Bütün Telefonlar Aynı Şarj Aleti Kullanacak!

Başlatan dreaman26, 04 Nisan 2014, 00:52:11

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avatar_dreaman26 dreaman26

Her telefon için farklı şarj aleti kullanma dönemi sona eriyor. Yakında tek tip şarj aleti dönemi başlıyor.


Avrupa Birliği'den Tek Tip Şarj Aleti Kararı

Bütün telefon kullanıcılarını sevindirecek bir karar Avrupa Birliği tarafından alınmak üzere. Her telefon için farklı bir şarj aleti kullanmak zorunda kalan telefon kullanıcıları alınacak olan bu karar ile birlikte bu sorundan kurtulacak. Çünkü Avrupa Birliği tek tip şarj aleti zorunluluğu getiriyor. Yani bütün telefonlar aynı şarj aletini kullanacak.

Avrupa Birliğin'nin vereceği karara göre şuan için Android ve Windows Phone üreticilerinin kullandığı Micro USB şarj girişi bütün telefonlarda zorunlu olacak. Bu durum özellikle Apple'ı zor durumda bırakacak.

Karara göre üreticilerin tasarım ve donanımlarının Micro USB'ye adapte etmeleri için 3 yılları olacak. Özellikle Apple'ı derinden etkileyecek bu karar, aslında kullanıcıları rahatlatacak nitelikte. Eğer yasalaşırsa Apple'da neredeyse tüm üreticiler gibi Micro USB şarj girişi kullanmak, sevilen çift taraflı lightning girişinden vazgeçmek zorunda kalacak.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Apple'ın şu ana kadar uyguladığı politikalara bakacak olursak, şirketin Avrupa ve Amerika için farklı cihazlar çıkartma ihtimalinin az olduğunu görmüş oluruz. Ancak Steve Jobs sonrası dönemde büyük değişim yaşayan Apple'ın Avrupa'ya Micro USB'li Amerika ve diğer bölgelere lightning'li iPhone gönderme şansı düşükte olsa var.

Alıntıdır
Linkback: Bütün Telefonlar Aynı Şarj Aleti Kullanacak! Mesajı Paylaş


  • Android version: 4.4.2
TELEFONA ROM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA HATASIZ YEDEKLERİNİZİ ALINIZ!!!
KONU AÇMADAN ÖNCE FORUMDA ARAŞTIRMA YAPINIZ!!!
TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLANMAYI UNUTMAYINIZ!!!


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter