Alpel windows 7 Ultimate |X64|+Güncel+Görsel(2014)

Başlatan Tekyürek, 14 Eylül 2014, 00:09:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

>> Windows 7 Ultimate MSDN | X64 | Bit Sürümü Üzerinde Çalışılmıştır.
>> İconlar vs. Değiştirilmiştir.
>> Başlat Tuşu Gözalıcı Bir Start Orb İle Değiştirlmiştir.
>> Mouse İconları Değiştirilmiştir.
[size=11]>> [/size]Görsellik ve Kullanım Rahatlığı Açısından RocketDock Bar Kullanılmıştır.
>> Gerek Olmadığını Düşündüğüm İçin Ek Tema Eklememiştir, Orjinal Temalar Kullanılmıştır.

>> 17.06.2014 Tarihine Kadar Olan Tüm Güncellemeler DİSM Yöntemi İle Eklenmiştir, 17.05.2014 Tarihi İtibariyle Günceldir. Sadece İsteğe Bağlı 34 adet Dil Güncellemesi Çıkacaktır. Ben eklemedim Gerek Olmadığı İçin.

>> Internet Explorer 11 Final Sürümü Kurulu Gelir, Ana Sayfa Yandex Olarak Ayarlanmıştır.

>> Windows Başlangıç (Boot Animasyonu) Animasyonu Gözalıcı Bir Animasyon İle Değiştirilmiştir.
>> Kurulum Sırasında Katılımsız Program Platformu Eklemedim. Nedeniyse Hazırlanan Katılımsızların Genelinin Autoit İle Hazırlanması Bunun Ne Zararı var Derseniz Autoit Katılımsız Kurulumunda Sorun Çıkarmayan Düzgün Bir Reklamsız Program Kurucu Bulamadım. Denediğim Bütün Kurucularda Hata Aldım. Hazırladığım Çalışmalarda Sıfır Hata Tek Amacım Olmuştur. Eğer Bulamazsam Bir Sonraki Çalışmada Kendim Katılımsız Kurucu Hazırlayacağım.

>> Lisanlama Şeçimi Sonrası Kurulum Devam Edecektir. Kurum Sonrası Makinanızı Yeniden Başlatmanız Faydalı Olacaktır.

>> Masaüstü İconları Aktif Halde Gelir.

>> Çalışmada Reklam Yoktur
.

>> Sağ Tıkta Sizlere Kolaylık Sağlayacağını Düşündüğüm Eklemeler Yapılmıştır, Yapılan Eklemeleri Yukardaki Ekran Görüntülerinden Görebilirsiniz.

>> Bu Çalışmada Gereksiz Olarak Sistemi Kasan Windows Deffenderi Tamamen Kaldırdım. Deffender Kullanan Varmı Bilemiyorum.
>> Gereksiz Olan İngilizce ve Türkçe Diller Hariç Tüm Diller Kaldırılmıştır.
>> Makina Kapanma Hızında Optimizasyon Yapıldı.
>> Sinir Bozucu Olan Sistem Hata Uyarısı Kapatıldı.
>> Türkçe Karakter Sorunu Olmadan Kullanabileceğiniz Birbirinden Güzel 640 Adet Font Eklenmiştir. Elimden Geldigince Düzgün Bir Şekilde Seçmeye Çalıştım.

>> Klasör Önyükleme Süreleri Kısaltıldı.
>> Menü Geçişleri Hızlandırıldı.
>> Başlat Tuşu Tepkime Süresi Kısaltıldı.
>> Windows Görev Çubuğundaki Önizleme Tepkime Süreleri Azaltıldı.
>> Sinir Bozucu Olan Bu Program Düzgün Yüklenmedi Uyarısı Kaldırıldı.
>> Yer Tasarrufu açısından WinSXS Klasörü temizlendi.
DİKKAT: Bu Çok Küçük Bir Durum Olmakla Birlikte Belki Güncellemede Sorun Yaratabilir. Fakat Kendi Denemelerimde Güncelleme Konusunda Hiçbir Hata İle Karşılaşmadım.[/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b][/b]
>> Sistemi Yormaya Endexli Olan 10 Servis Durdurulmuştur.
1- TrkWks
2- FdResPub
3- CscService
4- DPS
5- WMPNetworkSvc
6- AppMgmt
7- bthserv
8- EFS
9- iphlpsvc
10- TabletInputService
Yapılan Tüm İnce Ayarların Ne Gibi Faydası Var Yukardaki Ekran Görüntüsündende Anlaşılacağı Üzere Boşta Ram Tüketimi Bu Görsellikte Bir Çalışma İçin 550-570 Mb, İşlemci Yükü İse %1-2 lere Kadar Düşürülmüştür. Sistem Performansı En Üst Düzeyde Tutulmaya Çalışılmıştır.
[size=11]>> [/size]Sağ Tık İçin HashTab 5.1 Eklenmiştir, Bu Eklenti Sayasinde Hash Değerleri İle İndirdiğiniz Dosyalarınızın Sorunlu olup Olmadığını Kontrol Edebilirsiniz.

>> Ultra (EDS) Şıkıştırma Yapılmış ve 4,00 Gb Olan Çalışma 3.29 Gb a Düşürülmüştür.

>> Ultra (EDS) Şıkıştırma Sadece Windows 8-8.1 Kurulum Dosyaları İle Çalışmaktadır, O Nedenle Kurulum Başladığında Win 8 Kurulum Logosunu Göreceksiniz Şaşırmayınız ve Merak Etmeyiniz Herşey Yolunda Kuruluma Devam Edin.

>> Bu Çalışmada Şu Programlar Kurulu Gelecektir; Sadece Winrar 5.01 (64x) ve HashTab 5.1. Bütün Programları Dilerseniz Ekle Kaldırdan Kaldırabilirsiniz.

>> Net Freamwork 3.5 Aktif Gelir ve 4.5.2 (TR) Eklenmiştir.
>> Birbirinden Güzel ve Tarafımdan Özenle Seçilen  Yüksek  Çözünürlükte 344 Adet Wallpaper Eklenmiştir. (Her Yarım Saate bir Wallpaper in Değişmesi İçin Ayarlama Yapılmıştır.)

>> İso Boyutu 3.29 GB dır.. (Dvd ye Rahatlıkla Sığacaktır). İsterseniz USB Flash Diske Aşağıda Verdiğim Programı Kullanarak ta Kolayca Kurulum Yapabilirsiniz, 4 Gb lık Bir Flash Disk Yeterli Olacaktır.

RUFUS:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
[img=Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap/
(Dosyanın Paketlenmesi ve Bölümlenmesi İçin WİNRAR 5.0 Kullanılmıştır. Lüfen Winrar 5.0 Versiyonunu Kullanınız.)
Şifre-Pass : Alphonso Elric

Yüklenen Dosyalar Tekrar İndirilmiş, Tekrar Birleştirilmiş, ve Sanal Makinada Tekrar Kurulum Yapılarak Denenmiştir. Dosyada Sıfır Hata Olduğunu Belirtmek İsterim.
Dosya Hash Değerleri.
ÖNEMLİ NOT : Sistem Hazırlanırken Aero Özelliği Aktif Hale Getirilmiştir. Bu nedenle Kurulum Sonrası Aero Özelliği Aktif Halde Gelmezse Makinanızın Ekran Kartı Sürücüsünü Windows Yüklenmemiş Demektir, Ekran Kartı Sürücüsünü Yüklediğinizde Sorun Düzelecektir, Düzelmezse Sistem Derecelendirmesi Yapınız. Yine Düzelmezse Ekran Kartınız Aero Özelligini Desteklemiyor Demektir ki Bu Durum Çok ama Çok Düşük Bir İhtimal.

BİRAZ SABIR LÜTFEN.

Part1- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Part2- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Part3- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Part4- Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

ŞİFRE : Alphonso Elric

ÖZEL TEŞEKKÜR :
Kullanılan Bütün Katılımsız Programlar ve Sağ Tık Eklentileri İçin Yapımcılarına Teşekkür Ederim.

Bu Çalışmada Hatalarım Olmuşsa Affola ve Tespit Ettiğiniz Hatalar Olursa Lütfen Konuya Yazarak Bana Bildiriniz ki Daha Sonra Yapılacak Olan Çalışmalarda Aynı Hataları Yapmayalım.

Saygılarımla.

Linkback: Alpel windows 7 Ultimate |X64|+Güncel+Görsel(2014)
  • Gösterim 3,652 
  • windows 7
  • 2 Yanıtlar

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious