Erzurum Teknik Üniversitesi

Başlatan Tekyürek, 01 Ağustos 2014, 00:44:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erzurum Teknik Üniversitesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 2010 yılında çıkardığı bir yasayla kurulmuştur. Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı'dir. Eğitim Öğretim başlama yılı 2012'dir.İlk öğrencilerini Matematik,İktisat,işletme. Makine Mühendisliği,Moleküler Biyoloji Ve Genetik bölümlerinden almıştır.' 2013 yılında ise Tarih,İnşaat Mühendisliği bölümlerini de açmıştır.
Akademik birimler

    Fakülteler
        Edebiyat Fakültesi ( Tarih, Edebiyat, Sosyoloji, Psikoloji, Felsefe, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Kültür ve Edebiyatı )
        Fen Fakültesi (Moleküler Biyoloji Ve Genetik, Matematik, İstatistik )
        İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ( İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve KAmu Yönetimi, Ekonometri, Maliye, Uluslararsı Lojistik ve Ticaret, Bankacılık ve Finans )
        Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ( Makina Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık )
        Sağlık Bilimleri Fakültesi
        Spor Bilimleri Fakültesinden

    Enstitüler
        Fen Bilimleri Enstitüsü
        Sosyal Bilimler Enstiütsü
        Sağlık Bilimleri Enstitüsü

    Yüksekokullar
        Yabancı Diller Yüksekokulu
Linkback: Erzurum Teknik Üniversitesi
  • Gösterim 1,858 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2253

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2470

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2096

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1995


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz