Lenovo A3500 3g İPS Root Yapma ve Telefon Özelliği Aktif Yapma

Başlatan Tekyürek, 23 Şubat 2017, 02:37:47

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lenovo A3500 3g İPS Root Yapma ve Telefon Özelliği Aktif Yapma
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

 İlk Yöntem Tamamen Türkçe Oluyor. İkinci Yöntemde ise dil ingilizce ve çince oluyor fakat sistem dili daha sonradan değiştirilerek google play yükleyebiliyoruz. Play de ki uygulamalar indirdiğinizde türkçe olarak inmektedir yani tek sorun telefonun dili kalıyor.
 
 
 A-1-) cihazda root yetkisini aldıktan sonra her hangi bir root gezgini ile /system/ klasöründe ki build.prop dosyasını metin düzenleyici ile düzenliyoruz. (ben ES Dosya Yöneticisini kullandım)
 A-2-) build.prop dosyasında ki tüm "A3500H" veya "A3500-H" kayıtlarını "A3500HV" ile değiştirip kaydediyor (mutlaka dosyanın yedeğini alın) ve cihazı yeniden başlatıyoruz.
 A-3-) Cihaz yeniden başladığında Lenovo Smart Assistant ile güncel yazılım kontrolü yapıyoruz. (zaten cihazı bağlayınca A3500HV olarak görüp güncelleme istiyor) güncelleme dosyası 1.10 GB
 A-4-) Güncelleme işlemi bittiğinde cihaz kendini yeniden başlatıyor ve güncel olarak bize merhaba diyor
 A-5-) Tamamen Türkçe ve hiç bir sorun yok.. Ve tabi ki Lenovo'nun kendi yazılımının getirdiği yeni özellikler...
 
 Bu diğer yöntem biraz daha karışık. ( daha önce rom yüklemesi yapmadıysanız bence riske girmeyin. cihaz kullanılmaz hale gelebilir )
 
 Uyarı!
 1) Rom İngilizce ve Çince
 2) Gapps yüklü değil. (Google'a ait tüm uygulamalar. Gmail, Google+, Google Play vs.)
 3) Mutlaka IMEI kodunuzu bir yere not edin. (15 karakter) (imei silinecektir kesinlikle not alın)
 
 B-1-) ilk olarak yükleyeceğimiz romu Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapindiriyoruz. (606 MB)
 B-2-) İndirdiğimiz rar dosyasında ki "A3500HV_A422_01_25_140404_CN" ve "SP_Flash_Tool_v3.1336.0.198" klasörlerini rardan çıkarıyoruz (örn: masaüstü)
 Bu kısımdan sonrası cihazda bulunan tüm verileri siler. Önemli belgeniz varsa yedek alın
 B-3-) SP_Flash_Tool_v3.1336.0.198/Flash_tool.exe programını çalıştırıyoruz.
 B-4-) "Scartter-loading" butonu ile rardan çıkardığımız "A3500HV_A422_01_25_140404_CN" klasörü içinde ki "MT6582_Android_scatter.txt" dosyasını seçiyoruz.
 B-5-) "Firmware -> Upgrade" butonuna basıyoruz. Program gereken yüklemeyi yaptıktan sonra, cihaz kapalı halde bilgisayara bağlıyoruz.
 B-6-) Eğer Sorun çıkmaz ise program ayrı bir pencerede yeşil bir daire ile başarıyla tamamlandığını bildirir.
 B-7-) Cihaz yeniden başladığında karşımıza Çince olarak geliyor. (Ayarlardan dili İngilizce olarak değiştirebiliriz.)
 B-8-) Lenovo'nun kendi romu olduğu için Lenovo desteği bizimle. Arama, SMS ve İnternet özelliklerinde hiç sorun bulamadım. İnternet hızı ve şarj süresi aynı.
 B-9-) Lenovo A3500-H(V)PRC tabletiniz hayırlı olsun
 
 Bilgi:
 
 Eğer Flash tool cihazı bağladıktan sonra yükleme yaparken hata verirse, önce "Format" butonuna basıp tüm veriyi silin, daha sonra "Download" butonuna basın. işlem tamamlanınca "B-5" den devam edin.
 Eğer cihaz şebekeye kaydolmuyorsa imei silinmiş olabilir. *#06# ile kontrol edin. invalid hatası verirse, cihazı tekrar rootlayıp mobileuncle tool programını yükleyin. Mobileuncle Tools programını açın, "Engineer Mode->Engineer Mode (MTK)->Connectivity->CDS Information->Radio Information->Phone 1" e gelin. En üstte mavi renkte "AT+" yazan yere tıklayın. EGMR=1,7," IMEI numaranız " yazın (tırnaklar dahil) ve "SEND AT COMMAND" butonuna tıklayın. Cihazı yeniden başlatınca şebeke gelir. 
 Eğer sizde benim gibi dahili uygulamalardan sıkılırsanız ES Dosya Yöneticisi ile "/system/app/" klasöründe ki beğenmediğiniz uygulamaları silebilirsiniz. Yanlış bir dosyayı sildiğiniz de tekrar Rom yüklemeniz gerekir. 
 
 BÜTÜN İŞLEMLERİ YAPTINIZ VE TELEFON ÖZELLİĞİNİDE AKTİF ETTİYSENİZ 
 TABLETİNİZE GOOGLE PLAY EKLEMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ İŞLEMLERİ YAPABİLİRSİNİZ.
 
 
 Öncelikle More Locale 2 uygulamasını indirip sistem dilini Türkçe Yapalım(playden indirdiğiniz uygulamaların türkçe olarak inmesi için sistem dilinin türkçe gözükmesi gerekiyor)
 
 Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
 
 Daha sonra Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yapsinide indirelim.
 
 Es dosya yöneticisine root yetki vererek(sol menüden root aktif ederek) sistem dosyalarının bulunduğu dizini açalım. Daha sonra sistem klasörünün içindeki app klasörünün içine buradan indirdiğiniz dosyaları kopyalayınız. Tableti yeniden başlatın ve play hizmetlerinin aktif olduğunu göreceksiniz.
 
 
 
 
 NOT: Bu yazı donanım haber sitesinden nenyn_ nickli arkadaşımızın anlatımından alınmıştır.

Linkback: Lenovo A3500 3g İPS Root Yapma ve Telefon Özelliği Aktif Yapma


  • Android version: Android 10
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 1,070 
  • Diğer Modeller
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Replikacep.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Replikacep.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.