25 Eylül 2021, 17:54:00

Haberler:

                Web sitemize Üye  olurken Dogru mail Adresi giriniz Yoksa  mail Aktivasyon Kodunuz Mail adresinize Ulaşmıcaktır.Bozok Üniversitesi

Başlatan Tekyürek, 01 Ağustos 2014, 03:12:44

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bozok Üniversitesi, 1 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı yasayla, Yozgat'ta kurulmuş devlet üniversitesidir. Üniversite, Erciyes Üniversitesi'nin Yozgat çevresindeki yerleşkesinin ayrılarak, yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.

Bozok Üniversitesi'nin merkez kampusü Atatürk Yolu 7. Km'de bulunan Erdoğan Akdağ kampusüdür. Merkez Kampus içerisinde yedi fakülte binası, bir enstitüler binası, bir laboratuvar binası, bir misafirhane, iki spor salonu, Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir erkek yurdu ve 1000 kişilik bir karma yurt bulunmaktadır.

Erdoğan Akdağ kampusü dışında şehir merkezinde faaliyet gösteren birimleri; Rektörlük, personel, öğrenci işleri, sağlık kültür gibi birimlerin bulunduğu Rektörlük İdari Birimler Binası, Rektörlük Protokol Binası, Esentepe Mevkiinde bulunan kampus alanında Meslek Yüksekokulu ve Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı bir kız yurdu, Hastane Caddesinde bulunan Sağlık Yüksekokulu hizmet vermektedirler.


Akademik birimleri
Fakülteleri

    Eğitim Fakültesi
    Fen-Edebiyat Fakültesi
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
    İlahiyat Fakültesi
    İletişim Fakültesi
    Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
    Tıp Fakültesi
    Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Enstitüleri

    Fen Bilimleri Enstitüsü
    Sağlık Bilimleri Enstitüsü
    Sosyal Bilimler Enstitüsü

Yüksekokulu

    Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
    Sağlık Yüksek Okulu
    Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu

Meslek Yüksekokulları

    Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
    Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu
    Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu
    Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
    Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu


Linkback: Bozok Üniversitesi


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,818 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.