Atatürk'ün En iyi 10 Sözü...

Başlatan Tekyürek, 25 Ekim 2014, 17:42:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mustafa Kemal Atatürk’ün en  iyi 10 söz sıralamasını yaparken oldukça zorlandığımı itiraf etmeliyim.  Bu liste herkese göre değişebilmekle birlikte oylama yapabilir ve yorum  kısmına sizin sevdiğiniz diğer sözlerini de ekleyebilirsiniz.

 10-Türkiye  Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.  En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.”

 9-Geldikleri gibi giderler! 8-Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.7-Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. 6-Türk Milleti bağımsız  yaşamış ve bağımsızlığı varolmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş  cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan  yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.  5-Egemenlik verilmez, alınır. 4-Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir 3-Ne mutlu Türküm diyene!2-Yurtta sulh, cihanda sulh! 1-Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Linkback: Atatürk'ün En iyi 10 Sözü...
  • Gösterim 1,987 
  • Herşey Genel Paylaşım
  • 0 Yanıtlar


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious

Benzer Konular (5)

Yanıtlar: 0
Gösterim: 2017

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1765

Yanıtlar: 0
Gösterim: 3874

Yanıtlar: 0
Gösterim: 1897


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Biz Kimiz
Hizmetlerimiz