Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Edgar Cayce

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 01:45:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.1877'de Kentucky'de doğan, 1945'de Virginia Beach'de  hayata gözlerini yuman Edgar Cayce hipnoz ile uyutularak trans  halindeyken yaptığı ve kayda alınan "okumalar"la tanınmıştır. Transta  iken yaptığı teşhislerde, kimi değişik vakaların tedavisi için gerekli  ilaçların nerede bulunabileceğini tarif etmiş, ayrıca astroloji,  reankarnasyon ve Atlantis ile ilgili kehanetlerde bulunmuştur.    

Cayce hipnoz uykusundan uyanınca hiçbir şey  hatırlamıyordu. Uykudayken bu işi nasıl başardığı sorulduğunda, yaşayan  herhangi bir insan beyni ile ilişki kurabildiğini, bu beyin veya  beyinlerdeki bilgilerden, kendisine gelen hastaları teşhis edebildiğini,  ilaçlar verebildiğini söylüyordu. Belki de bu anlarda Cayce'de bambaşka  bir akıl canlanıyor ve insanlıkta dolaşan bütün bilgilerden, tıpkı bir  kitaplıktan olduğu gibi yararlanıyordu. Bu işlem ışık hızıyla oluyordu.  Fakat Edgar Cayce'nin durumunu bugün için açıklama imkânı yoktur.

Medyumluk yeteneği ve psişik güçleri çok küçük  yaşlarda ortaya çıktı. Edgar Cayce küçükken hastalanmış komaya girmişti.  Köyündeki doktor tüm çabalarına rağmen onu komadan çıkaramamış, bu  haldeyken Cayce konuşmaya başlamış: "Enseme bir beyzbol topu çarptı.  Özel bir yakı yapın ve enseme kuvvetlice basın. Acele edin, yoksa beyin  zarının zarar görme ihtimali var" demişti. Sonra yapılacak yakının  formülünü vermişti. Ailesi başka çare olmadığı için denilenleri uygular  ve akşama doğru ateşi düşen Edgar, ertesi gün ayağa kalkar. Fakat  komadayken söylediklerini hatırlamıyordu ve formül için isimlerini  verdiği bitkilerin çoğunu tanımıyordu.

Amcasının çiftliğinde çalışmaya başlamış daha sonra  Hopkinsville kitaplığında hademelik yapmıştı. Sahip olduğu yeteneği  kullanmak istemeyen Cayce küçük bir fotoğrafçı dükkânı açmıştı. Çocukluk  arkadaşı Al Layne felçliydi ve ayağını sürüyerek yürüyordu. Çocukluk  arkadaşının yalvarmasına dayanamayan Cayce hipnoz uykusuna yatmaya razı  oldu. Bu uyku sırasında arkadaşının hastalığının nedenlerini yazdırdı.  Uyanınca arkadaşına yazdırdıklarının ne olduğunu dahi anlamadığını,  bunun büyücülük olduğunu, ilaçları alıp kullanmamasını tavsiye eder. Ama  sekiz gün sonra Al layne'in iyileştiği bütün kasabada konuşulmaya  başlanınca insanlar kendisine başvurmaya başlamıştır. Önceleri "uyurken  konuşuyorum diye insanları tedaviye kalkamam" diyerek direnen Cayce,  sonunda bazı şartlar ile bu seanslara razı olur. Hastaları görmeyecek,  para almayacak ve uyku seanslarında bir doktor hazır bulunacaktı.

Hipnoz uykusu sırasında hastalara koyduğu teşhisler o  kadar isabetliydi ki buna hayret eden doktorlar aslında kendisininde  doktor olduğunu fakat bu yola saptığını söylüyorlardı.

James Andrews adında bir demiryolu şirketi sahibi  Cayce'a gelmişti. Seans sırasında birkaç ilaç ve bir tür adaçayı suyu  kullanılması söylenmişti, formülü bulmak imkânsızdı. Gazetelere verilen  ilanlardan bir sonuç çıkmayınca tekrar edilen seansların birinde Cayce,  ilacın çok karmaşık formülünü yazdırdı. Bu arada şirket sahibi Andrews'e  Paris'li genç bir doktordan mektup geldi. Mektubunda ilanda söz edilen  adaçayı suyunu yine doktor olan babasının bulduğunu fakat elli yıldan  beri yapmadığını yazıyordu. Formülü Cayce'ın yazdırdığı formül ile  aynıydı.

Hekimler sendikası mahalli sekreteri John Blackburn  bir komite ile bütün seansları izler ve sonunda Edgar Cayce'a resmi  konsultasyon yapma izni verilir.

Cayce'ın sekiz yaşındaki oğlu oynarken bir magnezyum  patlamasına sebep olur ve doktorlar bir gözünü kurtarmak için diğerini  çıkarmayı önerirler. Bunu kabul etmeyen Cayce, hipnoz sırasında gözlere  15 gün süreyle tannik asit pansumanı uygulanmasını söyler. Doktorlar  bunun çılgınlık olduğunu söylemesine rağmen 15 gün sonra çocuğun gözleri  iyileşir.

Bir uyku seansında 4 reçete yazdırmıştı ve bunların  kime uygulanacağı bilinmiyordu. Sonradan kendisine başvuracak dört  hastanın reçetesini 48 saat önce yazdırmıştı.

Bir seans sırasında da "Codiron" adında bir ilaç  yazdırmıştı ve ilacı yapan firmanın adresini vermişti. Telefon  edildiğinde ilaç firması şaşırmıştı, "nereden duydunuz? formülü yeni  bitirdik ve ismini yeni koyduk" diyorlardı.Ölümü            Cayce öleceği günü ve saatini önceden haber vermişti.  Çaresiz bir hastalığa tutulduğunu anlamıştı. "Akşam 5'te tamamen  kurtulacağım" diyordu. Hastalığı "başka bir şey olmak"tı. Cayce öldüğü  zaman ardında, 43 yıl içinde yazılan 14.000 adet ayrıntılı "steno  kaydı"nı bırakmıştı. Bunların içinde onun, geleceğe yönelik bazı  kehanetleri de yer almaktadır.  

Günümüzde Edgar Cayce takipçisi bir çok organizasyon ve kuruluş vardır.
Linkback: Edgar Cayce


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,394 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler