Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


En Şeytani 10 Dişi

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 17:31:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.  Seri katiller, dolandırıcılar, diktatörler ve suikastçiler...Yaptıkları kötülüklerle tarihe  geçmiş insanlar. Şöyle bir saymaya kalksanız hepsi erkektir. Oysa  kötülük erkek olmaya has bir şey değil.Tarih boyu insanlığın anasını ağlatan kötü kadınları okurken kanınız donacak.

 «o»-«o»-«o»

   1. Elizabeth Bathory

   

Doğum: 1560, Ölüm: 1614 

 Elizabeth Bathory Macar bir  kontesti. Hayatının büyük bölümünü Slovakya'daki Csejte şatosunda  geçirmişti. O, "Kanlı leydi" diye anılıyordu. Kontes Bathory, dünyanın  en tanınan kadın katiliydi. Suç ortağı olduğu iddia edilen dört kişiyle  birlikte düzinelerce genç kızı ve kadını işkence ederek öldürmüştü.  Bathory'nin ilk kurbanları şatoda hizmetçi olarak çalışmaya gelen köylü  kızlardı. Daha sonra, saray hayatını öğrenmek için kendisine gönderilen  üst sınıf ailelerin kızlarını da öldürmeye başladı. Pek çok kişiyi de  kaçırtıp öldürmüştü. Bathory kurbanlarını uzun bir süre  boyunca acımasızca dövüyor ve onlar ölene kadar karşılarına geçip  izliyordu. Ellerini, yüzlerini ve cinsel organlarını yakıyor veya  sakatlıyordu. Kollarını ısırarak etlerini koparıp açlığa terk ediyordu.  â€¹ğnelerle işkence yaptığı, kışın kızlar donana kadar üzerlerine soğuk su  döktürdüğü, kızları dikenli kafeslere hapsettiği, makasla parmaklarını  kestiği de söylentiler arasındaydı. Kontes 1585 ile 1610 yılları  arasında en az 650 kadını işkenceden geçirip öldürmüştü. Bathory  kurbanların kanlarıyla yıkanmak gibi sapık bir zevke de sahipti. Bu  şekilde sonsuza kadar genç kalacağına inanıyor ve bakire kızların  kanlarını da içiyordu. 1610'da dedikoduları duyan Kral  Matthias, Bathory'yi sorgulamaları için adamlarını gönderdi. Bu adamlar  biri öldürüldü. Diğeri de kaçıp canını kurtardığında şatoda ölmekte olan  iki kız ve odalara kilitlenmiş sayısız yaralı kız gördüğünü anlatmıştı.  Bathory 1611'de kendi kalesine hapsedildi. Asil kanından dolayı  mahkemeye çıkarılıp yargılanmadı. Şatosunun etrafı tuğlalarla  kapatılmıştı. Yemek verilmesi için küçük bir deliği olan bir odaya  hapsedildi ve üç yıl sonra açlıktan öldü.

 «o»-«o»-«o»

   2. Irma Grese 

 Doğum: 1923, Ölüm: 1945 

 Irma Grese Ravensbrück, Auschwitz  ve Bergen toplama kamplarında çalışmıştı. Kötü ve sapkın davranışlarıyla  Grese, Nazi savaş suçlularının en bilinenlerindendi. Mart 1943'te kadın  nöbetçi olarak Auschwitz'e adım attığında kamptaki en yüksek mertebeli  ikinci kadın görevliydi. 30 bin Yahudi mahkumdan sorumluydu. 1945'te İngilizler tarafından  tutuklandığında aleyhindeki suçlamalar kamptaki esirlere silahla vurarak  ve kırbaçla döverek işkence etmek üzerineydi. Hayatta kalanlar  Grese'nin Auschwitz'teki suçlarını, cinayetlerini, gaddarlığını ve  cinsel istismarlarını ayrıntılı olarak anlattılar. Sadist eylemlerini,  esirleri nasıl dövdüğünü, eğitimli ve aç bırakılmış köpekleri insanların  üzerine saldığını ve gaz odasına gidecek olanları nasıl seçtiğini  ayrıntılarıyla tanıklıklarında belirttiler. Grese'nin her zaman çok  büyük asker botları giyip, elinde bir kırbaç ve silah taşıdığı  anlatıldı. Esirlere hem fiziksel hem psikolojik yönden işkence eden ve  ucunda sivri demirler bulunan kırbacıyla döven Grese, birçok mahkumu da  soğukkanlılıkla öldürmüştü. Binlerce insanın gaz odalarına  gönderilmesinden sorumlu tutulan ve güzelliğinden dolayı "Ölüm meleği"  diye anılan Nazi kasabı, toplama kampları davasında beraber yargılandığı  11 kişiyle 13 Aralık 1945'te asıldı. İngiliz kanununda yargıç kararıyla  öldürülen en genç kadındı. Grese'nin ölmeden önce celladına söylediği  tek söz ise "Çabuk!" oldu.

 «o»-«o»-«o»

   3. Ilse Koch

Doğum: 1906, Ölüm: 1967 

 Ilse Koch 1937-1941 yılları  arasında Buchenwald'ın, 1941-1943 yılları arasında da Majdanek toplama  kampının amiri olan Karl Koch'un karısıydı. Özellikle dövmeli vücutlara  düşkünlüğü ile tanınan Ilse öldürttüğü esirlerin derilerindeki dövmeleri  kesip biriktirmesiyle ünlüydü. Kamplarda atıyla dolaşıp canının  istediğini kamçıdan geçiriyordu. Mahkumlara karşı sadist davranışları ve  acımasızlığı nedeniyle "Buchenwald cadısı" olarak da biliniyordu. 1937'de Buchenwald'da görevli olan  kocasının sahip olduğu iktidardan etkilenerek kampın esirlerine işkence  etmeye başladı. 1940 yılında bir spor tesisi kurdurdu. Bu tesisin 250  bin marktan fazla tutan masrafının büyük bölümü mahkumların parasından  alınmıştı. 1941'de kampta görev yapan az sayıda kadın nöbetçinin şefi  oldu. Ilse o kadar ileri gitmişti ki Naziler tarafından bile fark edilip  ağır para cezasına çarptırılmıştı. Savaşın bitiminden sonra ise müebbet  hapse mahkum edildi. 135 kişinin ölümünden sorumlu tutulan Koch, 1  Eylül 1967'de Aichach kadınlar hapishanesinde kendini astı.

 «o»-«o»-«o»

   4. Katherine Knight

Doğum: 1956 

 Katherine Knight ömür boyu hapis  cezasına çarptırılan ilk Avustralyalıydı. Ekim 2001'de, ayrılmış  olmalarına rağmen boşanma davası devam eden kocası John Charles Thomas  Price'ı öldürmekten tutuklandı. Knight bir mezbahada çalışıyordu. Kocası  ise sık sık şiddete maruz kalıyordu. Kadın eski kocalarından birinin  çenesini kırmış, bir başkasının da gözlerinin önünde sekiz haftalık  yavru köpeğinin boğazını kesmişti. 29 Şubat 2000 günü Knight ve Price  tartışmaya başladılar. Kadın boşanma davasından dolayı çılgına dönmüştü.  Kasap bıçağıyla kocasını öldürdü. Otopside adamın vücudunda 37 bıçak  izi tespit edildi. Yaraların çoğu çok derindi ve bıçak tüm hayati  organlara saplanmıştı. Fakat dehşet daha yeni başlıyordu. Knight kocasını öldürdükten sonra  derisini soymuş ve deriyi oturma odalarındaki kapıya taktığı bir et  çengeline asmıştı. Sonra adamın cesedini parçalamış, kafasını bir  tencereye koyup pişirmeye başlamış ve kalçalarından aldığı eti fırına  atmıştı. Yanına da hazırladığı sebzelerle birlikte çocuklarına yedirmeye  çalışmıştı. Çocuklar eve gelmeden önce ise polis yetişip kadını  tutukladı. Mahkemede kadının ilk vahşet gösterisinin bu olmadığı ortaya  çıktı. Knight'ın davası 2006'ya kadar sürdü ve sonunda ölüm cezasına  çarptırılarak hapishaneye yollandı.

 «o»-«o»-«o»

    5. Mary Ann Cotton

 

Doğum: 1832, Ölüm: 1873 

 Mary Ann Cotton 20 kadar kişiyi  arsenikle zehirleyerek öldürmüş bir İngilizdi. 20 yaşında William  Mowbray'le evlendi ve Plymouth'a taşındılar. Beş çocuklu çiftin  çocuklarından dördü ateş ve mide ağrısından öldü. William ve Mary Ann bu  ölümlerden sonra ülkenin kuzeydoğusuna döndüler ve üç çocuk daha  yaptılar. Fakat bu çocuklar da öldü. Koca ise Ocak 1865'te bağırsak  rahatsızlığından hayatını kaybetti. Bu noktada Mary Ann hayat  sigortasından 35 bin pound aldı. Bu olay, daha sonra da sık sık tekrar  edecekti. Yaşayan bir çocuğu ve ikinci kocası  George Ward da bağırsak rahatsızlığı geçirip ölmüştü. Bir çocuğu daha  ölünce, yerel gazeteler bu işin peşine düştüler. Mary Ann'in kuzey  İngiltere'nin her yerinde dönem dönem yaşadığını, dört kocasının, bir  sevgilisinin, bir arkadaşının, annesinin ve on iki çocuğunun öldüğünü  ortaya çıkardılar. Bunların hepsi mide ve bağırsak hastalıklarından  ölmüştü. Kadın, 24 Mart 1873'te asılarak idam edildi. Oldukça titiz bir  kadın olduğu bilinen ve tarihe "Kara Dul" lakabıyla geçen Mary Ann  Cotton'a celladı acımamış, hemen ölmesi için verilmesi gereken damlayı  vermemişti. Cotton da bu sebeple ölmeden önce bir hayli acı çekmişti.

 «o»-«o»-«o»

    6.Belle Gunness

Doğum: 1859, Ölüm: 1931 

 Belle Gunness Amerika'nın en azılı  kadın seri katillerinden biri. 183 cm boyunda ve 91 kilo ağırlığındaki  Gunness iki kocasını ve kendi doğurduğu üç çocuğu öldürdü. Ayrıca  kendisiyle evlenmek isteyen erkek arkadaşlarını, Myrtle ve Lucy adındaki  iki kız kardeşini de katletmişti. Gunness, ilk önce evlenmek için koca  aradığına dair gazete ilanı veriyordu. Daha sonra fazla şüphe çekmemek  için bir süre bekleyen Gunness, zamanı geldiğinde koca adayını büyükbaş  hayvanlarda kullanılan bir parazit ile zehirleyip gömüyor ve parasına  konuyordu. Son eşini ve çocuklarını  öldürdükten sonra çiftlikte çıkan bir yangının ardından yapılan  araştırmada üç çocuk, bir adam ve kadın olduğu sanılan iki kişinin yanı  sıra ahırın altında gömülü olarak 11 erkeğin daha kemikleri bulundu.  Kadın olduğu sanılan kişilerin kafaları bulunamamıştı. Katil ise ortadan  kaybolmuştu. Gunness'in cinayet işlemesinin esas nedeni para hırsıydı.  Raporlara göre 10 yıl içinde 20'den fazla insanı öldürmüştü. Resmi  olmayan iddialara göre ise öldürdüğü insan sayısı 100'den fazla.  Amerika'nın suç tarihinin unutulmaz figürlerinden biri olan Gunness'e  evli kadınları ve çocuklarını öldüren Fransız seri katil Bluebeard'ın  lakabından esinlenilerek, "Dişi Blubeard" diye de anılıyor.

 «o»-«o»-«o»

   7. Beverly Allitt

Doğum: 1968 

 "Ölüm Meleği" lakaplı Beverly Gail  Allitt, 1991 yılında pediatri hemşiresi olarak çalıştığı çocuk  yurdundaki dört çocuğu öldürüp beşini yaralamaktan tutuklandı. O  zamandan beri İngiltere'nin en kötü şöhretli kadın seri katili olarak  anılıyor. Kullandığı cinayet yöntemi çocuğa insülin veya potasyum  enjekte ederek kalp krizi geçirmesine neden olmaktı. Bu maddeleri  bulamadığında da çocuğu boğuyordu. Allitt, suçu için mahkemeye çıkmadan  önce, 58 günlük bir sürede çoğu iki yaşından küçük 13 çocuğa saldırdı ve  dördünü öldürmeyi başardı. Cinayetleri neden işlediği hiçbir  zaman tam açıklığa kavuşmadı. Bir teoriye göre Munchausen Proxy  Sendromu'ndan mustaripti. Bu tartışmalı kişilik bozukluğunda kişi ilgi  çekmek için sorumluluğu ve bakımı kendine ait kişilere fiziksel zarar  verme ihtiyacı duyuyordu. Beverly Allitt 2032'ye kadar Rampton Secure  Hospital'da tutuklu olarak kalacak. Bu süre içinde toplum için tehlike  oluşturacak bir davranışta bulunmazsa 64 yaşında iyi halden serbest  bırakılacak.

 «o»-«o»-«o»

   8. Kastilya Kraliçesi Isabella 

 Doğum: 1451, Ölüm: 1504 

 İspanya kraliçesi I. Isabella  Kristof Kolomb'un hamisi olarak da biliniyor. Onun talebi üzerine  İspanyol engizisyonunda din temelli temizlik politikası başlatılmıştı.  31 Mart 1492'de Yahudilerin ve Müslümanların sınır dışı edilmesini  öngören Elhamra Kararnamesi yürürlüğe girdi. Yaklaşık 200 bin kişi  İspanya'dan kovuldu. Kalanlar da din değiştirmeye zorlandı. Fakat büyük  bir bölümü Isabella'nın emriyle engizisyon tarafından idam edilmişti. 1974'te Papa VI. Paul I.  Isabella'nın kutsanmasını talep etti ve Isabella'nın azize ilan  edilmesini sağladı. Terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame Bin Ladin  ise, İspanya'da yapılan bir saldırıdan sonra Kraliçe Isabella'nın  İspanya'daki Müslümanları öldürüşünü ve sürgüne göndermesini  unutmadıklarını ve bunun intikamını alacaklarını söylemişti. Satrançta  vezir olarak bilinen taşın İngilizce adı olan "queen" de Isabella'yı  simgeliyordu.

 «o»-«o»-«o»

   9.Myra Hindley 

 Doğum: 1942, Ölüm: 2002 

 "Çalı katilleri" olarak anılan Myra  Hindley ve sevgilisi Ian Brady ‹ngiltere'nin en çok nefret edilen  çifti. Myra Hindley normal bir çocukluk geçirmişti ve kendini seven ve  üzerine titreyen bir ailesi vardı. 17 yaşında okulu bırakıp dans  derslerine başladı. İşte bu yıllarda içindeki canavar  ruhu ortaya çıkaran Ian Brady ile tanıştı ve birlikte yaşamaya  başladılar. Ian, Myra'yı, Hitler tayfasından Rudolf Hess'in anısına  "Hessie" diye çağırıyordu. Komşuları çiftin Alman marşlarını ve  Hitler'in nutuklarını dinlediğini söylüyordu. Ian ve Myra silah talimi  yapıyor, birbirlerinin çıplak fotoğraflarını çekiyor ve ufak  hırsızlıklar yapıyorlardı. Büyük bir banka soygunu yapma planları  zamanla mükemmel bir cinayet işleme arzusuna dönüşmüştü. İlk kurbanları 1963 yılında  öldürdükleri Pauline Reed oldu. Bundan sonra sayısı tam olarak  bilinmeyen cinayetleri devam etti. Kurbanlarını genellikle  Manchester'daki Saddleworth Moor bölgesindeki çalılıkların bulunduğu  alana gömüyorlardı. Myra Hindley bir süre sonra tutuklandı ve  valizindeki teyp kayıtları cinayet kanıtı olarak kabul edildi. 10  yaşındaki Lesley Ann Downey'i kaçırıp tecavüz eden, sonra pornografik  pozlar vermeye zorlayan ve ardından işkence ederek öldüren cani ikili  her şeyi kasede almıştı. Küçük çocuğun çığlıkları ve yakarışları mahkeme  üyelerini bile gözyaşına boğmuştu. Fakat ikili konuşmadı ve  kurbanlarından birçoğunun cesedi bulunamadı. 1987 yılında Myra kayıp olduğu  sanılan 16 yaşındaki Pauline Reed ve 12 yaşındaki Keith Bennett'i de  öldürdüklerini itiraf etti ve polislere cesetlerin bulunması için yardım  önerdi. Pauline'in vücudundan kalanlar bulundu. Keith Bennett'in cesedi  ise kayıptı. 36 yıl cezaevinde yattıktan sonra sonra 2002 yılında, 60  yaşındayken ölen Myra Hindley'ın adı İngiltere'de halen nefretle  anılıyor. Öyle ki Myra adı 1960'lı yıllardan beri neredeyse hiç  kullanılmıyor.

 «o»-«o»-«o»

   10. Kraliçe Mary

Doğum: 1516, Ölüm: 1558 

 VIII. Henry'nin ilk çocuğu, Tudor  Hanedanı'nın Jane Grey'den sonra ve I. Elizabeth'ten önce gelen  hükümdarı olan Mary, İngiltere'nin dinini kısa bir süreliğine Roma  Katolikliğine geri döndürmesiyle ve idam kararlarıyla hatırlanıyor. Tarihe "Mary'nin zulmü" olarak  geçen dönemde çok sayıda Protestan lider idam edilmişti. Bu nedenle ismi  "Bloody Mary" (Kanlı Mary) olarak da biliniyor. Bu dönemde ülkenin  ileri gelenlerinden 800 kadar zengin Protestan sürgüne gitmeyi tercih  edip ülkeyi terk etmişti. 1553 yılında 37 yaşındayken tahta geçen I.  Mary beş yıl hüküm sürdükten sonra 1558 yılında kanserden öldü.  Ölümünden sonra tahta geçen I. Elizabeth'le İngiltere yeniden  Protestanlığa dönüş yaptı.
Linkback: En Şeytani 10 Dişi


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,536 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (1)

5573

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1482


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler