Windows 10 Güncelleştirme Kapatma kesin çözüm

Başlatan Tekyürek, 15 Temmuz 2018, 01:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Windows 10 Güncelleştirme Kapatma

Windows 10 işletim sistemi kurulu bilgisayarlar da her güncelleştirme geldiğinde bilgisayarınız otomatik olarak güncelleştirmeleri indirmeye başlar. Dolayısı ile aniden internetinizde yavaşlama gözlemleyebilirsiniz. Bu makalemde Windows 10 güncelleştirme kapatma işleminin nasıl yapılacağını açıklayacağım. Windows 10 update kapatma işlemini 3 farklı metot ile gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10'dan önceki Windows sürümlerinde bildiğiniz gibi denetim masasında "Güncelleştirmeleri hiç bir zaman denetleme", "Güncelleştirmeleri denetle ancak karşıdan yükleme ve kurma konusundaki kararı bana bırak" gibi seçenekler bulunuyor idi.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Yukarıdaki resimde göreceğiniz, eski Windows sürümlerinde bulunan seçenekler Windows 10'un ayarlar kısmında bulunmuyor. Bu nedenle güncelleştirmeleri kapatmak için daha farklı metotlar kullanmamız gerekiyor. O metotları aşağıda açıkladım.


1- Hizmetler'i kullanarak Windows 10 Update Kapatma

Windows 10 güncelleştirme kapatma konusunda garanti sonuç almak istiyorsanız "Hizmetler" uygulaması üzerinden güncelleme servisini devre dışı bırakmanızı öneririm.


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Öncelikle görev çubuğu üzerinde Windows logosunun yanında bulunan arama kısmına "hizmetler" yada "services" yazarak hizmetler uygulamasını açmanız gerekiyor.

Windows 10 da arka planda çalışan servisler Windows 10'nun hizmetler (services) uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Windows Update servisini, Hizmetler uygulaması üzerinden devre dışı bırakarak Windows 10 güncelleştirmelerini tamamen kapatabiliriz.Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Açılan pencerede Windows arka planında çalışan servisler yer alıyor. Güncelleme ile igili olan servis "Windows Update"i bulup çift tıklayarak açın.


Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi öncelikle "Başlangıç türü:" kısmındanki seçeneklerden "Devre Dışı" seçeneğini seçin. Böylece Windows yeniden başlarken Windows Update servisi başlamayacak ve bilgisayarınız güncelleştirmeleri tekrar kontrol etmeyecek.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmadan güncelleştirme servisini hemen durdurmak için üstteki resimde görüldüğü gibi "Durdur" butonunu tıklamanız gerekiyor.

Windows 10 güncelleştirme kapatma için Windows Update servisini devre dışı bıraktıktan sonra bilgisayarınız güncelleştirme denetlemeyi ve indirmeyi durduracaktır. Bundan sonra Windows 10 ayarlarında bulunan "Güncelleştirmeleri Denetle" kısmında hata uyarısı alacaksınız.

Windows 10'a gelen güvenlik güncelleştirmelerini ve yeni özellikleri edinmeniz için güncelleştirmeleri dönem dönem yapmanızı öneririm. Devre dışı bıraktığınız güncelleştirmeleri tekrar edinmek için Windows Update servisi "Başlangıç Türü:" kısmından "Otomatik" seçeneğini seçmenizi daha sonrada "Başlat" butonuna tıklayarak Windows 10 otomatik güncelleştirme servisini tekrar aktif edebilirsiniz.
Linkback: Windows 10 Güncelleştirme Kapatma kesin çözüm


 • Android version: 4.2.2
 • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
 • Gösterim 314 
 • Windows 10
 • 4 Yanıt
2- Tarifeli Bağlantı ile Windows 10 Otomatik Güncelleme Kapatma
Kullanıcıların Windows 10 otomatik güncelleme kapatma istemelerindeki asıl amaçlardan birisi güncelleştirmelerin indirilmesi sırasında internet hızının yavaşlaması. Ayrıca kotalı internet kullanıcıları bazen büyük boyuttaki güncelleştirmeleri aldıklarında kota sorunu yaşayabiliyorlar.
Windows 10 ile birlikte "Tarifeli Bağlantı" seçeneği geldi. Microsoft'un bu özelliği Windows 10'a eklemesin deki asıl amaç kota sorunu yaşayan kullanıcıların daha az veri kullanmasını sağlamak.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapWindows 10 Tarifeli Bağlantı
"Tarifeli Bağlantı" özelliğini aktif ettiğiniz zaman bilgisayarınız kritik olarak sınıflandırılan güvenlik güncelleştirmelerini indirecek ancak Windows 10'a eklenen yeni özellikler yada sürücü güncelleştirmeleri gibi verileri indirmeyecek. Böylece her güncelleştirmeyi edinmemiş olacaksınız.
"Tarifeli Bağlantı" özelliğini aktif etmek için:
 • Windows 10'un ayarlar menüsünü açın. (başlat menüsündeki arama kısmına "ayarlar" yazıp sonucu tıklayabilirsiniz. Yada Win + I tuş kombinasyonu ile ayarlara hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.
 • "Ağ ve İnternet" ayarlarına tıklayın.
 • "WiFi" kısmına sonrasında ise "Gelişmiş Ayarlar" a tıklayın. Buradan "Tarifeli Bağlantı" seçeneğini "Açık" hale getirebilirsiniz.
NOT:  "Tarifeli Bağlantı" seçeneğinin Windows 10 yıl dönümü güncellemesi sonrasında bulunduğu yer değişti. Eğer bu seçeneği yukarıda açıkladığım şekilde bulamazsanız "WiFi" kısmına geldikten sonra bağlı bulunduğunuz wifi ağının üzerine tıklayın.
Tarifeli bağlantı seçeneği yalnızca kablosuz olarak internete bağlandığınız durumlar için geçerlidir. Eğer kablo ile internete bağlanıyorsanız bu özellik işinize yaramayacaktır. WiFi modun da iken bilgisayarınız bir çok güncelleştirmeyi almayacaktır. Ancak kabloyu taktığınızda almadığı güncelleştirmeler tekrar bilgisayarınıza indirilecektir.
3- Yapılandırma Ayarlarını Değiştirerek Windows 10 Güncelleştirme Kapatma
Güncelleştirmeler ile ilgili yapılandırma ayarlarını değiştirerek te Windows 10 Update kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bu metodu Windows 10'a uyguladığınız zaman, aynı daha önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi güncelleştirmeler indirilmeden ve yüklenmeden önce size sorulacaktır.
Windows 10 güncelleştirmeleri ile ilgili yapılandırma ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki ayarları uygulamanız gerekiyor.
1- "Çalıştır" (run) uygulamasını açın. (bunun için arama kısmına çalıştır yazabilirsiniz. Yada Windows + R tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.)
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapWindows 10 "Çalıştır" Ekranı
2- Aç kısmına "gpedit.msc" yazarak "Tamam"a tıklayın.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapWindows 10 Güncelleştirme Kapatma / Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır
3- Açılan ekranda (Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi) sırası ile "Bilgisayar Yapılandırması -> Yönetim Şablonları -> Windows Bileşenleri -> Windows Update -> Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır" seçeneğini çift tıklayıp açın.
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapOtomatik güncelleştirmeleri yapılandır / "Otomatik karşıdan yükle ve kurma için uyar" seçeneğini seçin.
4-  Yukarıdaki resimde gördüğünüz yapılandırma ekranı açıldığında, öncelikle mevcut durumu "Etkin" hale getirmeniz gerekir. Etkin hale getirdikten sonra seçenekler kısmından "2- Karşıdan yükleme ve kurma için uyar" seçeneğini seçin. "Tamam" tıklayarak ayarları kaydedin.
5- "Windows + I Tuş kombinasyonu" -> "Güncelleştirme ve Güvenlik" -> "Güncelleştirmeleri Denetle" tıklayarak yeni ayarlarınızı kaydedin.
6- Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Yukarıda detaylı olarak açıkladığım Windows 10 update kapatma işleminiLinklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap'da detaylı olarak açıkladım.Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
 • Android version: 4.2.2
 • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

15 Temmuz 2018, 16:38:31 #2 Son düzenlenme: 15 Temmuz 2018, 23:28:11 Tekyürek
Konu çalıntı.....

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapKonu çalıntı.....

Olabilir  alinti konu ne olmus  yani neyi isbatlamaya calisiyorsun  calinti konu diye bisey yoktur alinti denir ona 
 • Android version: 4.2.2
 • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapKonu çalıntı.....

Kullanici adinizda web site linki reklam yaptiginiz icin uyeliginize son verilmistir
 • Android version: 4.2.2
 • LCD Driver IC: 1-hx8389_dsi_vdo_qhd
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Benzer Başlıklar (7)