4s Replika İphone 4.0.9 Mesaj sorununa kesin çözüm

Başlatan sendegel, 30 Aralık 2013, 01:46:01

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle Türkçe Bölümünün açılmasını Admin arkadaşım tekyürekten'den rica ettim. Sağolsun beni kırmadı ve bu bölümü açtı. Kendisine çok tşk ediyorum.

Bu bölümde Türkçeleştirdiğim her tür uygulamaları sizinle paylaşacağım. Ayrıca Türkçeleştirme isteklerinizi de elimden geldiğince yerine getirmeye çalışacağım.

İlk paylaşacağım uygula Türkçeleştirmenin çok ötesinde  Replika İphone4s 4.0.9 romun kanayan yarası olan Mesajlaşma sorununu ortadan kaldırıyor. Bilindiği gibi 4.0.9 romu kullanan arkadaşlar özellikle (bilgisayar-internet server kaynaklı ) gelen  (örneğin; bankalardan gelen) msjları alamıyorlar, "Com.android.mms beklenmedik bir şekilde durdu  kapanmaya zorla" Hatası alıyorlardı. Bu hatanın üzerinde epey çalıştım sonunda sorunu çözdüm.

Gelelim işlem basamaklarına:

Öncelikle bu işlemi yapmanız için telefonunuzun rootlu olması Root Explorer (aynı görevi yapan başka uygulama da olabilir) telefonunuzda kurulu olması gerekiyor.

1- Aşağıdan "com.android.mms.apk" uygulamasını indiriyoruz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

2- Uygulamamazı SD karta atıyoruz.

3- Root Expoloreri telefonumuzda açıyoruz. SD karta girip uygulamamızın üzerine uzun basıp çıkan pencerede "copy" (kopyala) seçiyoruz. system/app içine giriyoruz. Önce yazma iznini (mount R/O) veriyoruz. Sonra "Paste" (yapıştır) diyoruz.

4- Ancak daha işimiz bitmedi. system/app içinden çıkmıyoruz. Daha önceki Mms.apk uygulamamızı buluyoruz. Üzerine uzun basıp "copy" deyip sd kartımıza yedekliyoruz. Ne olur olmaz diye... Daha sonra  Yine aynı yere system/app içine gelip Mms.apk uygulamasına uzun basıp "Delete" (sil) diyerek çıkıyoruz.

5- Telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. Artık her yerden msj alabilir ve her yöne msj gönderebiliriz.

İPUCU: com.android.mms.apk uygulamasının ismini değiştirmeyiniz. Örneğin bu uygulamanın ismini Mms.apk yapıp üzerine kopyalama yapmayınız hata alırsınız.

Yeri gelmişken söyleyeyim 4.0.9 rom kullanıcılar, eğer telefonları Türkçe değilse/ya da eksik Türkçe ise aşağıdaki adresteki işlemleri yaparak telefonlarını %100 Türkçeleştirebilirler.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Kolay gelsin.

24.03.2013 tarihinde güncelleme yapıldı:

Yukarıdaki mesaj uygulaması tüm isteklere cevap vermesine karşın mesaj ayarları bölümünde hata veriyordu. Bu hatalar düzeltildi. Mesaj uygulamasını açın. Home tuşuna uzun açın açılan pencerede SMS ile ilgili tüm ayarlarınızı (hem de çok ayrıntılı ve gelişmiş olarak) yapabilirsiniz.

Bu ayarları Ayarlar(settings) uygulaması/mesajlar'dan yapmayınız. Hata alırsınız.

Sitede verdiğim alternatif ve diğer 4.0.9 romu yükleyenler önceki sms uygulamasını silerek bu uygulamayı yükleyebilirler. 2.3.5(6) romu yükleyenler bu uygulamayı yüklemelerine gerek yok.

Yukarıdaki uygulamayı indirmiş olanlar bu uygulamayı indirip system/app içine diğer uygulamanın üstüne yazsınlar. Yeni indirecek olanlar yukarıdaki anlatımı uygulasınlar. (önceki uygulamalarını silip bu uygulamayı system/app içine atsınlar.)

Not: Yeni uygulamayı kopyaladıktan sonra Telefonunuzu yeniden başlatmayı unutmayınız.


Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap Mesajı PaylaşAbi Allah razı olsun çok teşekkür ederim nezamandır süren sorunum çözüldü Mesajı Paylaş
  • Android version: 4.0.9
  • LCD Driver IC: 1-h16_r61529


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter