22 Ocak 2022, 08:23:22

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapEskişehir'de Aşk Adası

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 20:32:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte. ESKİŞEHİR'de Büyükşehir Belediyesi'nin Porsuk Çayı'nda  oluşturduğu ‘Şehr-i Aşk Adası'nın açılışı İstanbul'dan özel trenle  gelen aralarında ünlü sanatçıların da bulunduğu konukların katılımıyla  açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen nikahlarını  tazelediği çiftlere belge verdi.Şehr-i Aşk Eskişehir’ sloganıyla yola çıkan Eskişehir Büyükşehir  Belediyesi, kentin aşkla ve sevgiyle özdeşlemesini hedefleyerek Porsuk  Çayı'nda ada oluşturdu. Şehr-i Aş Adası'nın açılış ve tanıtımı  düzenlenen törenle yapıldı. Adanın açılışı için İstanbul'dan özel trenle  Eskişehir'e konuklar geldi.Aralarında Aysun-Ali Kocatepe, Ayça Bingöl-Ali Altuğ, Yalım Eralp,  Aylin-Gökhan Kırdar, Ebru Cündübeyoğlu-Güçlü Mete, Göksel Kortay,  Gül-Ekrem Bora, Gülsen Tuncer-Engin Ayça, Gürbüz-İlhami Atalay, Haldun  Dormen, Osman Şengezer, Ebru-Levent Üzümcü, Nevra-Metin Serezli,  Hayrettin Karaca, Mustafa Alabora, Müge-Serdar Denktaş, Nedret  Güvenç-Okan Bilgütay, Nur-Murat Aysan, Pınar Öğün-Mehmet Alabora,  Suna-Erol Keskin, Suzan-Aydın Boysan ile Vahide-Altan Gördüm'ün de  bulunduğu konuklar Eskişehir Garı’nda Bando Es-Es tarafından karşılandı.  Karşılama töreninde dans gösterileri sunuldu.Konuklar, gar önünde üzeri açık olan otobüse binerek ilk olarak kent  merkezini gerdi ardından açılışı yapılacak olan Şehr-i Aş Adası'na  getirildi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen,  adanın açılışına katılan isteyen çiftlerin nikahlarını tazeleyip birer  â€˜Nihah tazeleme belgesi’ verdi. Çiftler, adada bulunan ağaç kütüklerini  isimlerinin yazılı olduğu plaketleri çaktı. Adanın açılış törenine DSP  Genel Başkanı Masum Türker’de katıldı.Şehr-i Aşk Adası, “Yunus Emre eydür bunu bir dem aşksız olmayayım” diyen  sevgi insanı Yunus Emre'nin yattığı toprağın şehri Eskişehir'in aşk ve  sevgi şehri olduğunu vurgulamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi  tarafından Porsuk Çayı üzerinde oluşturuldu. ‘Şehr-i Aşk' konseptiyle  aynı ismi taşıyan adanın, birbirini seven herkesin ziyaret edeceği çekim  noktası haline gelmesi amaçlanıyor.Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı DSP'li Yılmaz Büyükerşen, ‘Şehr-i  Aşk’ adasını Porsuk Çayı'nda oluşturdukları söyledi. Büyükerşen, şöyle  devam etti:“Porsuk Çayı'nda adalar oluşturduğumuz Şehr-i Aşk Adası'na gençler ‘Aşk  adası’ ve ‘Sevgililer adası’ da diyor. O adada ağaç kütükleri var, içine  kalpler oyulmuş. Konuklar kendilerinin ve eşlerinin isimlerinin yazılı  olduğu plaketi kütüğe çaktı. İsteyen çiftlerin nikahlarını ben kıydım.  Konuklara Eskişehir’i sevgi, sevgililer şehri olarak tanıttık. Burasını  her sevgililer gününde, her evlilik yıldönümlerinde insanların geleceği  bir yer halene getirmek istedik.”
Linkback: Eskişehir'de Aşk Adası


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,523 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.