Samsung Gear S için CyanogenMod Android 5.1.1 Rom Yükleme

Başlatan αη∂яσι∂ кιηg, 16 Nisan 2016, 03:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


                        
   Tizen işletim sistemi ile gelen Gear S saatinize custom rom olan CyanogenMod 12.1 sürümünün uyarlanmış halini yükleyerek Android 5.1.1 sürümüne sahip olabilirsiniz. Böylece Android uygulamalarını yükleyebilir ve markete ulaşabilirsiniz.
   
   Önemli Not: Bu işlemler cihazınızı garanti dışı bırakacaktır. Yüklemeler sırasında yapılacak bir hata saatin kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilir.
   
   
   Gerekli Dosyalar
   1- ADB Komut sistemi; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   2- ADB Sürücüleri; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   3- CM12.1 Build 40; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   4- GAPPS; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   5- TWRP Recovery; Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   
   
   Yükleme Adımları
   1- Download Mod: Saati tamamen kapatıp, home tuşuna basılı tutarak çalıştırıyorsunuz. Ekrana açılış logosu gelecek ve basmaya devam edince rebooting... yazan bir ekran daha gelecek. Tam bu esnada basılı tuttuğunuz home tuşunu bırakıp hemen iki kez üst üste basıyorsunuz. Böylece saat ekranında boot menüsü belirecek. Bir kere home tuşuna basıp basılı tutarsanız artık download moduna geçmiş olacaksınız.
   
   2- Bilgisayarınızdan Odin programını açıp AP kısmından TWRP dosyasını seçiyorsunuz ve start butonu ile saate yüklemeyi başlatıyorsunuz. Saat elinizde bulunsun çünkü yükleme bitip ekrandaki görüntü gidince home tuşuna basmaya başlayacaksınız. 8sn kadar basılı tuttuğunuzda yine rebooting... yazan ekran gelecek ve tam burada iki kez üst üste home tuşuna basıp tekrar boot menüsüne gireceksiniz. Bu sefer recovery menüsüne gireceğimiz için bir kez home tuşuna basıp bir alt seçeneğe geldikten sonra bir kere daha home tuşuna basıp bu sefer basılı tutacaksınız ve böylece TWRP Recovery menüsü açılacak.
   
   3- ADB Sürücülerini kurmak için indirdiğiniz exe dosyasını çalıştırın. Karşınıza komut penceresi gelecek. İlk satıra yes yazıp enter, ikinci satıra no yazıp enter tuşlarına basın, sürücüler yüklensin.
   
   4- ADB Komut sistemini çalıştırmak için indirdiğiniz zip dosyasını klasöre çıkartın(içiçe klasörler olmaması gerekli. klasörün içinde direkt adb dosyaları olacak) ve bu klasöre shift tuşuna basılı tutarak, sağ tuşla tıklayın. Menüde komut penceresini burada aç seçeneği olacak. Bu komutla direkt o klsörde komutları verebileceğiniz şekilde komut sistemi penceresi açılacak. Bu pencerede sırayla ve tek tek aşağıdaki komutları satır satır yazıp enter ile işlemi başlatın. Burada yapılan işlem orjinal sistemin yedeklemesi olup geri dönüşte kullanılacaktır.
   
   
[Seç][/url]adb shell
   mount /dev/block/mmcblk0p24 /data
   dd if=/dev/block/mmcblk0p23 of=/data/system-data.img
   cd data
   tar cf sysdata.tar system-data.img
   exit
   adb pull /data/sysdata.tar
   İşlemler bittiğinde ADB klasörü içinde sysdata.tar dosyası belirecek. Bunu bir kenarda saklayın geri dönüş için.
   
   5- ADB komut sisteminde şu komutu vererek saati tekrar download moduna geçirin;
   adb reboot download
   enter tuşuna bastığınızda saat kapanıp download moduna açılacak. Bu esnada odin programında AP kısmına bu sefer indirdiğiniz CM12.1 rom dosyasını seçin ve start tuşuna basıp yükleyin.
   
   6- Yükleme tamamlandığında saat otomatik olarak CM12.1 romu ile açılacaktır. Açıldıktan sonra saatin içerisine GAPPS zip dosyasını kopyalayıp twrp recovery'nin install kısmından seçerek yüklemeyi deneyebilirsiniz. Böylece Google Play Store da yüklenmiş olacak.
   
   Geri dönüş için ayrıca bir anlatım yaparım vakit bulunca.
   
   
   İşlemlere başlamadan önce temel android bilgilerini edinmek için aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz
   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   
   
   
   
İngilizce Video Anlatım
   

   

   
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   
   
   
Orjinal Tizen'e Geri Dönüş
   

   

   
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
   
   
   
   
   
                     
                  
                  

Linkback: Samsung Gear S için CyanogenMod Android 5.1.1 Rom Yükleme


  • Android version: 4.1.1
  • Gösterim 798 
  • Tizen Akıllı Saatler
  • 2 Yanıt
Hocam gear 's cihazıma cm12.1 yükledim ama kapatıp açınca o twrp menüsü çıkıyor ben direk Android arayüzü gelsin istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
  • Android version: 5.1.1

18 Temmuz 2020, 19:27:00 #2 Son düzenlenme: 18 Temmuz 2020, 19:28:35 Veli Cihan Oto Sebep: saatte bir sistemsel ağırlaşmaya neden oluyormu?
saatte bir sistemsel ağırlaşmaya neden oluyormu?


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.