Ana Menü Android Telefon Yazılım Rom Destek Teknoloji Sitesi


Chevrolet Cruze alinirmi

Başlatan Tekyürek, 12 Temmuz 2018, 23:44:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 6 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

❓Chevrolet Cruze! Nasıldır,  Nedir, Yenir mi,  acı mı,  tatlı mı?
✔️✔️✔️El cevap↔ 2009-2013 yılları arasında Avrupa pazarında satışı yapılmış,  Türkiye'de bu yıllar arasında yaklaşık 45bin civarında satışı gerçekleşmiş bir C segmenti modeldir.
1598cc atmosferik motora sahip Cruze motor konfigürasyonları;
2009 yılında bir kısım lacetti motorlu 109hp ve Ecotec 113hp(LS), 
2010 yılında 113 hp (LS ve LS Plus- plus farkı Far yağmur sensörü,  kararan dikiz aynası, krom cam çıtası vs),
2011 sonrası 124 hp ve 2013,5 model tabir edilen 117 hp modeller (LS, LS Plus,  Design Edition,  Design Edition Plus,  WTCC, LT,  LT Plus,  Sport,  Sport Plus,  plus farkı yukarda sayıldı ayrıca 2012 sonrası makyajlı kasa LT ve Sport modellere standart bluetooth eklendi *plus olmayanlara)
Bundan ayrı olarak 117 HP olan 2013,5 modellere 1.4T'lerde olduğu gibi donanım olarak lastik basınç göstergesi, sinyalli yan dikiz aynaları vs. özellikler eklendi.
1.4Turbo modelleri için LT ve LTZ ve 2.0dizel modelleri için de LT ve LTZ bulunmaktadır. LTZ donanım Plus ile aynı aynı donanım seviyesine sahiptir.

❓Alınır mı?
✔️✔️✔️El cevap↔ Fiyat fayda olarak veya fiyat performans olarak veya fiyat donanım olarak en boş modelinde standart 8 airbag (çoğu D segmenti x marka araçta dahi yoktur) barındıran Euro NCap testlerinden 2 sene üst üste 5 yıldız almış bir araç, standart ESP ile muazzam denge ve yol tutuşa sahip hele hele kendi donanımına sahip x marka güncel pazar araçlarından ortalama 10-15bin TL daha düşük fiyatlara alınabiliyorsa ki alınıyor, bu soruları sormanın anlamı yoktur.

❓Yedek parçası, servis desteği ne durumdadır?
✔️✔️✔️El cevap↔ Yedek parçası, halen Opel Parçacılarında Opel Astra ile hemen hemen aynı fiyatlara satılmaktadır. Yetkili Servis desteği 2023 senesine kadardır. 2023 senesinden sonrası için zaten özel servislerde bakım yapılmaya devam edecektir. Servis bakım garantörlüğü 2023 senesine kadardır, bu tarih yedek parça konusunu kapsamamaktadır, halen her yedek parçacıda orijinal ve yan sanayilerini bulmak mümkündür.

❓Lpg uyumlu mu?
✔️✔️✔️El cevap↔ Evet doğru montaj ve kalibrasyonla hele bir de üzerine AFR ayarı yapılırsa çok da güzel uyumludur. Piyasa Landirenzo markadan bahseder ama biz ona sorunlarından dolayı LANETdirenzo diyoruz, yedek parçası (özellikle regülatör, enjektör seti 0 kit parasına denktir) Bizim genellikle kullandığımız kit ATİKER serisi eski versiyon Gold veya yeni versiyon GRAND modelidir. (Grand enjektörleri manifolda tek tek ve minimum hortum aralığı ile monte edilmekte ve enjektörde arıza durumunda diğer kitler gibi dört enjektör birden değil sadece arızalı enjektör değişmekte ve maliyet ¼ oranında gerçekleşmektedir.)

❓Kronik arızası çok mu?
✔️✔️✔️El cevap↔ Bu soruya "hangi arabanın yok?" sorusuyla cevap verilebilir. En azından 150bin TLlik Hondalar gibi kapartası kendi kendine göçmüyor, Mercedes gibi EAS beyin sorunları, Vw gibi DSG şanzıman sorunları vs vs vermiyor, Belli başlı 2 Kranik sorunu var ki bu EURO5 Ecotec motorlu tüm araçların başına benzinli dahi olsa gelen "sübap (supap-subab ne diyorsanız artık)" ve yağ soğutucu arızalarıdır. Bugün için ikisi bir arızalanması durumunda maliyeti işçilikli maksimum 2bin TL ile hallolmaktadır.
(Yukarda bahsetmiştik benzer donanım araçlardan 10-15bin TL aşağı aldığı aracından süper kahramanlık göstermesini ve hiç arıza çıkarmamasını bekliyor insanlar, şunu söylemek gerekirse "Varsa öyle bir araç üzerine 10-15 daha koyup o aracı alın/alalım")

❓Piyasası nedir?
✔️✔️✔️El cevap↔ Bu soru çok soruluyor o yüzden ekleme gereksimi doğdu; bir aracın değerini satan belirlese de piyasanın bir talep dengesi vardır, aracınızı satarken piyasadan 3-5bin TL fazla yazarsanız Chevy araçlarınız zaten ön yargıyla yaklaşılan araç olduğu için satışında zorlanırsınız bu net, her aracın değeri olduğu gibi bu aracın da bir değeri var ve "yok canım bu aracın kıymeti XXXX TL ben aşağı satmam sen de satma" yaklaşımında olmanız kendinizi kandırmanızdan başka bir olgu oluşturmaz. Sahibinden ve Arabam gibi sitelerden fikir edinebilirsiniz fiyat için lütfen piyasası nedir? Diye sormayın artık... Sorarsanız da hemen hemen aşağıdaki fiyatlar aralığında değerlendirebilirsiniz.
1.6 Atmosferik MT/AT baz model ayırmaksızın fiyatlar;
2009 Modelleri 37.000 TL'ye kadar,
2010 Modelleri 38 - 40.000 TL'ye kadar,
2011 Modelleri 42 - 47.000 TL'ye kadar,
2012 Modelleri 47 - 53.000 TL'ye kadar,
2013 Modelleri 49 - 55.000 TL'ye kadar,
1.4T MT 46 – 57.000 TL'ye kadar,
1.4T AT 53 – 60.000 TL'ye kadar,
2.0D MT/AT 44 – 48.000 TL'ye kadar alıp satabilirsiniz güncel piyasa değerlerine göre.

(
Linkback: Chevrolet Cruze alinirmi


  • Android version: Android 11
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
  • Gösterim 1,952 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (2)


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler