Arama Motorlarına Yeni Soluk: Navigasyon Siteleri

Başlatan Tekyürek, 27 Ekim 2014, 01:01:02

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çoğumuz internette arama yaparken genellikle Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarına başvururuz. Herkesin ihtiyacına cevap verecek bir ürün ya da teknoloji henüz olmasa da arama motorları ihtiyacımız olan bilgiye online ulaşmamızda hayati öneme sahiptir.Arama motorlarının yanında “Navigasyon Sitesi” olarak adlandırılan oldukça kullanışlı bir web sitesi çeşidi de son zamanlarda öne çıkmaktadır. Olmazsa olmaz arama motorlarının hepsini bir arada bulunduran, faydalı ve en popüler web sitelerini içerisinde barındıran bu navigasyon siteleri oldukça pratik bir kullanım hizmeti sunuyor.Navigasyon sitelerini tarayıcılarında ana sayfa olarak kullanan ziyaretçiler internet gezintilerine bu siteler ile başlamakta ve diledikleri web sitesine kolayca ulaşabilirken aynı zamanda arama motorunun tüm özelliklerinden de yararlanabilmektedirler.Aslında navigasyon siteleri web dizinlerinin bir yan ürünüdür. Yahoo! Directory (Yahoo! Dizin) ve The Open Directory Project (Açık Dizin Projesi) gibi bazı ünlü web dizinleri arama motorlarının dışında da internet kullanımında faydalanabileceğimiz ürünlerdir. Günümüzde Tamindir, 22find ve V9 gibi bir çok navigasyon sitesi temel internet ihtiyaçlarımıza çözüm getirmektedir. Web üzerindeki en iyi sitelerin görsel dizini olarak tasarlanan navigasyon siteleri giderek daha kişiselleştirilmiş yapısı ile kullanıcıların favori web sitelerini kendilerine göre ayarlamalarına olanak sağlamaktadır.5 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Türkiye’de de navigasyon siteleri hızlı bir gelişim göstermektedir. 4 milyon kullanıcısıyla Türkiye pazar payının yaklaşık %80’ ine hitap eden V9 trafiğinin büyük bir kısmının yine aynı şirket çatısı altında bulunan oyun ve yazılımlardan geldiği tahmin ediliyor. Yerli örneklerine nazaran hızlı çıkışıyla dikkatleri üzerine çeken V9 gibi aslında pek çok navigasyon sitesi hızlı bir gelişim içerisindedir.İnternet pazarlarındaki potansiyeli başarıya dönüştüren bu navigasyon sitelerinin hızlı yükselişleri bizlere sonuç olarak navigasyon site pazarının gelecekte göstereceği gelişim potansiyelini net bir şekilde göstermektedir. Arama motorlarına ek olarak navigasyon sitelerinin kendine has kullanışlı ve pratik içerik değerleri bu siteleri bir adım öne çıkarmaktadır.
Linkback: Arama Motorlarına Yeni Soluk: Navigasyon Siteleri


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,143 
  • Haber Köşesi (Herşey)
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.