22 Ocak 2022, 08:06:41

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapgiyeceklerde hangi kumaş tercih edilmeli

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 03:32:12

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GİYECEĞİMİZ GİYSİLERDE HANGİ TÜR KUMAŞI TERCİH ETMELİYİZ ?

YÜN(+)Yün doğal bir elyaf olup iyice ıslanana kadar sıcak tutmaya devam eder.Tenimize temas eden yüzeyden kurumaya başladığından kendimizi kuru hissetmemizi sağlar.Uzun kollu ve paçalı yün iç çamaşırları heryerde bulunabilir.Soğuk ile mücadelemizde bize çok faydalı olacaktır.

(-)Yün nemi çektikçe ağırlaşır.Kuruması zaman alır ve vücudumuza temas eden ter nedeniyle alerji yapabilir.Dikkatli yıkanmadığında çekme yapar.PAMUK(+)Vücuda iyi oturur.Ucuzdur ve heryerde bulunabilir.

(-)Islanınca ağırlaşır.Islandıkça ısı kaybını artırır.Pamuk dokuma rüzgarı ve ısıyı geçirir.Doğada kullanmaya uygun değildir.KAZ TÜYÜ-TİFTİK(+)Son kat giysilerin dolgu malzemesi olarak kullanılır.Hafiftir ve insanın ısısı iyi muhafaza eder.Hareketsiz ortamlarda kullanışlıdır.

(-)Kaba bir malzemedir.Islandığında ısı izalasyonunu kaybeder.Rüzgar ve nemi geçirdiğinden genellikle üzeri su geçirmez bir tabaka ile kaplı olarak kullanılmak zorundadır.Yürüyüş ve tırmanışlara uygun değildir.FLEECE-POLAR-POLARTEC%100 Polyester sentetik bir kumaştır.Makinada yıkanabilir.Hafif ve sıcak tutan bir malzemedir.Dayananıklı ve çok Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap tutmazdır ve çok çabuk kurur.Nefes alabilir.MİCRO-LİTE%100 hafif polyester microfiberden yapılmıştır.Yumuşaktır ve pamuk hissi verir.Terin vücuddan uzaklaştırılması için dizayn edilmiştir.Nem buharını kumaş yüzeyine çıkarır.Bu kumaş bize doğal kumaş ile nem ayarlama mekanizmasını bir arada sunar.PERTEXMikrofiber den bükülmüş ince(insan saçının 1/10 kalınlığında) sağlam iplikle kompüterli air jet ile dokunmuş(1 cm2 de 4000 flament)ten mamul bir kumaştır.Hafif ve incedir.Rüzgar ve su geçirmezliği oldukça iyidir.Çabuk kurur.Nemi dışarı atar.POLYWİCK®Vücudumuzdan nemi kimyasal olarak uzaklaştırmak için tasarlanmış bir kumaştır.SUPPLEX/LYRADupont ürünüdür.Yumuşak iyi naylondan yapılmıştır.Pamuk görüntü ve hissi ile naylon performansını birleştirmiştir.Rüzgar , su geçirmediği gibi nemi dışarı verir ve dayanıklıdır.Çabuk kurur,hafif ve konforlu bir kumaştır.VERSATECH®

Naylon mikrofiber korumalı kumaştır.Nefes alan , su ve rüzgar geçirmez bir kumaştır.Aşırı sık dokuma örgüsü rüzgarın içeri girmesine müsaade etmez.Buna karşın nem buharını dışarı bırakır.GORETEX®             (+)Genellikle dış ve iç kat arasına yapıştırılan özel bir film tabakasından meydana gelen bir kumaştır.Cm2 milyonlarca gözenekten oluşmuş bir yapıdadır.Gözeneklerin boyutu yağmur damlasındaki su molekülünü içeri almayacak kadar küçük,içerde oluşan nem buharındaki su meleküllerini geçirecek kadar büyüktür. Yağışı ve rüzgarı içeri geçirmediği gibi,buharlaşma nedeniyle oluşan nemi dışarı çıkarmaktadır.

(-)Pahalıdırlar ve her yerde bulmak zordur.SYMPATEX®Polyesterden Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap yoğun iç ortamdan çok yoğun dış ortama geçiren bir zar gibi çalışır ve nemi Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap ve rüzgar geçirmez.Sağlam bir malzemedir.alıntıdır......
Linkback: giyeceklerde hangi kumaş tercih edilmeli


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,730 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.