Asus TF300 Bootloader Kilidi Açma - Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme

Başlatan Tekyürek, 22 Aralık 2013, 14:34:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Evet Arkadaşlar, Asus Transformer Pad Hakkında Türkçe Kaynak Yok Neredeyse. Yapmanız Gereken Herşeyi Sırasıyla Anlatacağım.

İlk Başta Herşeyden Önce Aletin Bootloader Kilidini Açmamız Gerekiyor. Burada Önemli olan Husus Kilidi Açtığınız An Alet Garanti Dışı Kalıyor. Bunu Belirtmem Gerekiyor.

Herşeyi Kısıtlı Olan Bir Alet Kullanmak mı Yoksa İstediğiniz Herşeyi Yapabildiğiniz Bir Tablet mi Tercih Sizin...

Korkmanız Gereken Hiçbirşey Yok. 4 Adımda İstediğiniz Rom'u Kurabilir Hale Geleceksiniz.

Gerekenler:
-TF300T veya TF300TG Tablet
-Usb Bağlantı Kablosu
-Windows Vista, Windows 7, Windows 8 İşletim Sistemli Bilgisayar (Xp'de Tableti Tanımıyor Baya Şeyler Denedim Ama Başaramadım)


1) İlk Başta Asus'un Kendi Sitesinden "Unlock Bootloader" İsimli Uygulamayı İndiriyoruz. İndirdiğimiz .Apk Uzantılı Dosyayı Tabletimize Usb Kablosu İle Atıyoruz. Bir Dosya Yöneticisiyle .Apk'yı Tabletimize Kuruyoruz.

İndireceğiniz Dosya: Utilities Bölümünde.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Uygulamayı Kurup Açtıktan Sonra Size Bir Sözleşme Okutuyor. Kabul Ettikten Sonra Kilidi Aç Butonu Geliyor. Tıkladıktan Sonra 15-30 Saniye İçinde Tablet Reset Atacak. Tablet Açılış Ekranında "The Device is Unlocked" Yazıyorsa İşlem Tamamdır.

2) Sıra Geldi CWM Kurulumuna. İlk Başta Android Sdk'sını İndirmemiz Gerekiyor. İndirdikten Sonra Bilgisarınıza Kurun ve Tools Bölümüdeki 2 Dosyayı İndirin.


İndireceğiniz SDK
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

O 2 Dosyayıda İndirip Kurduktan Sonra Sdk Manager'in Üst Kısmında SDK Patch Yazar. Oradaki Dosya Dizini Sdk'yı Kurduğunuz Dizindir. O Dizine Gittikten Sonra İçinde platform-tools Klasörü Olması Lazım.

Misal Benim Dizin Bu: "C:\Program Files\Android\android-sdk\platform-tools" Sizde Farklı Olabilir Önemli Değil. O Klasöre Girdikten Sonra İçindeki Bu 3 Dosyayı Kopyalayacağız.

-AdbWinApi.dll
-AdbWinUsbApi.dll
-fastboot.exe

Bu 3 Dosyayı Kopyala Dedikten Sonra C'de Yeni Bir Klasör Açıyoruz. Klasörün İsmi Önemli Değil Ama Biz Hep Aynı Standarttan Gidelim, Klasörün İsmi "recovery" Olsun. Bu Kopyaladığımız 3 Dosyayı Bu Klasörün İçine Yapıştıralım.

Ayrıca Şu Linkten İndireceğimiz "recovery.img" Dosyasınıda Açtığımız "recovery" Klasörüne Atalım.

İndireceğiniz recovery.img
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

"recovery" Klasörünün Son Hali Şöyle Olması Lazım


3) Şimdi Tabletimizi Kapattıktan Sonra Usb Kablosuyla Bilgisayarımıza Bağlıyoruz. "Güç Tuşu ve Ses Kısma" Tuşuna Basılı Tutarak Tabletimizin Açılmasını Bekliyoruz(Tablete Görüntü Geldikten Sonra 2-3 Saniye Daha Tuşlara Basılı Tutuyoruz) Ardından Ekranda 3 Logo Gözükecek. Ses Kısma Tuşuyla Bu Ortadaki Usb Logosunu Seçiyoruz. Ardından Ses Açma Tuşuyla Seçiyoruz.

Bilgisayarınıza Yeni Donanım Bulundu Diye Uyarı Gelecektir ve Otamatik Olarak Tanıyacaktır(Windows Xp'lerde Tanımıyor, Çözümü Daha Bulunmadı)


4) Geldik Son Adıma. Çalıştır'a "Cmd" Yazıp Dos Ekranını Çağırıyoruz. Komut Satına

cd c:\recovery Yazıp Enter'a Basıyoruz.

Şimdi recovery Dizinine Girdik. Dizini Görüntülemek İçin

dir Yazıp Enter'a Basıyoruz.

Dizini de Görüntüledik Şimdi Alttaki Kodu Aynen Yazıyoruz

fastboot -i 0x0B05 flash recovery recovery.img

Finished Onayı Verdikten Sonra Şu Kodu Yazıyoruz

fastboot -i 0x0B05 reboot

Finished Onayı Verdikten Sonra Tablet Restart Atacak
Tüm Adımları Doğru Yaptıysanız Alttaki Görüntüdeki Gibi Bir Görüntü Olması Lazım.Hayırlı Olsun Artık İstediğiniz Romu Kurabilirsiniz.
Linkback: Asus TF300 Bootloader Kilidi Açma - Root Etme - CWM Kurma - Rom Yükleme


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 4,941 
  • MTK İşlemcili Çin KoreTabletleri Rom Bölümü
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.