LG Flashtool İle LG Telefona Rom Nasıl Yüklenir Resimli anlatım

Başlatan Tekyürek, 29 Şubat 2016, 00:11:21

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gizli  İçerik  :
Aşağıda anlatılan işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız.

Oluşabilecek sorunlardan dolayı Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.


Adım 1-  Yedekleme:
Cihazınızda yüklü bulunan lazım olabilecek herşeyin yedeğini alın (Resimler, rehber, dosyalar, SMS, çağrı kayıtları, vs). Yüklü uygulamalar, SMS, çağrı kayıtları yedeğini Super Backup uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz.

Adım 2-  Gerekli sürücü ve yazılımları indirme:

    Buraya tıklayarak LG Flash Tool yazılımını indirin ve ZIP dosyayı bir yere açın.
 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 •     Buraya tıklayarak LG telefon için gerekli sürücüyü (driver) indirin ve çalıştırarak yüklemeyi tamamlayın. Eğer daha önce LG PC Suite yazılımını yüklemiş iseniz burayı atlayabilirsiniz.
 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 •     Yüklemek istediğiniz LG ROM'u indirin. Eğer orijinal güncel LG ROM yüklemek isterseniz
  Firmware (.kdz uzantılı)  romları  telefonunuzun modeline göre  aşadaki link ten indirebilirsiniz [/size][/color]
 • Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


 • Adım 3-  Telefonu hazırlama:

  Telefonu güç düğmesinden kapatın. USB bağlantı kablosunu bilgisayara bağlayın ama öbür ucunu telefona takmayın henüz. Telefon kapalıyken üst ses açma düğmesine basılı tutarken USB kablosunu takın. Telefon Firmware Update - Download moda geçecektir.  Adım 4-

  FlashTool yazılımını açtığınız kılasöre girip LGFlashTool2014.exe uygulamasını çalıştırın. Eğer çalışmazsa bilgisayarınızda Visual C++ Runtime Library eksiktir. Onu da buraya tıklayıp indirin ve kurun.

  Aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır. Select Type, Reset time ve PhoneMode seçeneklerini aşağıdaki gibi ayarlayın.
  Select KDZ file bölümünde sağındaki dosya simgesine dokunup indirdiğimiz firmware .kdz dosyasını seçin.

  ÖNEMLİ YER BURASI  İYİ OKUYUP ANLAYIN
  urada firmware yüklemek için iki ayrı seçenek sunulmaktadır.

    Normal Flash: Buraya tıkladığımızda yükleyeceğimiz yeni firmware mevcut üzerine yüklenir ve yaptığımız ayarlar, uygulamalar silinmez. Ama bu durumda çok farklı firmware sürüme geçiyorsak telefon döngü şeklinde açılıp kapanabilir. Bu durumda fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözecektir.
      CSE Flash: Bunu seçersek telefondaki tüm bilgiler silinip temiz bir firmware kurulumu yapılır. Bu durumda telefondaki her şey silinir.  Aşağıdaki pencere açılacaktır.  START butonuna tıklayıp devam edin.


  Sonrasında aşağıdaki gibi açılan pencerede Republic of Korea ve hangi ülkenin romunu yüklüyorsak onu seçelim ve OK tıklayın. Veya açıldığı şekliyle OK tıklayın. Seçimin önemi yoktur.  Sonrasında açılan pencerede firmware %100′ kadar yüklenirken bekleyin
  Linkback: LG Flashtool İle LG Telefona Rom Nasıl Yüklenir Resimli anlatım


  • Android version: Android 10
  Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,848 
  • LG G2 D800 , D801 , D802 , D803
  • 1 Yanıt
  Bunu yaptiktan sonra ls980 d802 den d800 olucak ve direk lolipop kurulabilecek demi ?
  • Android version: 4.1.2
  • LCD Driver IC: Jb


  Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

  Yasal Uyarı

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.