25 Şubat 2020, 14:12:57

Haberler:

                         Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Telefonun Ideos yazısında kalması ve Açılmaması

Başlatan Fuul oyun, 12 Nisan 2016, 07:09:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


                        
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Konuda bu başlık tarzında bir konu daha var fakat eğer okursanız sorun aynı değil. Konuyu açmadan önce forumu araştırıp açtım. Ben sorunumu şimdi burada uzun bir şekilde anlatacağım. Yaklaşık 2 haftadır sırf bunun için araştırma yapıyorum yüklüyorum siliyorum, umarım burada aradığımı bulabilirim. Lafı uzatmadan geçiyorum sorunuma ve bu sırada yaptığım bütün işlemlerime;
   
   Ben Android 2.2.1 sürümünü kullanıyordum, telefonu satın aldığımdan beri. Nette öyle gözüme takıldı yeni sürümler, android custom rom'lar konularında. Bende bunu bi denemek istedim. Telefonu daha güncel kullanabilmek için. Girdim yola. Önce root işlemlerini hallettim, cwm modunu kurdum, recovery dosyaları falan herşey tamam. Benim bu işlemleri izlediğim yol bir video üzerindendi. Yazılı olarak değildi. Videoyu hiç sonuna kadar izlemediğim(ilk hatam) yüklemeye başlamadan önce. Sonra format işlemlerine başladım.
   
   Wipe işlemleri/mount işlemleri herşey sırasıyla oluyor gayet güzel tıkırında. Sıra geldi Rom zip'ini seçmeye. Ben telefona bu işlemleri yapmadan önce yüklemek istediğim sürümü telefonun hafızasına kaydetmeyi unutmuşum(ikinci hata, hataların en büyüğü). Video'da şimdi adam seçiyor orada 3-4 adet rom var ben bakıyorum, benim sadece eskiden yüklü olan uygulamalarım gözüküyor. Başka hiç bir şey yok. Napıcam ne edicem diye düşünürken SD Card ile yapmak aklıma geldi, zaten o sırada forumlardan yine araştırıyordum napabilirim diye.
   
   Heh dedim şimdi oldu bu. SD Card'ın içine kaydettim Rom'u, bu sefer cwm modunda telefon SD Card'ı görmüyor. Ne denediysem SD Card hiç bir şekilde gözükmüyor. Bu seferde telefonun yazılım bölümüne, şu pembe/mor ekranına virüs bulaştı. USB veya SD Card ile bulaşan bi virüsmüş bu onuda araştırdım. Bu sefer yazılım bölümünde hiç bi dosyaya ulaşamıyorum. Yani "image" klasörüde gitti. O bulaştığından beride telefonda cwm moduna giremiyorum. Yazılım bölümüne hiç giremiyorum öylece kaldı. Telefonun güç düğmesine basıyorum IDEOS yazısı gözüküyor bi kaç saniye içinde kapanıyor. Bende biçimlendir yapıp telefonumun o zamanki image klasörünü bir yerden temin etmeye çalıştım. Sorun yine aynı devam ediyor. IDEOS yazısı çıkıp yine kapanıyor. Cwm moduda gitti.
   
   Sonra ben halledemicem diyip bir telefon teknik servise gittim. En az 1-2 hafta içinde halledilebilir, ve 80 TL ücret istediler. Hem uzun süre hemde ücretin miktarından dolayı vermek istemedim geri aldım telefonumu.
   
   Şimdi ben bu durumda ne yapabilirim telefonuma geri ulaşabilmek için. Zaten halledemezsem eğer teknik servise verip paşa paşa bekleyip o parayıda vericem. Son çarem bu artık. Ama açıkçası kendim uğraşıp halletmek istiyorum.
   
   Umarım yeterince açık anlatmışımdır. Herkese iyi günler.
                     
                  
                  

Linkback: Telefonun Ideos yazısında kalması ve Açılmaması


  • Gösterim 557 
  • Huawei U8800 Ideos X5 Bölümü
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp