MTK CİHAZLARIN GOOGLE PLAY SERVİSLERİ & GOOGLE PLAY MARKETİ HATALARININ ÇÖZÜMÜ

Başlatan Arѕlαɴвoвo4, 27 Şubat 2016, 23:19:07

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar MTK cihazlarda bazen Google Play Servisleri veya Google Play Store bir hata yüzünden yüklenemez/güncellenemez yada yüklediğimiz modifiye romlarda bozuk halde cihaza yüklenirler. Bu sebepten ya hiç çalışmazlar yada sürekli hatalar verirler. Sonuç olarak Youtube gibi Google Play Servislerine bağlı olan programlar açılmaz, hata verirler. Bazende Google Play Store'dan bir türlü uygulama indiremezsiniz. Çünkü cihazda gereken servis uygulaması ya yoktur yada arızalıdır. İşte bu sorunların çözümünü sizinle paylaşıyorum.

En çok karşılaşılan Google Play Servisleri Hataları:En Çok Karşılaşılan Google Play Store Hataları:
- Sunucudan bilgi alınırken hata oluştu. [RPC:S-7:AEC-0]
- Filan Uygulama bir hata nedeniyle indirilemedi. (927)
- Bağlantı zaman aşımına uğradı
- Google Play Store hata kodu 18
- Google Play Store hata kodu 20
- Google Play Store hata kodu 103
- Google Play Store hata kodu 194
- Google Play Store hata kodu 492
- Google Play Store hata kodu 495
- Google Play Store hata kodu 505
- Google Play Store hata kodu 506
- Google Play Store hata kodu 509
- Google Play Store hata kodu 905
- Google Play Store hata kodu 927
- Google Play Store hata kodu 971

Bu anlatacaklarım kesinlikle şahsımca denenmiş ve işe yaramıştır. İşleme başlamadan önce önemli verilerinizi yedekleyin. Mesela resimler, videolar, telefon hafızasına kayıtlı kişiler ve telefonun imei numarası Vs.

Çözüm 1 - Telefonu Recovery Modda Sıfırlamak (Root gerektirmez)

Telefonu kapatıyoruz ve takılı hiç bir kablo bırakmıyoruz, şarj aleti, USB gibi. Şarjımız en az %50 dolu olsun. Kapalı halde olan telefonun önce ses yükseltme tuşuna basılı tutup sonrada açma/kapama tuşuna basılı tutuyoruz. Taaki Recovery moda girene kadar tuşları bırakmıyoruz. Mod açıldıktan sonra önce elimizi açma/kapama tuşundan sonrada ses yükseltme tuşundan çekiyoruz.

Karşımıza gelen seçeneklerden önce Wipe data Factory Reset'i seçiyoruz. Seçenekler arasında dolaşmak için ses yükseltme/azaltma tuşunu, seçimi onaylamak için de açma/kapama tuşunu kullanıyoruz.

Görsel:


Sonrada Yes'i seçip ve onaylıyoruz.

Görsel:


Telefon sıfırlanacak bir kaç dakika bekliyoruz. Seçenekler yine karşımıza çıktığın da bu sefer Reboot System Now'ı seçiyoruz.

Görsel:


Telefonumuz yeniden başlayacak. Telefonun kurulumunu yapıp açıyoruz. Sonrada Google hesabımız ile Google Play Store giriş yapıyoruz. Sorun bitmiştir.


Çözüm 2 - Sıfırdan Google Play Store ve Google Play Servislerini kurmak (Root Gerektirir Ve 1. Çözümün İşe Yaramadığı Zamanlar da Kesin Çözüm Sunar)

Önce telefonu rootluyoruz detaylar bu linkte:

 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 • Gereken program linki:
 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 • Gerisini resimli anlatıyorum.

  Telefon açılınca kapatıyoruz ve takılı hiç bir kablo bırakmıyoruz, şarj aleti, USB gibi. Şarjımız en az %50 dolu olsun. Kapalı halde olan telefonun önce ses yükseltme tuşuna basılı tutup sonrada açma/kapama tuşuna basılı tutuyoruz. Taaki Recovery moda girene kadar tuşları bırakmıyoruz. Mod açıldıktan sonra önce elimizi açma/kapama tuşundan sonrada ses yükseltme tuşundan çekiyoruz.

  Karşımıza gelen seçeneklerden önce Wipe data Factory Reset'i seçiyoruz. Seçenekler arasında dolaşmak için ses yükseltme/azaltma tuşunu, seçimi onaylamak için de açma/kapama tuşunu kullanıyoruz.

  Görsel:


  Sonrada Yes'i seçip ve onaylıyoruz.

  Görsel:


  Telefon sıfırlanacak bir kaç dakika bekliyoruz. Seçenekler yine karşımıza çıktığın da bu sefer Reboot System Now'ı seçiyoruz.

  Görsel:


  Telefonumuz yeniden başlayacak. Telefonun kurulumunu yapıp açıyoruz. Sonrada Google hesabımız ile Google Play Store giriş yapıyoruz. Sorun bitmiştir. Bir teşekkür edersiniz artık...
  Dipnot: Bu konunun kopyala-yapıştır tekniğiyle, başka sitede paylaşılmasına iznim yoktur, alıntıdır denilse bile. Sadece konu linki paylaşılabilir.

  Dipnot2: Konudaki 1. Çözüm hem orijinal hemde MTK(Replika) cihazlar için geçerlidir. 2. Çözüm ise sadece MTK(Replika) cihazlar için geçerlidir.
  Arslanbobo4
  Konu Etiketleri: google play error, google play error 491, google play error 495, google play error 505, google play error code 300,google play error retrieving information from server, google play error 920, google play error code 505, google play error 963, google play error code 4, google play error 506, google play error 971, google play error authentication is required
  google play services error, google play services error code 920, google play services error maps, google play services error message, google play services error code 504, google play services error code 495, google play services error code 505, google play services error code 941, google play services error fix, google play services error account action required, google play services error android, google play services error after update, google play services error app not installed, update for google play services error, solution for google play service error, google play hizmetleri hatası, google play hizmetleri hatası nasıl düzeltilir, google play hizmetleri hata veriyor, google play hizmetleri hatası nedir, google play hizmetleri hata
  google play services hatası, google play hizmetleri hata kodu 8, google play hizmetleri hatası çözümü htc, google play hizmetleri hata 927, google play hizmetleri hatası hangouts, google play hizmetleri hata df dla 15, google play hizmetleri hata kodu 501, google play hizmetleri hatası, google play hizmetleri hatası çözümü, google play hizmetleri durdu hatası çözümü htc, google play hizmetleri güncelleme hatası çözümü, google play hizmetleri olmadan çalışmaz hatası, google play hizmetleri durduruldu hatası çözümü samsung, google play hizmetleri desteklemiyor hatası, google play hizmetleri edinin hatası, google play hizmetleri güncelleme hatası, google play store hata veriyor
  google play store hatası, google play store hata kodu 491, google play store hata kodu 927, google play store hata kodu 24, google play store hata kodu 495, google play store hata kodu 20, google play store hatası nasıl çözülür, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms download, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms has stopped, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms.setup, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms version, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms apk, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms nedir, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms indir, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms sorunu, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms durduruldu, Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap.gms işlemi beklenmedik biçimde durduruldu

  Linkback: MTK CİHAZLARIN GOOGLE PLAY SERVİSLERİ & GOOGLE PLAY MARKETİ HATALARININ ÇÖZÜMÜ


  • Android version: 4.4.2, 5.0.2, 8.0, 8.1, 9.0
  • LCD Driver IC: ***
  • Gösterim 5,161 
  • MTK Ortak Konu Paylaşımları
  • 5 Yanıt
  • Android version: --
  • LCD Driver IC: --

  tesekurler arslanbobo4 ben bu sorun yuznden formt attım yınede duzelmemıstı sımdı oldu
  • Android version: -
  • LCD Driver IC: -

  allah razı olsun çok teşekür Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap uğraşmadım bu sorunla çözemiyordum ama
  • Android version: ++
  • LCD Driver IC: ++


  • Android version: 4.4.2, 5.0.2, 8.0, 8.1, 9.0
  • LCD Driver IC: ***


  Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

  Yasal Uyarı

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.