'e hakaret eden Burhan Çaçan,  Tatlıses kendisinden davacı olunca, kısa süre de olsa Sağmalcılar  Cezaevi'nde kalmıştı.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldir

Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldir

Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldir

Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirİlk gecesini müşahede odasında geçiren ünlü şarkıcı, ertesi gün koğuşa yerleştirildi.

Afife Jale

Afife Jale, kokain kullandığından ve sahneye Türk kadınlarının çıkması  yasaklandığı için defalarca gözaltına alındı, kimi zaman tutuklanıp  cezaevinde yattı. Sonunda da ölümü kokain yüzünden oldu.

Afife Jale hayata yapayalnız bir eroinman olarak akıl hastanesinde veda etti. Cenazesi yalnız ve sessizce defnedildi.

Yılmaz Güney

Yılmaz Güney, 1974 yılında Yumurtalık Savcısı'nı öldürme  suçundan, 18 yıla mahkum oldu. 1981 sonunda izin alarak ayrıldığı  Isparta Cezaevi'ne dönmeyip, yurtdışına kaçtı ve Fransa'ya sığındı.  Güney 9 Eylül 1984'te Paris'te öldü.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldirNuri Sesigüzel

1993'te kiracısı 110 milyon liralık borcunu ödemeyip, bir de ona hakaret  edince türkücü Nuri Sesigüzel öfkeden kendini kaybetti. Belindeki  tabancayla kiracıyı bacaklarından vurdu. Nuri Sesigüzel, bu yüzden bir  süre cezaevinde yattı.Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 700x466 pikseldir      

Bülent Ersoy

19 Eylül 1980'de evine gelen hakime hakaret edince tutuklanıp, İzmir  Buca Cezaevi'nde özel bir bölüme yerleştirildi. 3 Kasım 1980 günü  yapılan duruşmada 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

İbrahim Tatlıses

1987 yılında İzmir'de film yapan İbrahim Tatlıses, bazı sahneleri İzmir  Fuarı içinde çekmek istedi. Daha önceden fuara giriş izni alınmadığı  için polis, çekim ekibini fuara sokmadı.

 

Doğuş

Bir dönem sokaklarda kalarak çeşitli suçlara karıştığını itiraf eden  Doğuş, 'ırza geçmek' suçundan 1993'te 1 yıl 9 ay hapis cezasına  çarptırıldı. Cezası kesinleşince Bayrampaşa Cezaevi'ne girdi.

 

Serdar Ortaç

Şarkıcı Serdar Ortaç 1999 yılında askerlikten kurtulmak için hile yapmak suçundan 54 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde kalmıştı.

   

Gökhan Özen

Kuaför Mehmet Gülsüm'ün kaçırılarak dövülmesi olayına karıştığı  için 2 ay cezaevinde kaldı. Şikayetin geri alınması üzerine tahliye olan  Gökhan Özen'in yargılanması sürdü.

       

Haluk Levent

Haluk Levent, 1997'de, on yıl öncesine ait 3 milyon liralık karşılıksız  çek nedeniyle tutuklandı. Sanatçı, Adana E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.  Oradan da Metris Cezaevi'ne nakledildi. Levent tam 9 ay 15 gün hapis  yattı.

 

Kenan Kalav

Yıldızının en parladığı dönemde uyuşturucu kaçakçılığı suçuyla İspanya'da tutuklanan Kenan Kalav, yıllarca hapiste kaldı.

 

Tuğba Özay

Yaşar Öz'ün adamlarından Abdülcabbar Kibaroğlu'nu, sevgilisi Akın  Büyükoğlu'nu vurması için azmettirdiği suçlamasıyla gözaltına alınan  Tuğba Özay, tutuklanıp Üsküdar'daki Paşakapısı Kadın Kapalı İnfaz  Kurumu'na konulmuştu.

 

Deniz Seki

Uyuşutrucu kullanmak ve kullananlara temin etmek için bulundurmak  suçundan 24 Şubat'ta tutuklanan ünlü şarkıcı Deniz Seki Bakırköy Kadın  ve Çocuk Tutukevi'ne gönderildi.

       

Kuzey Vargın

1968 yılında bir kavga sırasında kendisine kafa atan Salih Güney'i  bıçaklayan aktör Kuzey Vargın, 1973 yılına kadar hapiste kaldı. O yıl  çıkarılan genel afla özgürlüğüne kavuştu.

   

Öztürk Serengil

1980'li yıllarda Libya'da ticaret yapan Öztürk Serengil, bir süre sonra  dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla tutuklanıp cezaevine konuldu.
Linkback: Hapis Yatan Ünlüler & Suçları


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 3,135 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.